facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-04-10
 

Górskie wyprawy fotograficzne

„GÓROMANIA.
To nieuleczalna choroba, ciężka do wyjaśnienia. (...)To pasja i nałóg trwające latami.”

Karol Nienartowicz fotografuje góry od 2003 roku. Po analogowych początkach w 2005 roku zainteresował się fotografią cyfrową, dzięki której tak naprawdę odkrył fotografowanie gór. Od tego momentu łączy pasję fotografowania z pasją do podróży trekkingowych po górach na całym świecie – w ciągu 7 lat odwiedził z aparatem 35 krajów na 4 kontynentach.


Z połączenia tych dwóch pasji powstała książki „Górskie wyprawy fotograficzne”, która ma formę luźnego poradnika. Nie zawiera wyłącznie suchej wiedzy, ale całe mnóstwo barwnych historii stanowiących punkt wyjścia do bardziej uniwersalnych opowieści o fotografii.

 

Górskie Wyprawy Fotograficzne


Nie jest to więc typowy podręcznik do nauki fotografii, choć rozdziały stricte podręcznikowe również znajdują się w książce i stanowią ważny element całości. Na podstawie własnych przygód, doświadczeń, a nawet błędów fotograf opowiada o filozofii fotografowania w górach i nakreśla etos fotografowania górskiego: kogoś, kto nie tylko fotografuje góry, ale też w nich nocuje i spędza wiele dni, a czasem tygodni.
Książka ukazała się pod patronatem:


WpFotoblogia, Fotoferia oraz miesięcznika Poznaj Świat.


Książka dostępna w naszej księgarni.

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Fotowspinacz
Myślę, że prawdziwym ?górskim? fotografem, to był np. Piotr Morawski. Tutaj raczej mamy do czynienia z ?góralem nizinnym?. Do działalności fotograficznej podczas sportowej, czy choćby nawet ambitniejszej turystycznej, eksploracji gór, te porady niestety nie są przydatne- nikt nie będzie wlókł na wspin 30 kg sprzętu foto.
Mic
Z książki można się min. dowiedzieć że OeAV to firma ubezpieczeniowa.. Jest też parę innych smaczków. Zalecam podejście z rezerwą jest to bowiem pozycja niezłego fotografa ale dyletanta w zakresie górskiej działalności pozafotograficznej. Razie też niesprawności narracji, raz jest prowadzona w 1 osobie raz w 3 raz odbiorca to "ty" raz "wy" raz "my". Dużo objętość w stosunku do merytorycznych konkretów. Zdjęcia zdecydowanie za ciemne jak do wydruku w książce

Goryonline
 
2018-04-03
HYDEPARK
 

Zwyciężyć znaczy przeżyć. Ćwierć wieku później

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-03-14
HYDEPARK
 

Denis Urubko – „Skazany na góry”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2017-12-18
HYDEPARK
 

Kurtyka. Sztuka wolności

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2017-11-09
HYDEPARK
 

Ostatnia w koronie. Z archiwum Jerzego Kukuczki

Komentarze
0
 
 
Łukasz Kocewiak
 
2017-09-28
HYDEPARK
 

Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2018 Goryonline.com