facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-09-03
 

WOODPECKER profi 75

Nie ma chyba osoby związanej z górami, która nie słyszałaby o modelu Woodpecker.Omawiany model (Profi 75) jest już chyba trzecią wersją tego plecaka.


OPIS

Nie ma chyba osoby związanej z górami, która nie słyszałaby o modelu Woodpecker. Omawiany model (Profi 75) jest już chyba trzecią wersją tego plecaka. To duży, transportowo-trekkingowy wór, cały wykonany z Cordury. Posiada usztywnione plecy, a dwie aluminiowe listwy możemy dopasować sobie do własnych anatomicznych potrzeb (należy je w tym celu wyjąć). System nośny i jego regulacja to SOLOLIGHT II. Pas biodrowy, oparcie na lędźwiach i szelki od strony wewnętrznej wykonane są z oddychającej siatkowej tkaniny. Pas piersiowy spinający szelki posiada dużą regulację wysokości zaczepienia co 20 cm. Woodpecker odznacza się dwoma komorami oddzielonymi ściąganym rękawem. Dostęp do dolnej części umożliwia półokrągle wszyty, gruby sprężynkowy zamek zakryty listwą. Część górna zakończona jest kominem wys. 30 cm, którym możemy powiększyć pojemność. Wewnątrz na plecach znajduje się kieszeń przez całą długość. Taśmy boczne do troczenia, z których górna jest rozpinana i podwójna w kształcie położonej litery <. Plecak posiada dwie dolne, boczne siatkowe kieszonki zaciągane gumą z blokerem. Na przodzie znajduje się wzmocnienie z technicznej tkaniny - Hypalon, tak perforowanej, aby mogła zastąpić tzw. drabinki do troczenia. Tam właśnie przyczepione są dwa górne uchwyty do zaczepienia dziabek. Klapa plecaka przyczepiona do całości dwoma regulowanymi taśmami i fartuchem zasłaniającym wyciągnięty komin. Posiada, jak wszystkie dotychczasowe modele, dwie kieszenie wewnętrznę i zewnętrzną. Górna zewnętrzna kieszeń na zamek o dwóch suwakach - kryty listwą, a w niej znajduje się jeszcze jedna ukryta kieszeń zamykana taśmą Velcro. Wszystkie zamki są konstrukcji spiralnej, firmy YKK, a klamry zatrzaskowe i sprzączki przy taśmach Shockonloc™ firmy YKK. Plecak przystosowany do bukłaka - boczne specjalne wyjście; system H2O. Taśma ściągająca, którą spinamy zapakowany plecak przed zapięciem klapy, to nowość w stosunku do pierwszej wersji opisywanego modelu. Od spodu plecaka znajduje się mała kieszeń, w której umieszczono pokrowiec przeciwdeszczowy. Wszystkie szwy w plecaku obszyte są lamówkami.

OCENA

Solidność widać na pierwszy rzut oka, a potwierdza to pięcioletnia gwarancja. Sprzęt uszyty jest z Cordury 1000. System  nośny bardzo łatwy do regulacji, ale powinna ona odbywać się przy wstępnie "zapakowanym" plecaku. Pas biodrowy wygodny i dobrze dopasowany - może przejąć znaczną część obciążenia z ramion. W czasie marszu możemy tak przeregulować obciążenie, że ramiona odpoczywają, a cały ciężar spoczywa na pasie biodrowym. Szelki są miękkie i jak cały system nośny obszyte ażurowo-siatkową wykładziną ułatwiającą wentylację. Pas piersiowy o dużej regulacji wysokości (istotne). Podział na dwie komory można zlikwidować, a wielkość ich nie jest "sztywna" ze względu na regulację zaciąganym rękawem. Wszystkie taśmy ściągające zabezpieczone są przed zgubieniem sprzączki poprzez zaszycie. Klamry zatrzaskowe i sprzączki robione specjalnie dla Hi-mountain przez YKK (wygodne i ergonomiczne). Klapa plecaka o dwóch dużych kieszeniach (trzecia ukryta) Szczególnie wygodna górna zewnętrzna kieszeń, do której mamy łatwy dostęp. Bardzo praktyczna i dobra jest taśma spinająca spakowany wór. Jeśli komin mamy wypakowany to taśmę należy przełożyć przez szlufkę w fartuchu klapy - co ją (klapę) stabilizuje. Plecak posiada zintegrowany pokrowiec przeciwdeszczowy o podklejonych szwach. Brawo za kolor! Radzę go zakładać nocą, gdy poruszamy się drogą, którą mogą jechać auta.
Czego natomiast zabrakło w Woodpeckerze? Ucha z taśmy u dołu plecaka do podtrzymywania go w chwili przenoszenia, podnoszenia, wkładania do auta. Naszywki umożliwiającej podpisanie plecaka - co mają niektóre kurtki. Małego karabinka w kieszeni klapy.

Po obejrzeniu dostępnych na rynku plecaków tej samej lub zbliżonej wielkości, porównaniu ich wagi i ceny - wybór Woodpeckera uważam za optymalny.

Producent: HiMountain http://www.himountain.pl/

Piotr Jasieński, rat. TOPR

"Góry", nr 9 (136) 2005

(kg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com