facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

BIEGI GÓRSKIE Biegi górskie

2024-06-21   BIEGI GÓRSKIE
 

11. Ultramaraton Babia Góra przeszedł do historii!

Od lat w czerwcu na stokach Królowej Beskidów odbywa się wielkie święto biegów górskich – Ultramaraton Babia Góra. W tym roku, 8 czerwca odbyła się już 11. edycja tego wyjątkowego dla wielu osób wydarzenia. Malownicza Lipnica Wielka na Orawie ponownie gościła biegaczy górskich, którzy tego dnia, podjęli się zmierzenia z trasami na dystansach od 20 km do 75 km.

 
 
 
2024-05-21   BIEGI GÓRSKIE
 

Dynafit DNA - system dla biegaczy trailowych inspirowanych szybkością

Gdy padnie sygnał do startu, nie można się oszczędzać. W walce z czasem zawodnicy muszą dać z siebie wszystko, sięgając do najgłębiej ukrytych rezerw. Aby przekroczyć linię mety na pierwszej pozycji niezbędna jest nie tylko imponująca wytrzymałość fizyczna czy psychiczna. Kluczową rolę odgrywa też odpowiedni sprzęt. Dzięki nowemu systemowi DNA marki DYNAFIT ambitni biegacze trailowi otrzymują funkcjonalny i zorientowany na szybkość ekwipunek, który ułatwi rywalizację na trasach najbardziej wymagających zawodów. Ultralekkie, techniczne i wysokiej klasy produkty, wyposażone w innowacyjne rozwiązania, zapewniają tę różnicę, która decyduje o zwycięstwie.

 
 
 
2024-03-06   BIEGI GÓRSKIE
 

La Sportiva Sponsorem i Partnerem Technicznym 11. Ultramaratonu Babia Góra

La Sportiva po raz trzeci zawita pod Babią Górę. Włoska marka została Sponsorem i Partnerem Technicznym 11. Ultramaratonu Babia Góra.

 
 
 
2024-02-28   BIEGI GÓRSKIE
 

Uwaga pasjonaci biegów górskich! Trwa nabór do programu Dynafit Trailhero

Marka DYNAFIT ponownie poszukuje pasjonatów i pasjonatek trail runningu, którzy pragną wraz z zespołem Trailhero dołączyć do społeczności biegów górskich. Na zwycięzców czeka sezon pełen ekscytujących zawodów i wydarzeń, środowisko podobnie jak oni zajawionych biegaczy, a także wyjątkowa możliwość wglądu w funkcjonowanie marki DYNAFIT. Ponadto uczestnicy programu zostaną wyposażeni od stóp do głów w wysokiej jakości sprzęt firmy DYNAFIT, aby mieć możliwość skutecznego przemierzania tras biegowych. W zamian, członkowie zespołu Trailhero będą inspirować innych dzieląc się swoją pasją i doświadczeniami.

 
 
 
2024-02-06   BIEGI GÓRSKIE
 

Poczuj magię Babiej Góry! – 11. Ultramaraton Babia Góra

Przed nami kolejna, 11. już edycja Ultramaratonu Babia Góra. Od lat wydarzenie to gromadzi u stóp Królowej Beskidów miłośników biegów górskich, a dla wielu osób jest to stały punkt w kalendarzu startów. W tym roku Ultramaraton Babia Góra odbędzie się 8 czerwca w niezwykle malowniczej Lipnicy Wielkiej na Orawie, która kolejny już rok będzie gościć biegaczy górskich.

 
 
 
2023-12-13   BIEGI GÓRSKIE
 

NNormal – The Shoe, reinvented

NNormal przedstawia Kboix, swój najbardziej innowacyjny projekt buta.

 
 
 
2023-11-15   BIEGI GÓRSKIE
 

Zimowe bieganie? Tak, ale na nartach!

Narty biegowe lub śladowe jeszcze do niedawna pozostawały w cieniu skiturów. W końcu także one zyskały na popularności jako sposób na zimową aktywność w górach, a biegacze trailowi (i nie tylko) odkryli, że ten rodzaj ruchu – poza możliwością obcowania z naturą – stanowi doskonałą i bardzo wszechstronną formę treningu. Poniżej kilka najważniejszych porad dla początkujących, ale też średnio zaawansowanych narciarzy.

 
 
 
2023-09-21   BIEGI GÓRSKIE
 

Ciemno, zimno, do mety daleko

O specyfice nocnego biegania w górach – związanych z ciemnością wymaganiach, zagrożeniach i kryzysach, ale też niezwykłym klimacie przygody – z DANIELEM STROINSKIM rozmawia PIOTR GRUSZKOWSKI.

 
 
 
2023-09-13   BIEGI GÓRSKIE
 

Wjosa - ostatnia dzika górska rzeka Europy

Góry warto eksplorować na różne sposoby, a każdy środek transportu można w nich potraktować jako osobny walor i przygodę samą w sobie. Tym razem wyszło dosyć nietypowo, bo przyszło nam podróżować z tyłkami na poziomie wody. Ale pomysł okazał się świetny, a cel szczytny.

 
 
 

Bieg Ultra Granią Tatr 2023

Jan Elantkowski (TKN Tatra Team/Dynafit) i Tomek Skupień (Craft) potrzebowali 9 godzin, 21 minut i 44 sekund, by wygrać szóstą edycję Biegu Granią Tatr na dystansie 72 kilometrów, z przewyższeniem wynoszącym 5000 metrów. Na metę wbiegli razem i pierwszy raz w historii zawodów zwycięzców jest dwóch, ex aequo! Wśród kobiet, z czasem 11 godzin, 10 minut 18 sekund, tryumfowała Kinga Kwiatkowska (Hoka Garmin Team), która jednocześnie ukończyła zawody na 10. miejscu w kategorii open.

 
 
 
2023-08-11   BIEGI GÓRSKIE
 

8. Bieg po Oddech dedykowany pamięci Kacpra Tekieliego

Już po raz ósmy 3 września o godzinie 10.00 biegacze z całej Polski staną na linii startu w Parku Miejskim w Zakopanem, by pomóc chorym na mukowiscydozę. Impreza gromadzi zarówno wyczynowych sportowców, jak i amatorów, a wśród nich osoby bezpośrednio dotknięte chorobą – chorych oraz ich rodziców, opiekunów, bliskich czy lekarzy i rehabilitantów. Patronat honorowy nad 8. Biegiem po Oddech objęli: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Starosta Tatrzański, Burmistrz Miasta Zakopane oraz Justyna Kowalczyk-Tekieli.

 
 
 
2023-08-08   BIEGI GÓRSKIE
 

Ekscytujące wspomnienia z okolic Drogi Śmierci w Boliwii

Sami Sauri eksploruje kręte, żwirowe szlaki regionu Yungas otaczającego La Paz w Boliwii.

 
 
 

TATRA FEST – nie tylko górskie biegi

Legendy polskiego himalaizmu – Piotr Pustelnik, Krzysztof Wielicki czy Ryszard Pawłowski, setki biegaczy górskich na pięknych i piekielnie trudnych trasach Tatr, edukacyjne spotkania dla dzieci o ekologii i kontakcie z naturą, eventy z przewodnikami tatrzańskimi i edukatorami Tatrzańskiego Parku Narodowego, akcja charytatywna i gwiazdy czytające dzieciom swoje najważniejsze bajki z dzieciństwa – to wszystko będzie miało miejsce na TATRA FEST od 23 do 25 czerwca w Zakopanem.

 
 
 
2023-04-29   BIEGI GÓRSKIE
 

Trwają zapisy na festiwal biegów Tatra Fest!

Tegoroczny weekend z bieganiem po Tatrach zapowiada się tak: unikatowe trasy z pięknymi widokami, trzy dystanse do wyboru – 10 km, 24 km i 65 km, Silver Label Valsir WORLD CUP – Tatra Race Run, WMRA, Mistrzostwa Polski Skyrunning Ultra i niezapomniane przeżycia dla startujących zawodników. TATRA FEST odbędzie się w dniach 23-25 czerwca. Meta ze strefą atrakcji zlokalizowana będzie w sercu Zakopanego, w zielonej przestrzeni Gugu Park.

 
 
 
2023-04-25   BIEGI GÓRSKIE
 

Wszystko za GSB

Główny Szlak Beskidzki – trasa doskonale znana wszystkim miłośnikom gór. W okresie covidowej niepewności dwóch ostatnich lat, która odcisnęła ogromne piętno także na środowisku trailowych i górskich biegaczy, kierunek ten stał się niezwykle popularny.

 
 
 
2023-04-17   BIEGI GÓRSKIE
 

Uciec przed tłumem – pętla biegowa w sercu Tatr

Każde pasmo gór w Polsce ma swój urok i klimat, Tatry są jednak najwyższe, a to sprawia, że coraz więcej jest chętnych, by je odwiedzić. Maleje szansa na znalezienie odludnych miejsc, nawet jeśli są trudno dostępne – choć akurat gęsta sieć szlaków po polskiej stronie granicy raczej ułatwia, niż utrudnia dotarcie w każdy ich rejon. Jeśli chcemy więc posmakować biegania w samotności, spójrzmy na południe. Słowackie Tatry kryją wiele pasjonujących i tajemniczych zakątków wartych odwiedzenia.

 
 
 

The North Face przedstawia Summit Series VECTIV™ 2.0

Niespełna dwa lata temu, w 2021 roku, marka The North Face, wprowadzając technologię włókien węglowych i płyt kompozytowych, znaną wówczas głównie lekkoatletom na najwyższym poziomie, na rynek biegów trailowych i pieszych wędrówek, wyznaczyła nowe standardy. Dwa sezony później, projektanci obuwia biegowego The North Face, wprowadzając modele VECTIV™ 2.0, na nowo przesuwają granice innowacji, utwierdzając pozycję marki jako ciągle wiodącej w dążeniu do doskonalenia swoich produktów.

 
 
 

Przez całe Alpy - na ziemi i w powietrzu

O pokonywaniu Alp na piechotę i na skrzydle z MICHAŁEM GIERLACHEM, czterokrotnym mistrzem Polski i uczestnikiem najtrudniejszego wyścigu paralotniowo-przygodowego na świecie, Red Bull X-Alps, rozmawia wspinacz i paralotniarz JACEK MATUSZEK.

 
 
 

Poszukiwani bohaterowie - DYNAFIT Trailhero

Gotowi na pełen biegowych emocji letni sezon 2023? Jeśli tak, to pora podjąć wyzwanie. Od 1 lutego marka DYNAFIT, specjalizująca się w górskich sportach wytrzymałościowych, ponownie rusza z naborem pasjonatów i pasjonatek biegania, którzy chcieliby dołączyć do programu DYNAFIT Trailhero. Na zwycięzców czeka sezon pełen ekscytujących zawodów i niezwykłych projektów, wspaniała społeczność zapalonych sportowców, a także wyjątkowa możliwość wglądu w działania marki DYNAFIT.

 
 
 

Biegi w ramach Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady

To już tradycja, że w ramach Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady organizowane są dwa wyjątkowe biegi po przepięknych okolicach serca całego wydarzenia, czyli Lądka-Zdroju. Jak co roku „do zdobycia” będzie ośmiotysięcznik – w tym roku wspólnie z biegowym partnerem, którym jest The North Face.

 
 
 
 
1
...
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com