facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

HYDEPARK Literatura

2018-07-04   HYDEPARK
 

„Anatomia Góry”. Premiera książki i plan spotkań autorskich

„Anatomia Góry” – książka Rafała Froni, członka Narodowej Zimowej Wyprawy na K2, właśnie trafia do księgarni w całej Polsce. Autor spotka się z czytelnikami w Bydgoszczy, Warszawie, Wrocławiu, Jeleniej Górze i Łodzi, gdzie będzie można otrzymać dedykację lub podpis i porozmawiać z polskim himalaistą. Prezentujemy szczegółowy harmonogram spotkań, filmową zapowiedź oraz kolejny fragment książki, która ukazała się pod naszym patronatem!

 
 
 
2018-07-03   HYDEPARK
 

Rafał Fronia – „Anatomia Góry”. Od 4 lipca w sprzedaży!

Publikowane przez niego dzienniki z Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 w 2018 roku zdobyły tysiące czytelników. W tej książce Rafał Fronia podejmuje próbę wyjaśnienia, dlaczego najwyższe góry są tak kuszące i co sprawia, że mimo śmiertelnego niebezpieczeństwa co roku setki śmiałków próbują wdrapać się na ich szczyt. Od 4 lipca książki szukaj w salonach Empik i dobrych księgarniach w całej Polsce.

 
 
 
2018-06-05   HYDEPARK
 

Hajzer. Droga Słonia.

Pierwsza biografia legendarnego himalaisty Artura Hajzera, twórcy programu Polski Himalaizm Zimowy.
Książka Bartka Dobrocha, współautora bestsellera Broad Peak. Niebo i piekło”

 
 
 
2018-05-22   HYDEPARK
 

Nowe „Tatry”

Tematem wiosennego numeru są ptaki wysokich gór, czyli takie, których jedynym lub głównym miejscem występowania w Polsce są Tatry. Kwartalnik wydawany przez TPN trafił do sprzedaży.

 
 
 
2018-05-21   HYDEPARK
 

Wielicki. Jeden dzień z życia

Kartki z dzienników 1977-2018
O tym, co najważniejsze w górach, wspinaniu i człowieku
Zwycięstwa, porażki i tragedie
Czyli Himalaje Krzysztofa Wielickiego

 
 
 
2018-04-10   HYDEPARK
 

Górskie wyprawy fotograficzne

„GÓROMANIA.
To nieuleczalna choroba, ciężka do wyjaśnienia. (...)To pasja i nałóg trwające latami.”

 
 
 
2018-04-03   HYDEPARK
 

Zwyciężyć znaczy przeżyć. Ćwierć wieku później

Nakładem Wydawnictwa Bezdroża ukazało się kolejne wydanie kultowej książki Aleksandra Lwowa "Zwyciężyć znaczy przeżyć. Ćwierć wieku później" .

 
 
 
2018-03-14   HYDEPARK
 

Denis Urubko – „Skazany na góry”

Denis Urubko to pierwsza liga współczesnego himalaizmu. W ostatnich miesiącach świat z zapartym tchem śledził jego poczynania – najpierw gdy wspólnie z Adamem Bieleckim bohatersko ruszyli na ratunek Elisabeth Revol i Tomka Mackiewicza pod Nanga Parbat, potem gdy podjął kontrowersyjną decyzję o odłączeniu się od Narodowej Wyprawy na K2. Denis Urubko intryguje i przyciąga uwagę. Pełen sprzeczności i tajemnic, dziś balansuje pomiędzy byciem bohaterem, a… czarnym charakterem polskiego himalaizmu?

 
 
 
2017-12-18   HYDEPARK
 

Kurtyka. Sztuka wolności

Kurtyka. Sztuka wolności

Autorka: Bernadette McDonald

Wydawnictwo Agora

 

Pierwsza biografia Wojtka Kurtyki – najbardziej zagadkowego z polskich himalaistów, laureata Złotego Czekana za całokształt dokonań wspinaczkowych, którego przejście Świetlistej Ściany Gasherbruma IV zostało uznane za jedno z najważniejszych dokonań XX wieku w Himalajach. 

 
 
 
2017-11-09   HYDEPARK
 

Ostatnia w koronie. Z archiwum Jerzego Kukuczki

Pomysł wydania dziennika Jerzego Kukuczki zrodził się na miesiąc przed 18 września 2017 roku – rocznicą zdobycia przez niego Korony Himalajów i Karakorum. Wtedy razem z moim partnerem i współpracownikiem – Wojtkiem Kukuczką próbowaliśmy wymyślić, jak uczcić tę okrągłą, trzydziestą rocznicę. Pierwszym pomysłem było wznowienie i odświeżenie którejś z istniejących już książek lub albumów. Z całą pewnością można uznać, że każda z wydanych niegdyś pozycji zostałaby przez fanów przyjęta z dużym zadowoleniem. Nie da się jednak ukryć, że taki wybór, bardzo bezpieczny, nie ekscytował nas wystarczająco.

 
 
 
2017-09-28   HYDEPARK
 

Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika

W książce Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika autor zabiera czytelnika do serca Andów, gdzie próbuje soczystej patagońskiej wołowiny, nasącza się winem Malbec z Mendozy, gdzie przy wspólnym yerba mate poznaje wyjątkowych ludzi, w których żyłach płynie indiańska krew oraz gdzie słodkim dulce de leche rekompensuje trudy surowego obozowego życia.

 
 
 
2017-08-23   HYDEPARK
 

Legendarny himalaista Piotr Pustelnik po raz pierwszy opowiada swą historię

Ta książka jest jak najlepsza powieść przygodowa. Dużo w niej zwrotów akcji, przypadkowych, a jak się później okaże przełomowych wydarzeń, radości, smutku, potyczek z przeznaczeniem i balansowania na granicy życia i śmierci.

 
 
 
2017-06-26   HYDEPARK
 

Angelika Chrapkiewicz-Gądek - z niepełnosprawnością na Mnicha

Kocham góry, to wiecie. Patrze na Tatry i marzę o nich, a o niektórych szczytach, aż tak mocno, że marzenie to wypełnia mi prawie wszystkie moje myśli i nie pozwala spać.

 
 
 
2017-06-22   HYDEPARK
 

Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz

Ukazała się długo oczekiwana książka o Wandzie Rutkiewicz. Opowieść o najsłynniejszej polskiej himalaiste. Wanda, znana zarówno młodemu jak i starszemu pokoleniu. Książka napisana przez Annę Kamińską. 

 
 
 
2017-06-16   HYDEPARK
 

Przewodnik przyrodniczy po Tatrach Polskich

W MAJU NA PÓŁKI KSIĘGARSKIE TRAFIŁO TRZECIE, POPRAWIONE I UZUPEŁNIONE WYDANIE BESTSELLEROWEJ POZYCJI, KTÓRA UKAZAŁA SIĘ NAKŁADEM TPN PO RAZ PIERWSZY W ROKU 2010. KSIĄŻKA TOMASZA SKRZYDŁOWSKIEGO TO OBSZERNE KOMPENDIUM WIEDZY PRZYRODNICZEJ, ALE NIE TYLKO. ZAWIERA LICZNE INFORMACJE O DZIEJACH POZNANIA PRZYRODY TATR, HISTORII JEJ OCHRONY, O LUDZIACH, KTÓRZY TATROM POŚWIĘCILI SWOJE ŻYCIE. OBOWIĄZKOWA POZYCJA PRZED WYPRAWĄ W TATRY!

 
 
 
2017-06-06   HYDEPARK
 

Od marzenia do przygody. Wszystko o wędrowaniu. TREK

"Jeśli ty także marzysz o przeżyciu fantastycznej górskiej przygody, ale nie masz pojęcia, jak się do tego wszystkiego zabrać, ta książka jest dla ciebie. Napisałem ją w formie poradnika - znajdziesz tu zatem mnóstwo wskazówek, które ułatwią przygotowanie do trekkingu".

 
 
 
2017-05-30   HYDEPARK
 

Wielki Szlak Himalajski. 120 dni pieszej wędrówki przez Nepal

1700 km, 120 dni, 2 ludzi, 64 kg bagażu, 1 cel.
Bez wsparcia tragarzy, kucharzy i przewodników. 

 
 
 
2017-05-24   HYDEPARK
 

FIVA. Przekroczyć granicę strachu – nowa książka w Serii Reporterskiej Wydawnictwa Poznańskiego

W 1969 roku młodzi wspinacze, Gordon i John Stainforth, postanowili zmierzyć się z najwyższą w Europie pionową ścianą skalną, norweską Ścianą Trolli. Zachęceni przez „ekspertów”, pewni swoich umiejętności i zaopatrzeni w marny prowiant oraz sprzęt, który dziś określilibyśmy jako przestarzały, wybrali drogę nazywaną „Fiva” (słowo wymawiane jak angielskie fever – gorączka).

 
 
 
2017-04-28   HYDEPARK
 

Potęga Gór

POTĘGA GÓR to pierwszy tomik z serii CYTATY GÓR. Jest to książka niezwykle pięknie ilustrowana i pełna interesujących górskich cytatów, często dających do myślenia. Idealna na prezent :)

 
 
 
2017-01-24   HYDEPARK
 

Spod zamarzniętych powiek

22 lutego 2017 r. odbędzie się premiera książki Adama Bieleckiego i Dominika Szczepańskiego – Spod zamarzniętych powiek

 
 
 
 
5
...
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com