facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2004-12-31
 

BUTY MEINDL

Te buty nie wymagają tzw. wstępnego rozchodzenia i już przy pierwszym nałożeniu na nogi są bardzo wygodne (oczywiście pod warunkiem wyboru właściwego rozmiaru). Komfort użytkowania zapewniają miękkie i grube cholewki.


Rewolucyjne BUTY MEINDL - Air Revolution 2.0 GTX !

Buty tej firmy są jeszcze chyba mało popularne na naszym rynku i stąd wiele pytań na ich temat na różnych górskich forach. Seria Air Revolution posiada wskaźniki cyfrowe, które charakteryzują przeznaczenie buta. Te są modelem typowo turystycznym o względnie twardej podeszwie z firmowym żółtym znaczkiem Vibram. Nosy butów zostały wysoko osłonięte gumą. Zewnętrzne warstwy to gruby nubuk, wszystkie szwy są podwójne, nici zaś to stuprocentowy poliamid. Zewnętrzny język tworzy całość z butem i wykonany jest również z nubuku. Wewnętrzny jest całkowicie wyjmowany (odczepiany), a stabilizowany jest za pomocą dwóch rzepów (taśmy velcro). Przy systemie haczyków znajdują się wstawki Gore-tex, zwiększające elastyczność w czasie chodzenia. System sznurowania to siedem par haczyków: pierwsze trzy dolne to oczka, kolejna para to haczyki zaciskowe (utrudniają przesuwanie się sznurowadeł między dwoma strefami sznurowania) i górne typowe haczyki. Tyły butów posiadają wzmocnienia nad ścięgnami Achillesa stabilizujące kształt buta. Wewnątrz znajduje się wyjmowana, anatomicznie ukształtowana wkładka Air-Active, pogrubiona pod piętą (amortyzacja dodatkowa) ze specjalnymi przetłoczeniami, które umożliwiają migrację potu. Przemieszcza się on do przedniej części buta i między jednym a drugim językiem wydobywa się na zewnątrz. Od wewnątrz buty posiadają wszędzie wyściółkę z Gore-texu. Memory Foam System to zastosowanie termo-kształtowalnej pianki wewnątrz cholewki buta. Pod wpływem ciepła lepiej dopasowuje się on do kształtu nogi.

Ocena

Te buty nie wymagają tzw. wstępnego rozchodzenia i już przy pierwszym nałożeniu na nogi są bardzo wygodne (oczywiście pod warunkiem wyboru właściwego rozmiaru). Komfort użytkowania zapewniają miękkie i grube cholewki. Podeszwa Vibram dobrze sprawdza się nawet na mokrym i skalnym podłożu. Będąc w miarę twardą, jest elastyczna w czasie chodzenia. Zupełnym novum jest całkowicie wyjmowany język wewnętrzny, dzięki czemu unikamy jego krzywego ułożenia (język nie przesuwa się w czasie marszu).
W porównaniu z innymi buty te charakteryzują się doskonałą odpornością na przemakanie. Podczas gdy inni po wędrówce w deszczu musieli suszyć swoje obuwie, moje nie wymagało takiego zabiegu.. Zawdzięczają to między innymi swojej konstrukcji. Dzięki systemowi Air Revolution po zdjęciu z nóg buty nie są wilgotne od potu. Susząc je za każdym razem odczepiałem języki i wyjmowałem wkładki Air-Active.
Dużą zaletą butów jest fakt, że nie są źródłem nieprzyjemnych zapachów. Pod tym względem porównać je można z modelem Allrounder.
Po całym sezonie użytkowania zauważyłem, że odkleja się wywinięta warstwa gumy na nosie. Nie wiem, czy to na skutek zaczepienia, czy też jest to wada produkcyjna, niemniej usterka ta jest objęta gwarancją.
Skarpety nadają się doskonale do wykorzystywania ich także w połączeniu z innym obuwiem. Śliska pięta ułatwia wkładanie buta, zapobiegając jednocześnie rozciąganiu się skarpety. Komfort użytkowania podnosi także zróżnicowana grubość dzianiny. Perforacje pod stopą mają korzystny wpływ na ukierunkowane przechodzenie wilgoci w bucie i dobrze zdają egzamin w połączeniu z wkładkami Air-Active. Waga pary butów o rozmiarze 6,5 wynosi 1300 gramów.

Dystrybutor: LARIX www.larix.home.pl 
     
Tekst: Piotr Jasieński rat. TOPR


"Góry", nr 12 (127), grudzień 2004

(kb)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

Pierwsze MOUNTAIN SHOPY w Polsce!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

The North Face: Odkrywaj świat z dumą

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com