facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-05-22
 

Buty Camana GTX AKU - test

Buty AKU mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim szukającym stosunkowo niedrogich wytrzymałych uniwersalnych butów w góry.

Pierwsze testy to oswajanie się, czyli spacery z psem pod Krakowem. Łąki w Prokocimiu czy Niepołomice. Pierwsze wrażenie było takie sobie. Buty jak dla mnie bardzo twarde i nie za wygodnie „leżące” na nodze.

Ale z każdym kilometrem, który w nich przeszedłem, się to zmieniało. Buty coraz bardziej dopasowywały się do mojej nogi i chodzenie w nich stawało się coraz bardziej wygodne.

 

Pierwszym większym testem była Babia Góra. Jak to zwykle tam bywa, wiało niemiłosiernie, ale przy ciepłych skarpetkach Smartwool, stopy mi nie zmarzły. Jako że przed szczytem było mocne oblodzenie, część drogi szedłem w rakach. Tu większość zależy od samych raków, jednak w bucie nadal czułem się komfortowo, raki bardzo dobrze się trzymały, a sztywna podeszwa bardzo dobrze się tu sprawdzała.

Po kilkukrotnym przetestowaniu butów zapadła decyzja. Zabieram je na trekking do Nepalu. W planie był szlak dookoła Annapurny oraz Sanktuarium Annapurny. Plan został w całości zrealizowany. W praktyce wyszły trzy tygodnie codziennego marszu. Nie powiem, miałem pewne obawy, aby zabierać na taki wyjazd buty, które do tej pory tylko kilka razy przetestowałem. Ale okazało się to strzałem w dziesiątkę.

 Są lekkie, a na takim wyjeździe jest to ogromną zaletą. I są bardzo uniwersalne. Sprawdzały się w Katmandu czy na trekkingu w dolinie, gdzie bywało i 30 stopni. Przy grubej skarpetce, również bardzo dobrze radziły sobie na wysokości 5000 m n.p.m. kiedy szło się po kolana w śniegu, a na zewnątrz było minus 20 stopni. Noga ani razu mi nie zmarzła.

Najcięższym testem były te dni, kiedy lał deszcz. Szło się w błocie, było naprawdę mokro. I tu membrana naprawdę się sprawdziła. Ani razu nie „chlupotało” mi w butach. Wiadomo, że wieczorem w schronisku trzeba było buty suszyć przy kominku, ale podczas całej drogi stopa była sucha i czułem się komfortowo.

 

Podumowując, muszę powiedzieć jedno – jest to bardzo udany model.


Kazimierz Pawłowski / 4risk.net


Pełna wersja recenzji:
http://4risk.net/aktualnosci/1266/buty_camana_gtx_aku/

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Ania
Hej, mam właśnie te buty i również jestem z nich bardzo zadowolona. Czy mógłbyś doradzić, jaki model raków się sprawdził? Bo przymierzałam w sklepach różne, a i opinie sprzedawców niewiele mi pomogły.

Goryonline
 
2023-03-27
SPRZĘT
 

Jak ubrać się w góry wiosną?

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-15
SPRZĘT
 

LIFA Infinity Pro - wodoodporność. Na zawsze

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-13
SPRZĘT
 

Odpływanie wśród drzew

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2023-01-25
SPRZĘT
 

Plecak Alpinisto 35 GREGORY

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com