facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-03-01
 

Rękawice Marmot Randonnee Glove GTX

Pod koniec listopada dostałem do testów rękawice zimowe Marmota. Z tą marką mam do czynienia już od kilku lat, gdyż używam łapawic Marmot Moraine Mitt, z których jestem bardzo zadowolony.

Podobnie jestem zadowolony z lekkich rękawiczek pięciopalczastych, których używam w chłodniejsze dni na rower, wycieczki piesze, biorę, jako awaryjne na wypady w góry.

 

Wrażenia z użytkowania


Dotychczas zima nie była ostra, okazji do sprawdzenia rękawic jednak trochę miałem. Przede wszystkim, wziąłem rękawice na Manewry Dryboonkrowe pamięci Haliny Krüger-Syrokomskiej, które przygotowywałem wspólnie z kolegami. Kilkanaście godzin na kilkustopniowym mrozie, rozkładanie sprzętu, manipulacje w rękawicach i sporo innych prac… Było tego sporo. Rękawice się sprawdziły, szybko ogrzewały dłonie po tym, jak do wybranych operacje, wymagających precyzji musiałem je zdejmować. Część prac wykonywałem w rękawicach, precyzja chwytu itp. jest na tyle duża, że nie było z tym problemu.

 

Podczas pobytu w Górach Świętokrzyskich rękawice wytrzymały godzinny marsz w marznącym deszczu, zabawy na śniegu w lepienie bałwana i wędrówkę z przyczepką. Zapewniały mi komfort termiczny, niezależnie od pogody (wiatr z prędkością ok. 6-7 m/s przy temp. -5 C lub -10 C i wiatr 2-3 m/s).

Bardzo przydatny jest patent z możliwością wytarcia nosa kciukiem. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu na jego zewnętrznej stronie specjalnie przeznaczonego do tego materiału. Jak ważne jest to zimą, na stoku czy w górach, wiedzą ci, którzy musieli szukać husteczek w temp. -15 C...

 

http://www.dzieciakiwplecaki.pl

 

 

Podsumowanie

Czy polecam te rękawice? Zdecydowanie, przede wszystkim dla osób aktywnych, lubiących sport we wszelkiej zimowej postaci. Rękawice zapewnią nam komfort cieplny, możemy wykonywać w nich szeroki zakres czynności, nie tylko przy dziecku bez ich zdejmowania!

Odstrasza jak zwykle w takich produktach cena, wysoka - najtaniej spotkałem rękawice za 289 zł. Z doświadczenia wiem, że Marmot robi rękawice trwałe, moim zdaniem warto zainwestować w nie (łapawice mam już 6 lat, a zimą używam ich codziennie, nawet wspinam się w nich i noszą tylko nieznaczne ślady zużycia).

 

 

Pełna wersja recenzji dostępna na stronie:

http://www.dzieciakiwplecaki.pl/artykul/6137/rekawice-marmot-randonnee-glove-gtx

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com