facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2024-07-01
 

Anna Tybor w bazie po powrocie z rotacji aklimatyzacyjnej do obozu trzeciego

Ekspedycja Dream Line 2024 na Nanga Parbat nabiera tempa. Po kilku rotacjach do obozu pierwszego i drugiego, w tym tygodniu Anna Tybor wraz z partnerem wspinaczkowym, Tomem Lafaille, osiągnęli obóz trzeci na wysokości 6800 m n.p.m. Tam złożyli depozyt sprzętu, przygotowując się do kolejnych etapów wspinaczki, po czym w czwartek 27 czerwca bezpiecznie wrócili do bazy.

Fot. Jan Korlatowicz

 

Przed ekipą teraz kilka dni zasłużonego odpoczynku i oczekiwanie na okno pogodowe, aby móc przystąpić do ataku szczytowego. Celem jest nie tylko zdobycie Nanga Parbat, ale również zjazd na nartach z jej wierzchołka, czego nie dokonała jeszcze żadna kobieta, a żadna Polka w Himalajach nawet nie próbowała.

 

Obok Anny Tybor, zespół Dream Line 2024 tworzą doświadczeni wspinacze i specjaliści. W skład ekipy wchodzi Tom Lafaille, z którym Anna zdobyła Broad Peak w 2023 roku, oraz Jan Korlatowicz, fotograf i ratownik TOPR, który dołączył do zespołu, dokumentując wyprawę i wspierając zespół swoimi umiejętnościami ratowniczymi.

 

Anna Tybor staje przed wyjątkowo wymagającym wyzwaniem na Nanga Parbat. Po tym, jak niesprzyjające warunki pogodowe zmusiły ją do rezygnacji z ataku na Dhaulagiri, teraz cała jej uwaga koncentruje się na tej trudnej górze. Nanga Parbat, nazywana także "Nagą Górą", jest jednym z najbardziej niebezpiecznych szczytów w Himalajach. Anna, znana z determinacji i wysokich umiejętności wspinaczkowych, jest gotowa podjąć to wyzwanie, wykorzystując swoje bogate doświadczenie i staranne przygotowanie, aby odnieść sukces na tej legendarnej górze.

 

Głównym sponsorem wyprawy Anna Tybor Dream Line 2024 jest BTR Systems. Partnerami wyprawy są również Millet, Tarty Super Ski oraz Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska. Sponsorami technicznymi są Dynastar i Julbo, a patronat medialny sprawują RMF FM oraz Tygodnik Podhalański.

 

Zapraszamy również do obserwowania relacji z wyprawy na portalach społecznościowych:

 

facebook.com/annatyborPL

instagram.com/annatybor

 

Źródło / Materiały prasowe

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Kinga
 
Kinga
 
Kinga
 
Kinga
 
Piotr Gruszkowski
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com