facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-08-07
 

SCARPA VENTO

Niskie buty przeznaczone do lekkiej turystyki, wykonane ze skóry nubukowo-zamszowej o grubości 2 mm i cordury. Ich podeszwa o bogato  rzeźbionym protektorze – SKY WALK, jest miękka i elastyczna.


OPIS

Niskie buty przeznaczone do lekkiej turystyki, wykonane ze skóry nubukowo-zamszowej o grubości 2 mm i cordury. Ich podeszwa o bogato  rzeźbionym protektorze – SKY WALK, jest miękka i elastyczna. Guma podeszwy „oblewa” cały but do wysokości ok. 2,5 cm, a w  tylnej części buta sięga znacznie wyżej, bo do wysokości 6,5 cm, dzięki czemu  usztywnia go. Podwyższony tył cholewki buta całkowicie zabezpiecza ścięgno Achillesa. Nos z wierzchu zabezpieczony jest wkładziną z gumy, która pomimo przyklejenia została obszyta podwójnym szwem. Wszystkie widoczne szwy, łączące cordurę ze skórą, są podwójne. Zastosowoano także głęboki, tj. od strefy palców po zwieńczenie cholewki, system sznurowania. Szlufki to sześć par uszek z taśmy, w których sznurówki łatwo przesuwają się w czasie zaciągania ich. Język, wykonany ze skóry i cordury, posiada system stabilizacji, który utrzymuje go we właściwym położeniu. System wentylacji buta to specjalna ażurowa wkładka wewnętrzna o ukierunkowanych przetłoczeniach ułatwiających migrację potu z części spodniej do warstw wierzchnich (język i system sznurowania). Butki posiadają bardzo wygodne i przydatne przy wkładaniu pętelki z taśmy. Warto jeszcze wspomnieć o sznurowadłach – nie rozwiązują się, gdy zawiązywane są na pojedynczy węzeł! Kolorystyka szaro-czarna z delikatnymi wstawkami jasno szarej skóry. Po zewnętrznych stronach pięt znajduje się „wstawka” z napisem SCARPA.OCENA

Na pierwszy „rzut” oka buty wyglądają na masywne i twarde, ale wystarczy włożyć je na nogi, aby przekonać się, jak bardzo są miękkie i przyjemne w chodzeniu. Długie sznurowanie idealnie dopasowuje but do kształtu stopy. Już tak dobre dopasowanie buta daje uczucie komfortu. Wrażenie to wzmacnia wyprodukowana z miękkiej gumy podeszwa, bardzo dobrze radząca sobie na skalistym podłożu. Profil bieżnika jest tak wyprofilowany, że przy podejściu zapobiega obsuwaniu się w części przedniej buta, a w czasie zejścia przejmuje tę rolę wibram podeszwy. Buty równie dobrze trzymają się na metalowych pedałach roweru. Gdy wyjmiemy z buta wkładkę, to zauważymy na międzypodeszwie gwoździe (oczywiście idealnie zasklepione), co dobrze świadczy o tradycyjnej sprawdzonej konstrukcji buta. Jakość jest tu normą. To nie kawałek czegoś, oblany gumą, wykonywany gdzieś tam... Scarpa wszystkie buty produkuje w swoich fabrykach i dlatego nie są to buty na jeden czy dwa sezony. Staranność wykonania i szycia jest od razu widoczna. Nie widać żadnych nie zakończonych nitek. Język nie wykazuje w najmniejszym stopniu tendencji do zsuwania się na bok. Wentylacja buta również gwarantuje suchą nogę, a jeśli zastosujemy odpowiednią skarpetkę to efekt jest jeszcze lepszy. Harmonijny designe dopełnia całości.

Dystrybucja: Himal Sport Jolanta Wielicka Tychy
Tel. 0-32 227 83 42
www.himalsport.com.pl

Piotr Jasieński, ratownik TOPR

"Góry", nr 8 (135) sierpień 2005

(kg)


 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com