facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

BIZNES

2005-02-17   BIZNES
 

KIJE TELESKOPOWE

Kije trekingowe, trzyelementowe, których maksymalna długości po rozłożeniu wynosi 135 cm. Wykonane są ze stopu aluminium i tytanu.
 
 
 
2005-02-17   BIZNES
 

DETEKTOR LAWINOWY

Testowano różne modele dedektorów, w których po piętnastominutowym instruktażu uczestniczyli ratownicy górscy oraz młodzież. W obu tych testach najlepiej spisywały się nadajniki Tracker DTS.
 
 
 
2005-02-17   BIZNES
 

ŚPIWORY - Test Gór II

Poniżej zamieszczamy kolejne opinie naszych testerów, którzy tym razem opisali i ocenili niektóre ze śpiworów oferowanych na naszym rynku turystycznym.
 
 
 
2004-12-31   BIZNES
 

BUTY MEINDL

Te buty nie wymagają tzw. wstępnego rozchodzenia i już przy pierwszym nałożeniu na nogi są bardzo wygodne (oczywiście pod warunkiem wyboru właściwego rozmiaru). Komfort użytkowania zapewniają miękkie i grube cholewki.
 
 
 
2004-10-19   BIZNES
 

PLECAKI (Góry - test)

Najlepszą formę sprawdzenia sprzętu alpinistycznego i turystycznego przed zakupem stanowi praktyczne przetestowanie jego użyteczności.
 
 
 
2004-10-19   BIZNES
 

Liofilizaty

Filet drobiowy smażony z przyprawami, risotto, fasolka po bretońsku, zupa gulaszowa, jajecznica na boczku, owoce i serek homogenizowany...
 
 
 
2004-10-19   BIZNES
 

Skarpety Krebo

W trakcie wyprawy skarpety w pełni zdały egzamin i można śmiało powiedzieć, że stanowią atrakcyjną alternatywę dla drogich, profesjonalnych skarpet górskich
 
 
 
2004-09-02   BIZNES
 

Kilka rad Johna Shermana w zakresie higieny podeszew naszych butów wspinaczkowych

Czyste podeszwy butów wspinaczkowych stoją na stopniach lepiej niż brudne...
 
 
 
2004-07-29   BIZNES
 

Sprzęt ratownika górskiego - kiedyś i dziś

TOPR to przede wszystkim ludzie - może to banalne i patetyczne stwierdzenie, ale trudno z nim polemizować. Jednak bez odpowiedniego sprzętu nawet najlepsi ratownicy nie są w stanie prowadzić szybkich i skutecznych akcji górskich.
 
 
 
2004-06-30   BIZNES
 

KAWA czy HERBATA czyli o kubku termosowym

Podstawowa zaleta tego kubka to trzymanie temperatury płynu, który w nim się znajduje, zarówno gorącego jak i zimnego. Brak przyjmowania zapachów sprawia, że możemy swobodnie na przemian raczyć się kawą czy herbatą, wystarczy kubek przepłukać wodą.
 
 
 
2004-06-21   BIZNES
 

Operacja PRZEWIESZKA

Zdejmowanie ekspresów z przewieszonych dróg prawie zawsze dostarcza pewnej dozy zdrowych emocji. Tak naprawdę chodzi nam jednak o to, aby czynność ta nie kosztowała nas więcej sił niż samo przejście drogi.
 
 
 
2004-06-04   BIZNES
 

Kije teleskopowe - mini przewodnik

Artykuł ten nie traktuje o zaletach używania kijów teleskopowych...
 
 
 
2004-05-17   BIZNES
 

Piotrek mówi - PRO TREK czyli PRG-60

Od razu rzuca się w oczy ładny wygląd, zharmonizowana kolorystyka i czytelne wyświetlacze. Wielkość cyfr na wyświetlaczach jest czytelna i nie wymaga przy wadzie wzroku do 2,5 dioptrii stosowania okularów.
 
 
 
2004-05-17   BIZNES
 

Wiosenne porządki sprzętowe

Tak to już w życiu bywa, że od czasu do czasu wypada coś posprzątać, naprawić itp.
Dla jednych jest to czysta przyjemność, dla innych najgorsza kara
 
 
 
2004-04-15   BIZNES
 

Cool na maxa, czyli JAXA

Staranne wykonanie, brak plączących się nitek sprawia, że mamy dobry wyrób za rozsądną cenę. Nie stwierdziłem zjawiska elektryzowania się ciała przy zdejmowaniu koszulek. Łatwość prania i wyjątkowo krótki czas schnięcia są dodatkowym atutem
 
 
 
2004-04-15   BIZNES
 

Plecak M&W model ALP 55+15

Na pierwszy rzut oka plecak jak plecak, nie wyróżnia się niczym szczególnym. Przy bliższym obejrzeniu odkrywamy w nim detale, które mają wpływ na wygodę użytkowania i funkcjonalność.
 
 
 
2003-10-06   BIZNES
 

Recepta na wypadki w górach - wywiad z naczelnikiem TOPR, Janem Krzysztofem

Biorąc pod uwagę intensywność ruchu turystycznego i mimo wszystko nie najwyższej klasy wiedzę na temat gór - wypadków w Tatrach jest bardzo mało.
 
 
 
2001-04-28   BIZNES
 

Bezpieczna wędka

Zbliża się sezon skalny i wkrótce najrozmaitsze kamienie zaroją się od szydzących z grawitacji zdobywców. Znaczna część z nich będzie wspinała się z górną asekuracją, czyli jak określamy to potocznie - na wędkę.Ten sposób zabezpieczenia się podczas wspinaczki, bez wątpienia najbezpieczniejszy z istniejących, nie gwarantuje jednak nieśmiertelności bez względu na popełnione pomyłki i błędy.
 
 
 
2000-03-09   BIZNES
 

Kreatyna - osobiste doświadczenia

Tekst powstał w oparciu o osobiste doświadczenia oraz w oparciu o naukowe opracowania...
 
 
 
2000-02-06   BIZNES
 

Zdrowie w podróży - rady praktyka

W materiale tym postaramy się wprowadzić was w podstawowe (!) problemy zdrowotne związane z podróżowaniem, z naciskiem na strefy górskie. Celowo pominięte zostały np. Karaiby, jednak gdyby ktoś z was wybierał się tam, to wiele z porad zawartych w tym materiale pozwoli w miarę bezpiecznie wyjechać również i w ten rejon.
 
 
 
 
...
143
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com