facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-03-21
 

AKU Bellamont Suede w teście

W moje ręce, a raczej na moje nogi wpadły buty mało znanej (przynajmniej ja nie znałem) firmy AKU. Buty prezentują się naprawdę nieźle. Na pierwszy rzut oka widać solidne wykonanie – wszystko trzyma się "kupy" – alleluja. Szycia i klejenia również bez zastrzeżeń… Oczywiście, czy to trwałe – wyjdzie w praniu… A więc po kolei!

PRZEZNACZENIE

Przeznaczenie raczej miejskie, wypady za miasto lub jakieś lekkie trekingi również wchodzą w grę. Pierwsze 2-3 dni but musi się ułożyć dla stopy… Nie wiedziałem i odczuwałem lekki dyskomfort i trochę się martwiłem, że będzie "średnio", ale nie… po trzech dniach wszystko to znika. But jest niski. Udało mi się zabrać buty na dłuższą wycieczkę, gdzie cały dzień spędziłem na zwiedzaniu miasta i wyliczyłem z google, że zrobiłem piechotą około 15 km. Zero obtarć i dyskomfortu. Buty są jednak dość twarde i fani miękkich chińskich produkcji mogą się zawieść. Aktualnie w okresie od jesieni do zimy są to moje podstawowe buty i jestem z nich zadowolony.

WYKONANIE

Z zewnątrz to 2 mm nubukowa skóra oblana na czubkach gumą, a w środku biała – również – skórzana wyściółka. Podeszwa zrobiona jest ponoć z materiałów pochodzących z recyklingu. Ponoć każdy element buta są w stanie namierzyć od jakiego dostawcy pochodzi. że lokalne firmy itp... Tyle, że naprawdę ciężko mi sobie wyobrazić, komu ta wiedza jest potrzebna w reklamie :) Sznurówki, szycia, klejenia, skóra i reszta materiałów – wszystko w jak najlepszym porządku.

TRWAŁOŚĆ

O trwałości będę mógł się wypowiedzieć pewnie za dwa lata. Na razie po dwóch miesiącach użytkowania NIE stwierdzam wad. Również skórzana biała wyciółka nie jest tak podatna na brudzenie i farbowanie jak na początku założyłem. Nie używam wysokogatunkowych skarpet na co dzień, ale zawsze są to czarne sox’y.

 

fot. Climb.plPODSUMOWANIE

Świetny miejski but na okres jesień-zima-wiosna. Zakładając, że zima to nie będą metrowe zaspy oczywiście. Ładny i stonowany wygląd powinien przyciągnąć wielbicieli klasyki, bo nie ma w tym bucie nic krzykliwego, przy czym pozostaje elegancki z małym akcentem sportowym, jakim jest przód oblany gumą.

Zalety:
- solidne wykonanie
- wygląd (moim zdaniem)
- uniwersalność w swojej grupie

Wady:
- słaba amortyzacja

 

Pełna wersja:

http://www.climb.pl/sprzet/bellamont-sued-test-i-recenzja/

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com