facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

SPRZĘT Testy

2016-11-22   SPRZĘT
 

TNF Reaxion AMP Crew SS z serii Mountain Athletics

The North Face Reaxion AMP Crew została zaprojektowania do wzmożonego wysiłku, podczas którego wyciskamy z siebie siódme poty.

 
 
 
2016-11-22   SPRZĘT
 

Merrell Azura Lapis - solidne obuwie na wycieczki

Firma The Merrell Boot Company powstała w 1983 roku. Od ponad 30 lat dostarcza użytkownikom na całym świecie obuwie przeznaczone do aktywnego wypoczynku. Pochlebne opinie o tej marce słyszałam już od dawna.

 
 
 
2016-11-21   SPRZĘT
 

Buty Fitz Roy / Bestard

Hiszpańska firma Bestard, mimo ponadsiedemdziesięcioletniej historii, jest mało znana na polskim rynku outdoorowym. W swojej ofercie posiada buty do trekkingu i alpinizmu, ale też na przykład do kanioningu. Miałem okazję testować model Fitz Roy, przeznaczony do wspinaczki mikstowej i alpinizmu.

 
 
 
2016-11-15   SPRZĘT
 

Terrex Agravic Hooded / adidas

Dla zawodników ostro wkręconych w biegi górskie nie istnieje pojęcie pogody uniemożliwiającej trening. Niestety czasem zdarza się, że warunki dalekie są od optymalnych. Dobry sprzęt pozwala jednak, pomimo  niesprzyjającej aury, szybko przemieszczać się w terenie. 

 
 
 
2016-11-11   SPRZĘT
 

Koszulki Regatta - dla małych podróżników i wędrowców

Koszulki z dobrej jakości materiału syntetycznego sprawiają, że wysiłek fizyczny staje się niemal przyjemnością. Pot odprowadzany jest szybko od ciała, a sama koszulka błyskawicznie wysycha...

 
 
 
2016-11-11   SPRZĘT
 

Piękno zaklęte w menażce - GSI Halulite Minimalist

Produkty GSI Outdoors to małe dzieła sztuki... biwakowej. Są doskonale dopracowane pod względem wszelkich aspektów funkcjonalnych, a dodatkowo zachwycają wysublimowaną estetyką. Są po prostu piękne!

 
 
 
2016-11-11   SPRZĘT
 

Plecak, który łatwo dopasować - Thule Stir

Thule coraz bardziej rozszerza swoją ofertę plecaków oraz toreb wyjazdowych i do plecaków z linii zimowej oraz wyprawowych dołożyło lekkie i minimalistyczne plecaki Stir.

 
 
 
2016-11-10   SPRZĘT
 

Zestaw softshell + bielizna pod - od Dare 2b

Odzież marki Dare2b, konkretnie damski Softshell Levity dla Magdy i Softshell Preclude SShell dla Macieja. Oczywiście sama kurtka to za mało, gdy między nią a naszym ciałem nie ma odpowiedniej bielizny - wybraliśmy damską koszulkę termoaktywną Impulse i męską Dare 2b Exploit.

 
 
 
2016-11-10   SPRZĘT
 

Regatta Blaster - kurtka dla małych podróżników

Nasza przygoda to nasza praca, która jest jednocześnie naszą pasją. Jesteśmy opowiadaczami historii: podróżujemy po Polsce i świecie, by inspirować innych do wyjazdów, dzielić się doświadczeniami i podpowiadać, co warto zobaczyć.

 
 
 
2016-11-07   SPRZĘT
 

Latarka S2A Baton / Olight

Zanim przystąpię do zachwalania zalet małego Olighta S2A, muszę przyznać, że jestem fanem ręcznych latarek. Oczywiście w określonym obszarze zastosowań: chodzi zwłaszcza o bieganie, rzadziej o wędrówki piesze, bo we wspinaniu rozwiązanie to zdecydowanie się nie sprawdza.

 
 
 
2016-11-04   SPRZĘT
 

Ekspres Rocky / Simond

W ramach testów dużej gamy sprzętu wspinaczkowego marki Simond miałam ostatnio możliwość sprawdzenia podsta-

wowego modelu ekspresów, do nabycia w sieci sklepów Decathlon. 

 
 
 
2016-11-03   SPRZĘT
 

Plecak Bug / Petzl

Prostota i funkcjonalność. Te dwie cechy tworzą zazwyczaj udane połączenie. 

 
 
 
2016-10-31   SPRZĘT
 

Test koszulek Regatta - w góry, na rower, wspinaczki

Testowaliśmy różne koszulki damskie, męskie i dziecięce zarówno w codziennym użytku jak podczas dwumiesięcznej wyprawy na Kaukaz 2016. Jak spisały się koszulki Regatta Great Outdoors?

 
 
 
2016-10-25   SPRZĘT
 

Slackline Jump / simond

Slackline, higline, trickline… Te pojęcia często goszczą w mediach poświęconych sportom przestrzeni. Postanowiliśmy na własnej skórze sprawdzić, dlaczego chodzenie po taśmie zdobywa coraz większą rzeszę wyznawców. 

 
 
 
2016-10-24   SPRZĘT
 

Trekking w butach Regatta

Po wielu dniach intensywnego używania w indyjskich Himalajach butów Regatta Phantom Lady jestem z nich bardzo zadowolona. Uważam, że to idealne buty na letnie trekkingi w umiarkowanie trudnym terenie.

 
 
 
2016-10-21   SPRZĘT
 

Kask wspinaczkowy ROCK / simond

Nowy kask marki Simond wygląda interesująco – posiada dosyć duże otwory sugerujące wydajną wentylację, wystarczająco sprawny system regulacji oraz, podobnie jak modne kaski do freeride’u, gustownie wyprofilowany minidaszek. Na dodatek kosztuje niecałe 100 zł, więc poza naturalnym w tej sytuacji zainteresowaniem wzbudza też wątpliwość – w czym tkwi haczyk? Postanowiłem sprawdzić to empirycznie. 

 
 
 
2016-10-20   SPRZĘT
 

Terrex Skychaser / adidas

Pierwsze wrażenie po wyciągnięciu z pudełka jest bardzo dobre. Buty są po prostu ładne, kształtne,
stosunkowo wąskie z przodu i wyglądają dość agresywnie. 

 
 
 
2016-10-18   SPRZĘT
 

Buty EDGE / Simond

Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z produktami marki Simond, więc bez żadnych uprzedzeń rozpoczęłam testy butów z najnowszej kolekcji Simond Edge. Na pierwsze wspinanie zabrałam je natechniczne, granitowe buldery w portugalskiej Sintrze, rejonie, w którym problemy bardzo przypominają francuskie Fonta-inebleau.

 
 
 
2016-10-13   SPRZĘT
 

Kijki explorer Compact / Komperdell

Jakie one są lekkie, praktycznie nie czuć żadnego ciężaru” − to było pierwsze wrażenie po otwarciu paczki, dopiero później miałam czas przyjrzeć się im uważniej. 

 
 
 
2016-10-13   SPRZĘT
 

Okulary dla asekurantów/ Y&Y Classic

Nie lubicie bólu karku po całym dniu w skałach? Ja, przyznam szczerze, nie znoszę. O ile ból pleców, przedramion i bicepsa po ostrym wspinaniu świadczy o dobrze przepracowanym dniu, o tyle spięta szyja jest moim zdaniem kompletnie bez sensu.

 
 
 
 
...
6
...
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com