facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2024-07-11
 

Pogoda krzyżuje plany Anny Tybor na Nanga Parbat

Niestety, tym razem nie udało się zdobyć szczytu. Anna Tybor wraz ze swoim partnerem wyprawowym, Tomem Lafaille, w poniedziałek 8 lipca rozpoczęła atak szczytowy na Nanga Parbat drogą Kinshofera. Najpierw dotarli do obozu drugiego, gdzie spędzili noc. We wtorek kontynuowali wspinaczkę, biwakując w obozie trzecim, a następnie dotarli do obozu czwartego na wysokości 7400 metrów, gdzie spędzili kolejną noc.

Fot. Jan Korlatowicz

 

W środę kontynuowali wspinaczkę i dotarli do wysokości około 8050 metrów. Niestety, na ostatnim fragmencie wspinaczki załamała się pogoda i ze względów bezpieczeństwa Ania wraz z Tomem zdecydowali o odwrocie. Obecnie przebywają w obozie trzecim, gdzie regenerują siły. Jutro rano powinni zameldować się w bazie.

 

Anna i Tom wykazali się ogromnym profesjonalizmem i rozwagą, podejmując trudną decyzję o odwrocie w obliczu niesprzyjających warunków pogodowych. Życzymy im bezpiecznego powrotu do bazy.

 

Sponsorem głównym wyprawy Anna Tybor Dream Line 2024 jest BTR Systems. Partnerami wyprawy zostali także Millet, Tarty Super Ski oraz Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska. Sponsorami technicznymi są Dynastar oraz Jumbo. Patronem medialny wyprawy jest RMF FM oraz Tygodnik Podhalański.

 

Zapraszamy również do obserwowania relacji z wyprawy na portalach społecznościowych:

 

facebook.com/annatyborPL

instagram.com/annatybor

 

Źródło / Materiały prasowe

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Kinga
 
Kinga
 
Kinga
 
Piotr Gruszkowski
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com