facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-11-26
 

Kurtka Oklahoma Regatta

Kurtka Oklahoma Regatta należy do serii Adventure-Tech, czyli kurtek o najwyższych parametrach. Materiał zewnętrzny to Isotex 15000, wytrzymujący 15000 mm słupa wody.

Test Portalu Małego Podróżnika / www.malypodroznik.pl

Kupujemy kurtki, by służyły nam w najtrudniejszych warunkach. Kiedy więc Ania pokazała mi kurtkę Oklahoma w pięknym kolorze, to po „pomacaniu” materiału stwierdziłem, że niee... Za słaby. Taki mięciusi i milusi… Słusznym oburzeniem uniósł się sprzedawca, który kilkoma zdaniami rozwiał moje wątpliwości, że kurtka spełniająca najwyższe standardy nie musi być w dotyku jak zbroja.

Zewnętrzny materiał, mimo swojej niezwykłej miękkości, to tzw. hardshell. Mniej o nim słychać niż o popularnych softshell’ach, ale to właśnie hardshell jest przeznaczony na najtrudniejsze warunki, bo jest wodoodporny, ale też oddycha. A gdy się jednak lubimy spocić i żadna warstwa przepuszczająca parę wodną od wewnątrz i tak nie pomoże, to tu mamy pod pachami zapinane na suwak wywietrzniki.

Kurtka należy do serii Adventure-Tech
, czyli kurtek o najwyższych parametrach. Materiał zewnętrzny to Isotex 15000, wytrzymujący 15000 mm słupa wody. Kurtka jest oczywiście wykonana metodą całkowicie izolującą od wody, czy to padającego „poziomo” deszczu na grani, czy też deszczu, który zaskoczył nas podczas jazdy rowerem.

 Laminowane szwy i wodoodporne suwaki to oczywiście podstawa. Jest to kurtka bardzo kobieca. Lekka, ale i z lekkimi dodatkami np. bardzo ciekawe suwaki o bardzo drobnych miękkich ząbkach. Bardzo pomysłowe jest polarowe ocieplenie szyi, które pozostaje suche, no i na pewno kołnierz nie spowoduje żadnych obtarć. Kaptur jest odpinany i posiada podwójną regulację, więc nie opada na twarz. Oczywiście jest ściągacz na dole oraz ściągacze na rzepy w mankietach. Jakość szycia… wzorcowa!

 

Powyższy tekst to część większego opracowania dotyczącego kurtek dla całej rodziny:
http://www.malypodroznik.pl/?p=6033Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-20
SPRZĘT
 

Pomysły na prezenty dla pasjonatów gór

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com