facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-11-14
 

TITAN by HiMountain

To kurtka uszyta z nieprzewiewnego materiału nowej generacji WIND SHIELD. Cóż kryje się pod tą nazwą? Poliamid 35%, Spandex 5%, Poliuretan 12%, Poliester 48%. Tkanina nie dość, że przeciwwietrzna, to jeszcze elastyczna


OPIS

To kurtka uszyta z nieprzewiewnego materiału nowej generacji WIND SHIELD. Cóż kryje się pod tą nazwą? Poliamid 35%, Spandex 5%, Poliuretan 12%, Poliester 48%. Tkanina nie dość, że przeciwwietrzna, to jeszcze elastyczna. Zewnętrzna strona materiału jest idealnie gładka, wewnętrzna to meszek charakterystyczny dla windstopperów. Krój kurtki z tzw. karczkiem o wielu ciekawych cięciach, w których z przodu znajdują się dwie obszerne kieszenie, zapinane na zamki ukryte pod listwami. Cięcia na rękawach powodują ich wyprofilowanie poprzez zróżnicowaną rozciągliwość materiału. Na lewym rękawie na wysokości ramienia znajduje się kieszonka wykonana w nowej technologii welding również zamykana na zamek – bryzgoszczelny. Mankiety rękawów zapinane na taśmę velcro. Istnieje jeszcze dodatkowa czwarta wewnętrzna kieszeń. Naszyta jest od środka na lewej przedniej kieszeni – wykonana z siatki obszytej elastyczną taśmą, zapewniającą w razie potrzeby możliwość włożenia większej rzeczy. Kołnierz od wewnętrznej strony obszyty jest miękkim welurem. Kurtka zapinana jest na sprężynkowy zamek błyskawiczny, który na całej długości zabezpieczony jest od spodu listwą. Zakończenie zamka jest tak zabezpieczone wspomnianą listwą, aby nie dotykał do brody. Wszystkie suwaki posiadają poręczne pętelki ułatwiające ich używanie. Kurtka posiada regulację obwodu poprzez ściągnięcie go gumową linką. Wewnątrz znajduje się naszywka umożliwiająca umieszczenie danych osobowych, włącznie z numerem telefonu i grupą krwi. Znak firmy znajduje się z tyłu kołnierza. Z przodu widnieje delikatny napis HiMountain. Kolor czarny.

OCENA

Nieprzewiewność tego materiału jest wyjątkowa. Krople deszczu w postaci kuleczek spływają po jego bardzo gładkiej powierzchni. W założeniu nie jest to kurtka wodoodporna, jednak do pewnego czasu stawia odpór deszczowi. W Internecie można znaleźć informację, że posiada ona nowoczesny i modny krój. Coś jest na rzeczy, gdyż zauważyłem, że wiele światowych firm wyprodukowało ostatnio bardzo zbliżone w kroju kurtki z identycznych materiałów. Na początku użytkowania kurtki materiał wydawał mi się nieco sztywny, ale po krótkim czasie noszenia nabrał “miękkości”. Jego duża elastyczność ma znaczący wpływ na walory użytkowe, po prostu nie ciągnie się, nie krępuje ruchów, a kurtka jest bardzo wygodna. Kieszenie z ergonomicznego punktu widzenia są praktyczne, a wewnętrzna umożliwia schowanie rzeczy bez obawy, że je zgubimy.
Myślę, że ludziom aktywnie spędzającym czas nie trzeba zachwalać technicznych tkanin, których używają w górach. Ale z drugiej strony nie sposób w codziennym życiu również permanentnie korzystać z tych jaskrawych kurtek czy polarów.   TITAN jest tu chyba bardzo dobrą alternatywą.  Może być wykorzystany zarówno do outdooru, jak i na co dzień. Tej kurtki używałem od wiosny do późnej jesieni i mogę stwierdzić, że w czasie niskich temperatur chroni znakomicie “nasze” ciepło;   nie odczuwamy dyskomfortu także w cieplejsze dni. Zewnętrzna gładkość materiału gwarantuje także wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne.  
Czy mogę coś doradzić producentowi? Otóż kieszeń na lewym rękawie jest zdecydowanie za mała. Mieści się tam mała komórka, ale większy telefon niestety nie. Jednak sam pomysł zrobienia takiej kieszeni właśnie na telefon to strzał w dziesiątkę.

Producent: HiMountain http://www.himountain.pl/      

Piotr Jasieński,  ratownik TOPR

"Góry", nr 11 (138), listopad 2005

(kg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-10-10
BIZNES
 

Lavaredo – nowa marka na polskim rynku outdoorowym

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com