facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

HYDEPARK Literatura

2018-07-30   HYDEPARK
 

Magazyn TATRY (nr 65)

Tematem numeru letnich ”Tatr” są kobiety wykonujące zawód przewodnika górskiego. Pretekstem jest podwójny jubileusz: sto lat temu kobiety w Polsce uzyskały prawa wyborcze, siedemdziesiąt lat temu pierwsza kobieta, Zofia Radwańska-Paryska uzyskała uprawnienia przewodnika tatrzańskiego. Wyprzedziła o prawie cztery dekady swoje koleżanki z krajów alpejskich. Najnowszy numer „Tatr” trafił do drukarni. 

 
 
 
2018-07-24   HYDEPARK
 

Elizabeth Hawley. Strażniczka gór

Większość wspinaczy, którzy byli w Katmandu, znała jej legendarne, detektywistyczne wręcz zdolności w tropieniu szczegółów każdej ekspedycji i docieraniu do niuansów wypraw. Zmieniała się obyczajowość, polityka, kolejne ekipy przychodziły się wspinać, ale ona stanowiła stały element Katmandu. Elizabeth Ann Hawley dokumentowała wszystko, od demonstracji na rzecz demokracji, po najbardziej heroiczne i kontrowersyjne próby zdobycia szczytów. Strażniczka gór Bernadette McDonald to hołd oddany jej życiu. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Agora 29 sierpnia 2018 roku. Autorka będzie gościem Festiwalu Filmów Górskich w Zakopanem, w dniach 28 sierpnia - 30 września.

 
 
 
2018-07-24   HYDEPARK
 

O życiu - Reinhold Messner

Reinhold Messner przez wielu uważany jest za najwybitniejszego wspinacza wszechczasów. Jako pierwszy człowiek zdobył Koronę Himalajów i Karakorum – wszystkie czternaście ośmiotysięczników świata. Dokonał tego w 1986, a zdobycie kompletu szczytów zajęło mu łącznie 16 lat. Jego największym rywalem był Jerzy Kukuczka. W 2014 roku Messner skończył 70 lat. To dobra okazja do podsumowania życia, co też uczynił przygotowując opowieść “O życiu”. Symbolicznych 70 rozdziałów osobistej historii, w której autor staje twarzą w twarz z własną przeszłością konfrontując siebie i czytelnika z największymi wyzwaniami, jakie przynosi życie i pytając o najważniejsze wartości. Książka w księgarniach od 22 sierpnia 2018.

 
 
 
2018-07-04   HYDEPARK
 

„Anatomia Góry”. Premiera książki i plan spotkań autorskich

„Anatomia Góry” – książka Rafała Froni, członka Narodowej Zimowej Wyprawy na K2, właśnie trafia do księgarni w całej Polsce. Autor spotka się z czytelnikami w Bydgoszczy, Warszawie, Wrocławiu, Jeleniej Górze i Łodzi, gdzie będzie można otrzymać dedykację lub podpis i porozmawiać z polskim himalaistą. Prezentujemy szczegółowy harmonogram spotkań, filmową zapowiedź oraz kolejny fragment książki, która ukazała się pod naszym patronatem!

 
 
 
2018-07-03   HYDEPARK
 

Rafał Fronia – „Anatomia Góry”. Od 4 lipca w sprzedaży!

Publikowane przez niego dzienniki z Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 w 2018 roku zdobyły tysiące czytelników. W tej książce Rafał Fronia podejmuje próbę wyjaśnienia, dlaczego najwyższe góry są tak kuszące i co sprawia, że mimo śmiertelnego niebezpieczeństwa co roku setki śmiałków próbują wdrapać się na ich szczyt. Od 4 lipca książki szukaj w salonach Empik i dobrych księgarniach w całej Polsce.

 
 
 
2018-06-05   HYDEPARK
 

Hajzer. Droga Słonia.

Pierwsza biografia legendarnego himalaisty Artura Hajzera, twórcy programu Polski Himalaizm Zimowy.
Książka Bartka Dobrocha, współautora bestsellera Broad Peak. Niebo i piekło”

 
 
 
2018-05-22   HYDEPARK
 

Nowe „Tatry”

Tematem wiosennego numeru są ptaki wysokich gór, czyli takie, których jedynym lub głównym miejscem występowania w Polsce są Tatry. Kwartalnik wydawany przez TPN trafił do sprzedaży.

 
 
 
2018-05-21   HYDEPARK
 

Wielicki. Jeden dzień z życia

Kartki z dzienników 1977-2018
O tym, co najważniejsze w górach, wspinaniu i człowieku
Zwycięstwa, porażki i tragedie
Czyli Himalaje Krzysztofa Wielickiego

 
 
 
2018-04-10   HYDEPARK
 

Górskie wyprawy fotograficzne

„GÓROMANIA.
To nieuleczalna choroba, ciężka do wyjaśnienia. (...)To pasja i nałóg trwające latami.”

 
 
 
2018-04-03   HYDEPARK
 

Zwyciężyć znaczy przeżyć. Ćwierć wieku później

Nakładem Wydawnictwa Bezdroża ukazało się kolejne wydanie kultowej książki Aleksandra Lwowa "Zwyciężyć znaczy przeżyć. Ćwierć wieku później" .

 
 
 
2018-03-14   HYDEPARK
 

Denis Urubko – „Skazany na góry”

Denis Urubko to pierwsza liga współczesnego himalaizmu. W ostatnich miesiącach świat z zapartym tchem śledził jego poczynania – najpierw gdy wspólnie z Adamem Bieleckim bohatersko ruszyli na ratunek Elisabeth Revol i Tomka Mackiewicza pod Nanga Parbat, potem gdy podjął kontrowersyjną decyzję o odłączeniu się od Narodowej Wyprawy na K2. Denis Urubko intryguje i przyciąga uwagę. Pełen sprzeczności i tajemnic, dziś balansuje pomiędzy byciem bohaterem, a… czarnym charakterem polskiego himalaizmu?

 
 
 
2017-12-18   HYDEPARK
 

Kurtyka. Sztuka wolności

Kurtyka. Sztuka wolności

Autorka: Bernadette McDonald

Wydawnictwo Agora

 

Pierwsza biografia Wojtka Kurtyki – najbardziej zagadkowego z polskich himalaistów, laureata Złotego Czekana za całokształt dokonań wspinaczkowych, którego przejście Świetlistej Ściany Gasherbruma IV zostało uznane za jedno z najważniejszych dokonań XX wieku w Himalajach. 

 
 
 
2017-11-09   HYDEPARK
 

Ostatnia w koronie. Z archiwum Jerzego Kukuczki

Pomysł wydania dziennika Jerzego Kukuczki zrodził się na miesiąc przed 18 września 2017 roku – rocznicą zdobycia przez niego Korony Himalajów i Karakorum. Wtedy razem z moim partnerem i współpracownikiem – Wojtkiem Kukuczką próbowaliśmy wymyślić, jak uczcić tę okrągłą, trzydziestą rocznicę. Pierwszym pomysłem było wznowienie i odświeżenie którejś z istniejących już książek lub albumów. Z całą pewnością można uznać, że każda z wydanych niegdyś pozycji zostałaby przez fanów przyjęta z dużym zadowoleniem. Nie da się jednak ukryć, że taki wybór, bardzo bezpieczny, nie ekscytował nas wystarczająco.

 
 
 
2017-09-28   HYDEPARK
 

Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika

W książce Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika autor zabiera czytelnika do serca Andów, gdzie próbuje soczystej patagońskiej wołowiny, nasącza się winem Malbec z Mendozy, gdzie przy wspólnym yerba mate poznaje wyjątkowych ludzi, w których żyłach płynie indiańska krew oraz gdzie słodkim dulce de leche rekompensuje trudy surowego obozowego życia.

 
 
 
2017-08-23   HYDEPARK
 

Legendarny himalaista Piotr Pustelnik po raz pierwszy opowiada swą historię

Ta książka jest jak najlepsza powieść przygodowa. Dużo w niej zwrotów akcji, przypadkowych, a jak się później okaże przełomowych wydarzeń, radości, smutku, potyczek z przeznaczeniem i balansowania na granicy życia i śmierci.

 
 
 
2017-06-26   HYDEPARK
 

Angelika Chrapkiewicz-Gądek - z niepełnosprawnością na Mnicha

Kocham góry, to wiecie. Patrze na Tatry i marzę o nich, a o niektórych szczytach, aż tak mocno, że marzenie to wypełnia mi prawie wszystkie moje myśli i nie pozwala spać.

 
 
 
2017-06-22   HYDEPARK
 

Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz

Ukazała się długo oczekiwana książka o Wandzie Rutkiewicz. Opowieść o najsłynniejszej polskiej himalaiste. Wanda, znana zarówno młodemu jak i starszemu pokoleniu. Książka napisana przez Annę Kamińską. 

 
 
 
2017-06-16   HYDEPARK
 

Przewodnik przyrodniczy po Tatrach Polskich

W MAJU NA PÓŁKI KSIĘGARSKIE TRAFIŁO TRZECIE, POPRAWIONE I UZUPEŁNIONE WYDANIE BESTSELLEROWEJ POZYCJI, KTÓRA UKAZAŁA SIĘ NAKŁADEM TPN PO RAZ PIERWSZY W ROKU 2010. KSIĄŻKA TOMASZA SKRZYDŁOWSKIEGO TO OBSZERNE KOMPENDIUM WIEDZY PRZYRODNICZEJ, ALE NIE TYLKO. ZAWIERA LICZNE INFORMACJE O DZIEJACH POZNANIA PRZYRODY TATR, HISTORII JEJ OCHRONY, O LUDZIACH, KTÓRZY TATROM POŚWIĘCILI SWOJE ŻYCIE. OBOWIĄZKOWA POZYCJA PRZED WYPRAWĄ W TATRY!

 
 
 
2017-06-06   HYDEPARK
 

Od marzenia do przygody. Wszystko o wędrowaniu. TREK

"Jeśli ty także marzysz o przeżyciu fantastycznej górskiej przygody, ale nie masz pojęcia, jak się do tego wszystkiego zabrać, ta książka jest dla ciebie. Napisałem ją w formie poradnika - znajdziesz tu zatem mnóstwo wskazówek, które ułatwią przygotowanie do trekkingu".

 
 
 
2017-05-30   HYDEPARK
 

Wielki Szlak Himalajski. 120 dni pieszej wędrówki przez Nepal

1700 km, 120 dni, 2 ludzi, 64 kg bagażu, 1 cel.
Bez wsparcia tragarzy, kucharzy i przewodników. 

 
 
 
 
5
...
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com