facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-05-10
 

Plecak Deuter na każdą okazję czyli FUTURA 32 AC

To naprawdę dobry plecak dla amatorów aktywnego wypoczynku. Jego wyposażenie, krój i wielkość sprawiają, że może być stosowany do jedno czy dwudniowych wycieczek, ale także użytkowany na co dzień.


OPIS

Często można usłyszeć pytanie: jaki wybrać plecak, aby można było używać go zarówno w górach jak i na co dzień? Modelem, który łączy w sobie cechy zarówno plecaka turystycznego, miejskiego i rowerowego, jest właśnie Futura, wykonana  z Ripstop-Nylonu połączonego z Super-Polytexem. Plecak został wyposażony w system  Aircomfort – wewnętrzny stelaż i siatka opierająca się na naszych plecach zapewniają dystans między plecakiem a naszym ciałem. Pełna regulacja pasów nośnych, możliwość spięcia ich na piersiach oraz pas biodrowy dają możliwość doskonałego dopasowania plecaka do naszych oczekiwań. Plecak posiada zintegrowany pokrowiec przeciwdeszczowy oraz dwie niezależne komory, oddzielone przegrodą zapinaną na suwak. Klapa jak i frontalne cięcia materiałów są charakterystyczne dla stylistyki Deutera. W klapie znajdują się dwie kieszenie (wewnętrzna i zewnętrzna) i dodatkowe uchwyty np. do zamocowania raków. Przewidziano również możliwość używania bukłaku z napojem – uchwyt do jego zainstalowania znajduje się wewnątrz plecaka, a uchwyt do zamocowania ustnika - na pasie nośnym. Dwie kieszenie boczne, zwiększające pojemność o 4 litry, są schowane pod pasami kompresyjnymi. Plecak posiada dwie kieszonki z siatki na drobiazgi i dodatkową pionową kieszeń zamykaną na wodoodporny suwak. Do Futury możemy przytroczyć czekan, kije teleskopowe, łopatę, sondę, a miłośnicy fotografii również  statyw.

OCENA

To naprawdę dobry plecak dla amatorów aktywnego wypoczynku. Jego wyposażenie, krój i wielkość sprawiają, że może być stosowany do jedno czy dwudniowych wycieczek, ale także użytkowany na co dzień. System Aircomfort  nawet w czasie upałów, zapewnia  komfortowy przewiew między plecakiem a ciałem. Komfort użytkowania i bezpieczeństwo zawartości plecaka w czasie niepogody zapewnia z kolei pokrowiec przeciwdeszczowy. System regulacji pasów jest precyzyjny i nie wymaga bieżących korekt. Podwójne komory dają możliwość rozdzielenia ekwipunku. Pasy kompensacyjne umożliwiają zmniejszenie objętości, a kieszenie boczne mogą powiększyć plecak. W plecaku można zainstalować największy z przewidzianych bukłaków (3-litrowy). W terenie miejskim nie radzę wykorzystywać siatkowych zewnętrznych kieszeni z uwagi na kradzieże (!). W terenie jak najbardziej. Ta wersja plecaka dostępna jest w dwu zestawach kolorystycznych: czerwono-szarym i granatowo-szarym. Przy troczeniu do boków plecaka kijów czy statywu dobrze jest wykorzystywać kieszenie siatkowe, gdyż zapobiegną ewentualnemu zgubieniu sprzętu. Na koniec dodam, że rok temu plecak przeszedł pozytywny test sprzętu outdoorowego, przeprowadzany przez Outdoor Magazine, uzyskując tytuł „Zwycięzca" (test nr 4 w 2004).

Waga plecaka: 1600 g. 

Dystrybutor: Bakosport s.c., www.bakosport.com.pl

Piotr Jasieński, ratownik TOPR

"Góry", nr 5 (132), maj 2005

(
kb)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com