facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-04-27
 

FIRST LAYER serii Guide PRO

Ciepła, ciepła i jeszcze raz ciepła. A przy tym wszystkim naprawdę bardzo dobrze radzi sobie z transmitowaniem potu, nawet przy intensywnym wysiłku fizycznym. Wewnętrzna, wełniana warstwa kontaktująca się ze skórą posiada wykończenie przypominające drobny meszek, dzięki temu daje duży komfort użytkowania.


OPIS

To koszulka z długim rękawem i kalesony, czyli bielizna zimowa. Wprawdzie zima ma się ku końcowi, ale ciepła pierwsza warstwa jeszcze może się przydać, a na pewno przyszłej zimy. Materiał, z której uszyty jest zestaw to wieloskładnikowa, dwuwarstwowa dzianina. Producent określa ją jako „antypotną” właśnie w cudzysłowie. Nie ma bowiem bielizny, która posiada antidotum na pot. Ta pomimo zastosowania w niej dwóch naturalnych składników działa jak najlepsza bielizna termoaktywna. Naturalne włókna wełny i bawełny są neutralne dla skóry, nie powodują podrażnień. Jest to szczególnie istotne przy coraz powszechniejszych alergiach. A jak to działa? Wełna jako pierwsza warstwa stykająca się z powierzchnią skóry zapewnia komfort cieplny. Jest ona po specjalnej obróbce, która zwiększa jej powierzchnię właściwą. Przylegająca do niej warstwa bawełny przejmuje wilgoć, bowiem włókna wełny znajdujące przy ciele nie nasiąkają. Kolejna warstwa to   wiskoza i poliester. Wiskoza - sztuczne włókna celulozowe posiadają większą higroskopijność niż bawełna i jak gąbka chłoną wilgoć czyli pot z bawełny, następnie „wysyłają” do kolejnej warstwy. Dzięki włóknom poliestrowym dzianina nie deformuje się, jest bardziej trwała i odporna na przetarcia.
Krój typowy: bluzka gładka pod szyję, z małym karczkiem, tył dłuższy, aby lepiej zakrywał nerki. A gacie, jak gacie - długie do kostek. Wyroby w kolorach granatowym, grafitowym i bordo.

OCENA

Ciepła, ciepła i jeszcze raz ciepła. A przy tym wszystkim naprawdę bardzo dobrze radzi sobie z transmitowaniem potu, nawet przy intensywnym wysiłku fizycznym. Wewnętrzna, wełniana warstwa kontaktująca się ze skórą posiada wykończenie przypominające drobny meszek, dzięki temu daje duży komfort użytkowania. To zasługa tzw. szmerglowania wełny. Dzianina jest miękka i puszysta trochę grubsza od innych porównywalnych syntetycznych. Krój jest raczej dopasowany do ciała. Dużą zaletą tej dzianiny jest to, że nie kumuluje w sobie zapachu. Zwykłe ręczne pranie uwalnia całkowicie i skutecznie od zapachu potu. To duża zaleta w porównaniu z niektórymi syntetycznymi wyrobami. W ciągu całego roku użytkowania nie stwierdziłem przetarć dzianiny w miejscach najbardziej narażonych, również wielokrotne pranie nie spowodowało deformacji czy wyciągania się rękawów lub nogawek. Reasumując, wyrób naprawdę godny polecenia i przyjemny w noszeniu.
 
Producent: PSA  Małachowski, http://www.malachowski.com.pl/                

Piotr Jasieński, ratownik TOPR

"Góry", nr 4 (131), kwiecień 2005

(kb)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

Pierwsze MOUNTAIN SHOPY w Polsce!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

The North Face: Odkrywaj świat z dumą

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com