facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2024-06-25
 

Już jest Górski Horyzontownik 2.0! Sklep Horyzont bezpłatnie udostępnia przewodnich po polskich szlakach górskich

Szukasz inspiracji na wypad w góry? 25 najciekawszych letnich szlaków, interaktywne mapy, poradniki dotyczące pakowania i bezpieczeństwa, a także zestaw górskich kodów rabatowych – to wszystko znajduje się w rozszerzonej wersji Górskiego Horyzontownika, który od teraz można pobrać za darmo ze strony sklepu turystycznego Horyzont.

 

Historia Górskiego Horyzontownika sięga 2022 roku, kiedy to jesienią ogłoszono konkurs na przedstawienie najbardziej wyjątkowych letnich szlaków – uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować opis trasy wedle założonych wytycznych i opatrzyć zgłoszenie własnymi zdjęciami. Zainteresowanie było ogromne, po długich obradach kapituła konkursu wybrała 15 najlepszych propozycji, do tej puli dodano 5 tras przygotowanych przez gości specjalnych i na wiosnę 2023 roku została opublikowana pierwsza wersja przewodnika. Publikacja szybko stała rozchwytywana zarówno w internecie, jak i na eventach górskich, a jej popularność zachęciła organizatorów do rozwinięcia projektu i wydania edycji rozszerzonej. Mamy czerwiec roku 2024, a Górski Horyzontownik 2.0 właśnie ujrzał światło dzienne.

 

Tym razem partnerem publikacji została marka Jack Wolfskin, dzięki której udało się zaangażować w Horyzontownik Tomasza Habdasa, przewodnika beskidzkiego, który opisał blisko 250 km trasy wiodącej przez Beskid Śląski, Żywiecki i Mały, czyli tzw. The Loop. W ten sposób 20 szlaków z pierwszej edycji zostało wzbogacone o 5 kolejnych. Edycja rozszerzona posiada też zaktualizowane mapy i poprawki optymalizujące przebieg niektórych tras.

 

Wszystkie szlaki podzielone zostały na regiony, opatrzone mapą (i linkiem do interaktywnej wersji mapy), wskazówkami przejścia i praktycznymi oznaczeniami. W Horyzontowniku znajdują się też konkretne artykuły dotyczące bezpieczeństwa w górach, a także gotowa listę do spakowania na szlak.

 

Górski Horyzontownik można pobrać po wypełnieniu formularza z tego miejsca: https://www.e-horyzont.pl/pobierz-ebooka

 

Źródło / Materiały prasowe

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-11
GÓRY
 

Pogoda krzyżuje plany Anny Tybor na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-07-10
GÓRY
 

Anna Tybor rozpoczyna atak szczytowy na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-06-19
GÓRY
 

Nie byłoby Haliny, gdyby nie Tatry

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-06-14
GÓRY
 

Wyprawa Anny Tybor na Nanga Parbat nabiera rozpędu

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com