facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

BIZNES

2006-04-11   BIZNES
 

Short fixing

Zodiac  (450m) w 1 godz 51 minut; nowa droga Tonta Suerta (2000 m) na Fitz Royu w dwa dni, nowa droga Azeem Ridge (2500m) na Great Trango Tower w 4 dni – co wspólnego mają te wszystkie przejścia poza tym, że są jednymi z najlepszych w swojej klasie?

 
 
 
2006-03-02   BIZNES
 

TEVA TERRA FI, czyli sandały do wszystkiego

Ich historia zaczęła się 12 lat temu, gdy w roku 1984 Mark Thatcher zaprojektował i skonstruował pierwsze sportowe sandały. Jego pomysł opierał się na połączeniu funkcji sandała i buta. Sandał jak wiadomo powinien być lekki i przewiewny, a but mocno trzymać się nogi i dawać jej pewne oparcie.  
 
 
 
2006-02-15   BIZNES
 

Zima - jak zacząć?

Wspinaczka zimowa bez wątpienia przeżywa swój renesans. Z pewnością przyczyniła się do tego popularność drytoolingu i wspinaczki na lodospadach. Wielu wspinaczy właśnie od tych dyscyplin rozpoczyna swoją przygodę z rakami i dziabami
 
 
 
2006-02-14   BIZNES
 

Typowe stanowisko zjazdowe z Abalakowa

Chciałbym się zatem podzielić jednym z patentów, który może się przydać każdemu wspinaczowi lodowemu. Jak wszyscy wiemy, idealnym rozwiązaniem na założenie stanowiska w lodzie – czy to „wędkowego”, czy zjazdowego – jest tak zwany Abalakow.
 
 
 
2005-12-18   BIZNES
 

Rakiety czy Karple? Jedno jest pewne - BALDS model TREK

Produkowany we Francji model przeznaczony jest do używania w ciężkich warunkach. Dlatego wyposażony został we wzmocnienia w postaci cienkościennego kształtownika aluminiowego (o przekroju T) wokół swojego obwodu
 
 
 
2005-11-14   BIZNES
 

TITAN by HiMountain

To kurtka uszyta z nieprzewiewnego materiału nowej generacji WIND SHIELD. Cóż kryje się pod tą nazwą? Poliamid 35%, Spandex 5%, Poliuretan 12%, Poliester 48%. Tkanina nie dość, że przeciwwietrzna, to jeszcze elastyczna
 
 
 
2005-10-28   BIZNES
 

Kuchenka NOVA firmy OPTIMUS

To palnik na wszystkie rodzaje ciekłego paliwa. Zwraca od razu uwagę mała i zwarta konstrukcja kuchenki. Dysza palnika znajduje się w małej cylindrycznej obudowie
 
 
 
2005-09-03   BIZNES
 

WOODPECKER profi 75

Nie ma chyba osoby związanej z górami, która nie słyszałaby o modelu Woodpecker.Omawiany model (Profi 75) jest już chyba trzecią wersją tego plecaka.
 
 
 
2005-09-01   BIZNES
 

Test krótkofalówek marki DORO

Nasz sprzęt okazał się niezwykle istotny na estońskich szutrach, a dróg tego typu, i to głównych, jest w Estonii setki kilometrów. Ze względu na tumany pyłu ciągnące się za każdym pojazdem traciliśmy z oczu samochód kolegów, a oni nie wiedzieli, gdzie my jesteśmy. Jako że aparaty mają zasięg do 3 km zawsze byliśmy w kontakcie.
 
 
 
2005-08-07   BIZNES
 

SCARPA VENTO

Niskie buty przeznaczone do lekkiej turystyki, wykonane ze skóry nubukowo-zamszowej o grubości 2 mm i cordury. Ich podeszwa o bogato  rzeźbionym protektorze – SKY WALK, jest miękka i elastyczna.
 
 
 
2005-05-10   BIZNES
 

Plecak Deuter na każdą okazję czyli FUTURA 32 AC

To naprawdę dobry plecak dla amatorów aktywnego wypoczynku. Jego wyposażenie, krój i wielkość sprawiają, że może być stosowany do jedno czy dwudniowych wycieczek, ale także użytkowany na co dzień.
 
 
 
2005-04-27   BIZNES
 

FIRST LAYER serii Guide PRO

Ciepła, ciepła i jeszcze raz ciepła. A przy tym wszystkim naprawdę bardzo dobrze radzi sobie z transmitowaniem potu, nawet przy intensywnym wysiłku fizycznym. Wewnętrzna, wełniana warstwa kontaktująca się ze skórą posiada wykończenie przypominające drobny meszek, dzięki temu daje duży komfort użytkowania.
 
 
 
2005-04-01   BIZNES
 

Sztuka latania

Grawitacja jest na co dzień naszym sprzymierzeńcem, choć wcale o niej nie pamiętamy. Przypomina nam o swoim istnieniu, kiedy po raz kolejny wkraczamy w nasz pionowy świat.
 
 
 
2005-03-17   BIZNES
 

Grivel Light Wing

Wydaje mi się, że nie ma złych czy dobrych czekanów, bywają gorsze lub lepsze. Czekan czy dziabka są nieodpowiednie lub złe wtedy, gdy nie odpowiadają naszym potrzebom lub je przewyższają.
 
 
 
2005-02-21   BIZNES
 

Czym jest HOLDERING* w Polsce i na Świecie? - Niby na serio

Stało się! Jest przełom! Wreszcie pojawiło się coś nowego w skostniałych strukturach wspinania. Narodził się nam holdering.
 
 
 
2005-02-17   BIZNES
 

KIJE TELESKOPOWE

Kije trekingowe, trzyelementowe, których maksymalna długości po rozłożeniu wynosi 135 cm. Wykonane są ze stopu aluminium i tytanu.
 
 
 
2005-02-17   BIZNES
 

DETEKTOR LAWINOWY

Testowano różne modele dedektorów, w których po piętnastominutowym instruktażu uczestniczyli ratownicy górscy oraz młodzież. W obu tych testach najlepiej spisywały się nadajniki Tracker DTS.
 
 
 
2005-02-17   BIZNES
 

ŚPIWORY - Test Gór II

Poniżej zamieszczamy kolejne opinie naszych testerów, którzy tym razem opisali i ocenili niektóre ze śpiworów oferowanych na naszym rynku turystycznym.
 
 
 
2004-12-31   BIZNES
 

BUTY MEINDL

Te buty nie wymagają tzw. wstępnego rozchodzenia i już przy pierwszym nałożeniu na nogi są bardzo wygodne (oczywiście pod warunkiem wyboru właściwego rozmiaru). Komfort użytkowania zapewniają miękkie i grube cholewki.
 
 
 
2004-10-19   BIZNES
 

PLECAKI (Góry - test)

Najlepszą formę sprawdzenia sprzętu alpinistycznego i turystycznego przed zakupem stanowi praktyczne przetestowanie jego użyteczności.
 
 
 
 
...
140
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2020 Goryonline.com