facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

BIZNES

2005-12-18   BIZNES
 

Rakiety czy Karple? Jedno jest pewne - BALDS model TREK

Produkowany we Francji model przeznaczony jest do używania w ciężkich warunkach. Dlatego wyposażony został we wzmocnienia w postaci cienkościennego kształtownika aluminiowego (o przekroju T) wokół swojego obwodu
 
 
 
2005-11-14   BIZNES
 

TITAN by HiMountain

To kurtka uszyta z nieprzewiewnego materiału nowej generacji WIND SHIELD. Cóż kryje się pod tą nazwą? Poliamid 35%, Spandex 5%, Poliuretan 12%, Poliester 48%. Tkanina nie dość, że przeciwwietrzna, to jeszcze elastyczna
 
 
 
2005-10-28   BIZNES
 

Kuchenka NOVA firmy OPTIMUS

To palnik na wszystkie rodzaje ciekłego paliwa. Zwraca od razu uwagę mała i zwarta konstrukcja kuchenki. Dysza palnika znajduje się w małej cylindrycznej obudowie
 
 
 
2005-09-03   BIZNES
 

WOODPECKER profi 75

Nie ma chyba osoby związanej z górami, która nie słyszałaby o modelu Woodpecker.Omawiany model (Profi 75) jest już chyba trzecią wersją tego plecaka.
 
 
 
2005-09-01   BIZNES
 

Test krótkofalówek marki DORO

Nasz sprzęt okazał się niezwykle istotny na estońskich szutrach, a dróg tego typu, i to głównych, jest w Estonii setki kilometrów. Ze względu na tumany pyłu ciągnące się za każdym pojazdem traciliśmy z oczu samochód kolegów, a oni nie wiedzieli, gdzie my jesteśmy. Jako że aparaty mają zasięg do 3 km zawsze byliśmy w kontakcie.
 
 
 
2005-08-07   BIZNES
 

SCARPA VENTO

Niskie buty przeznaczone do lekkiej turystyki, wykonane ze skóry nubukowo-zamszowej o grubości 2 mm i cordury. Ich podeszwa o bogato  rzeźbionym protektorze – SKY WALK, jest miękka i elastyczna.
 
 
 
2005-05-10   BIZNES
 

Plecak Deuter na każdą okazję czyli FUTURA 32 AC

To naprawdę dobry plecak dla amatorów aktywnego wypoczynku. Jego wyposażenie, krój i wielkość sprawiają, że może być stosowany do jedno czy dwudniowych wycieczek, ale także użytkowany na co dzień.
 
 
 
2005-04-27   BIZNES
 

FIRST LAYER serii Guide PRO

Ciepła, ciepła i jeszcze raz ciepła. A przy tym wszystkim naprawdę bardzo dobrze radzi sobie z transmitowaniem potu, nawet przy intensywnym wysiłku fizycznym. Wewnętrzna, wełniana warstwa kontaktująca się ze skórą posiada wykończenie przypominające drobny meszek, dzięki temu daje duży komfort użytkowania.
 
 
 
2005-04-01   BIZNES
 

Sztuka latania

Grawitacja jest na co dzień naszym sprzymierzeńcem, choć wcale o niej nie pamiętamy. Przypomina nam o swoim istnieniu, kiedy po raz kolejny wkraczamy w nasz pionowy świat.
 
 
 
2005-03-17   BIZNES
 

Grivel Light Wing

Wydaje mi się, że nie ma złych czy dobrych czekanów, bywają gorsze lub lepsze. Czekan czy dziabka są nieodpowiednie lub złe wtedy, gdy nie odpowiadają naszym potrzebom lub je przewyższają.
 
 
 
2005-02-21   BIZNES
 

Czym jest HOLDERING* w Polsce i na Świecie? - Niby na serio

Stało się! Jest przełom! Wreszcie pojawiło się coś nowego w skostniałych strukturach wspinania. Narodził się nam holdering.
 
 
 
2005-02-17   BIZNES
 

KIJE TELESKOPOWE

Kije trekingowe, trzyelementowe, których maksymalna długości po rozłożeniu wynosi 135 cm. Wykonane są ze stopu aluminium i tytanu.
 
 
 
2005-02-17   BIZNES
 

DETEKTOR LAWINOWY

Testowano różne modele dedektorów, w których po piętnastominutowym instruktażu uczestniczyli ratownicy górscy oraz młodzież. W obu tych testach najlepiej spisywały się nadajniki Tracker DTS.
 
 
 
2005-02-17   BIZNES
 

ŚPIWORY - Test Gór II

Poniżej zamieszczamy kolejne opinie naszych testerów, którzy tym razem opisali i ocenili niektóre ze śpiworów oferowanych na naszym rynku turystycznym.
 
 
 
2004-12-31   BIZNES
 

BUTY MEINDL

Te buty nie wymagają tzw. wstępnego rozchodzenia i już przy pierwszym nałożeniu na nogi są bardzo wygodne (oczywiście pod warunkiem wyboru właściwego rozmiaru). Komfort użytkowania zapewniają miękkie i grube cholewki.
 
 
 
2004-10-19   BIZNES
 

PLECAKI (Góry - test)

Najlepszą formę sprawdzenia sprzętu alpinistycznego i turystycznego przed zakupem stanowi praktyczne przetestowanie jego użyteczności.
 
 
 
2004-10-19   BIZNES
 

Liofilizaty

Filet drobiowy smażony z przyprawami, risotto, fasolka po bretońsku, zupa gulaszowa, jajecznica na boczku, owoce i serek homogenizowany...
 
 
 
2004-10-19   BIZNES
 

Skarpety Krebo

W trakcie wyprawy skarpety w pełni zdały egzamin i można śmiało powiedzieć, że stanowią atrakcyjną alternatywę dla drogich, profesjonalnych skarpet górskich
 
 
 
2004-09-02   BIZNES
 

Kilka rad Johna Shermana w zakresie higieny podeszew naszych butów wspinaczkowych

Czyste podeszwy butów wspinaczkowych stoją na stopniach lepiej niż brudne...
 
 
 
2004-07-29   BIZNES
 

Sprzęt ratownika górskiego - kiedyś i dziś

TOPR to przede wszystkim ludzie - może to banalne i patetyczne stwierdzenie, ale trudno z nim polemizować. Jednak bez odpowiedniego sprzętu nawet najlepsi ratownicy nie są w stanie prowadzić szybkich i skutecznych akcji górskich.
 
 
 
 
...
139
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com