facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

SPRZĘT Testy

2015-05-22   SPRZĘT
 

Jaka butelka - Klean Kanteen Classic

Z naszymi dwoma młodymi podróżnikami przerobiliśmy wiele butelek na wodę i inne napoje... Co było złe we wcześniej używanych butelkach?

 
 
 
2015-05-22   SPRZĘT
 

Buty Camana GTX AKU - test

Buty AKU mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim szukającym stosunkowo niedrogich wytrzymałych uniwersalnych butów w góry.

 
 
 

Test plecaka Gregory Alpinist 35

Oglądając z bliska ten plecak od razu rzuca się w oczy że projektanci przyłożyli się do projektu. Wszystko przemyślane, perfekcyjnie wykończone.

 
 
 
2015-05-05   SPRZĘT
 

Niezbędnik bulderowca Snap

Jakiego sprzętu potrzebujemy do udanej sesyjki bulderowej? W sumie tylko butów i crashpada:-) Jednak jeśli wypad do Zimnego albo Font nie jest jednorazową przygodą, kilka dodatkowych akcesoriów może okazać się przydatnych.

 
 
 
2015-04-27   SPRZĘT
 

Plecak od Thule - Capstone 32 l

Przez kilka ostatnich tygodni testowałam nowy plecak damski Thule Capstone 32 l. Mimo że to tegoroczna nowość, mam wrażenie, że do moich rąk trafił produkt doskonały, który w pierwszym roku masowej produkcji niemal nie wymaga poprawek.

 
 
 
 
 
2015-04-20   SPRZĘT
 

Test plecaka Mivok 6 Gregory

Lekka i krótka przebieżka w terenie zawsze jest przyjemna. I w zasadzie oprócz trialowych butów nie potrzebujemy więcej sprzętu (no może jeszcze IPhona z odpalonym Endomondo:-) Jednak co, kiedy chcemy lekko wydłużyć dystans? 

 
 
 
2015-04-17   SPRZĘT
 

Warstwa po warstwie - w tym polar

Jeśli chcielibyśmy mieć w zasobach swoich polar o wszechstronnym zastosowaniu: sprawdzoną ocieplającą warstwę na wycieczki, niezawodną kurtkę codzienną oraz strój na wyjątkowo uroczyste okazje McKinley Preto Jr będzie polecanym przeze mnie wyborem.

 
 
 
2015-04-14   SPRZĘT
 

Największy test butów wspinaczkowych w Polsce

Jak wiadomo, kwestia doboru odpowiednich butów wspinaczkowych jest dla wspinaczy jednym z podstawowych aspektów życia i jednocześnie wątkiem często pojawiającym się w rozmowach czy sporach. 

 
 
 
2015-04-14   SPRZĘT
 

GSI Pinnacle Soloist - przypalona potrawa nie straszna

Garnek jest na tyle uniwersalny, że sprawdził się podczas wyprawy do Rosji i na Nordkapp. Tylko w nim gotowaliśmy potrawy. Obecnie przebywam na Filipinach i nie wyobrażałem sobie bez niego wyjechać.

 
 
 
2015-03-27   SPRZĘT
 

Test Crashpad Bun Snap

Nigdy nie byłem zwolennikiem jednoczęściowych padów. Jakieś takie niepakowne były, niewygodnie się nosiło i w ogóle… Nie ma to jak porządny, gruby padzik składany na dwa albo na trzy...

 
 
 
2015-03-27   SPRZĘT
 

Tyle ciepła... w Patagonia Down Sweater

Sweter puchowy to kurtka w wersji „light”. Teoretycznie nie jest warstwą zewnętrzną. Jest to termiczna warstwa wewnętrzna (tzw „mid layer” – „wersja środkowa”), na którą można założyć jeszcze kurtkę z gore-texu czy softshella.

 
 
 
2015-03-27   SPRZĘT
 

Buty adidas Terrex Scope GTX - Test

Według producenta te pancerne, podejściowe, męskie buty mają sprostać największym wymaganiom i sprawdzić się w każdych warunkach. Kiedy wyjmowałem je z pudełka wprost nie mogłem się doczekać kiedy będę mógł je przeciągnąć po błocie, skale i śniegu:-)

 
 
 
2015-03-25   SPRZĘT
 

Test Softshella TERREX SWIFT adidas

Podczas ostatnich kilku miesięcy miałam okazję testować Softshell adidas z serii TERREX SWIFT.

 
 
 
2015-03-21   SPRZĘT
 

AKU Bellamont Suede w teście

W moje ręce, a raczej na moje nogi wpadły buty mało znanej (przynajmniej ja nie znałem) firmy AKU. Buty prezentują się naprawdę nieźle. Na pierwszy rzut oka widać solidne wykonanie – wszystko trzyma się "kupy" – alleluja.

 
 
 
2015-03-12   SPRZĘT
 

Helly Hansen - bielizna z merino

Od kilkunastu miesięcy używam produktów marki Helly Hansen i zaczynam czuć do niej coraz większą słabość. Ostatnio testuję bieliznę z wełny merino...

 
 
 
2015-03-06   SPRZĘT
 

Marmot Eiger 42+ na Piramidzie Cartensza

Jak przystało na plecak typowo wspinaczkowy, nie ma w nim wielkich bocznych kieszeni, które mogłyby gdzieś tam w skałach się klinować - to typowy "wór", z jedną wewnętrzną kieszenią, do której można coś tam wsunąć przy plecach

 
 
 
2015-03-04   SPRZĘT
 

Jakie butelki stalowe - test Outside

Zrzucanie z 50-metrowego klifu i strzelanie z karabinu - pięć stalowych butelek przeszło mocny test, sprawdzający ich wytrzymałość. Które sprawdziły się najbardziej?

 
 
 
2015-03-01   SPRZĘT
 

Rękawice Marmot Randonnee Glove GTX

Pod koniec listopada dostałem do testów rękawice zimowe Marmota. Z tą marką mam do czynienia już od kilku lat, gdyż używam łapawic Marmot Moraine Mitt, z których jestem b. zadowolony.

 
 
 
 
...
11
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com