facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

HYDEPARK

 
 
2014-09-01   HYDEPARK
 

Ukazał się TATERNIK 2/2014

Ukazał się kolejny numer "Taternika"

 
 
 
2014-07-24   HYDEPARK
 

Piotrek Hercog 5. w rankingu Ultra Trail World Tour

W prestiżowym, międzynarodowym cyklu biegów Ultra Trail World Tour rozegrano już 8 z 10 imprez na całym świecie. W klasyfikacji ujętych jest ponad 4300 zawodników, którzy startowali m.in. w Maratonie Piasków w Maroku, Transgrancanarii na Wyspach Kanaryjskich, Ultra Trail Mt. Fuji w Japonii, Lavaredo Ultra Trail we Włoszech czy Western States w USA.

 
 
 
 
 
2014-06-24   HYDEPARK
 

Atlas gór świata

Nazwa najnowszej pozycji książkowej wydawnictwa Express Map sugeruje, że znajdziemy w niej mapy poszczególnych pasm górskich. Faktycznie, tylko pobieżnie kartkując atlas, natrafimy w nim na mniej lub bardziej dokładne mapy regionów, grup górskich czy nawet szczytów. Nie jest to jednak opracowanie typowo kartograficzne.

 
 
 
2014-06-18   HYDEPARK
 

Spotkanie z K. Zdzitowieckim

Już w piątek  20 czerwca 2014 roku o godzinie 19.00 w Klubie Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselskiej 23 odbędzie się osiemnaste spotkanie z cyklu: "Śladami Mistrzów ... Wielkie Postacie na Saskiej Kępie". Honorowy Patronat nad cyklem objął Burmistrz Dzielnicy Praga Południe Tomasz Kucharski.

 
 
 
2014-06-17   HYDEPARK
 

Główny szlak Beskidu Wyspowego

Zapraszamy na zdobywanie Głównego Szlaku Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Wyspy", który będzie prawdziwym wyzwaniem dla turystów, albowiem liczy 320 km i 53 "wyspy." Został on wytyczony w formie pętli i można go rozpoczynać w dowolnym miejscu. Po przejściu go w ciągu 16 dni piechurzy zdobędą złotą odznakę, a w dowolnym czasie srebrną.

 
 
 
2014-06-10   HYDEPARK
 

Centrum Górskie Korona Ziemi

U podnóży Babiej Góry powstaje Centrum Górskie Korona Ziemi – miejsce wyjątkowe, w którym można będzie poznać wszystko to, co związane jest z najsłynniejszymi szczytami Ziemi, oraz dowiedzieć się, jaką rolę w eksploracji gór najwyższych spełniają Polacy.

 
 
 
2014-05-29   HYDEPARK
 

Europejskie rejony: Tres Ponts

Trzydzieści kilometrów przed Andorą znajduje się znakomity sektor wspinaczkowy, którego nazwa pochodzi od trzech średniowiecznych mostów przebiegającego przez Pireneje szlaku handlowego. Główna pochylnia przewiesza się prawie nad samą rzeką Segre i oferuje światowej klasy wspinanie.

 
 
 
2014-05-28   HYDEPARK
 

Skandynawia 2014 - najwyższe szczyty

Skandynawia 2014 to samotna ekspedycja polegająca na połączeniu klasycznej wyprawy rowerowej ze zdobywaniem najwyższych wzniesień i szczytów Białorusi, Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii, Szwecji, Norwegii oraz Danii. Szczyty należą do Korony Europy.

 
 
 

Komu Grań Główna pisana. O tomie XIX Władysława Cywińskiego

„Czułem jakbym był półprzeźroczysty – jak duchy ...” Także takie zdanie znajdziemy w tej osobliwej 'księdze Tatr'. Włodek raz jeszcze, niestety ostatni, ujawnia małe elementy swoich szerokich zainteresowań Tatrami i bogatej wiedzy o nich. Jak zwykle opowiada z pasją o tej najdłuższej tatrzańskiej drodze wspinaczkowej. Książka zresztą jest tak sformułowana, jak opis jednej drogi właśnie. Nie jest obszerna – w sam raz by dało się ją zabrać na grań. Można powiedzieć, że jest dla tych którzy chcą przejść grań 'w ciągu'. Z drugiej strony jest też czytelna, dla planujących przejście tylko niektórych jej odcinków.

 
 
 
2014-05-22   HYDEPARK
 

AVATAR LEADers OPEN

01.06.2014 (niedziela) Centrum Wspinaczkowe AVATAR zaprasza wszystkich na I otwarte zawody wspinaczkowe z liną z cyklu AVATAR LEAD’ers OPEN.

 
 
 
 
 
2014-05-16   HYDEPARK
 

Tatry, Gorce, Pieniny, Orawa i Spisz. Travelbook

Nowa seria Travelbooki wyd. Bezdroża. Wskaże najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów.

 
 
 
2014-05-16   HYDEPARK
 

Bieszczady. Travelbook. Wydanie 1

Bieszczady to jeden z najbardziej dzikich i tajemniczych zakątków Polski. Ich położenie i bieg historii zadecydowały, że są niepowtarzalne niemal pod każdym względem.

 
 
 
2014-05-15   HYDEPARK
 

Jak przygotować się do wiosennej wyprawy w góry?

Wiosną pogoda w górach bywa wyjątkowo zmienna. Kiedy już wydawało się, że w Tatrach zaśnieżone zostały jedynie najwyżej położone i zacienione żleby, zbocza znów pokryła warstwa świeżego śniegu. Właśnie dlatego, wybierając się o tej porze roku w góry, warto przygotować się na skrajnie różne warunki.

 
 
 
2014-05-14   HYDEPARK
 

„Taternik” 1/2014 – numer podwójny

Nowy "Taternik" jest wyjątkowo obszerny (140 stron) i tematycznie bogaty. Można powiedzieć, że jest to numer podwójny, gdyż pismo nie ukazało się z końcem roku.

 
 
 
2014-05-14   HYDEPARK
 

Bajdurzyć, czyli mówić prawdę

„Bujdałka... Nie ma słownika terminów literackich, w którym by taki termin występował, a przecież nie ulega wątpliwości, że stała się bujdałka (w dwudziestoleciu międzywojennym) w sensie struktury gatunkowej samoistną formą wypowiedzi literackiej taterników – amatorów pióra, i nie tylko amatorów zresztą, bo i profesjonaliści poważnie traktujący pisanie z jej dobrodziejstw korzystali” – napisał we wstępie do „Czarnego szczytu”, antologii prozy taternickiej lat przedwojennych, najwybitniejszy polski badacz literatury górskiej, profesor Jacek Kolbuszewski. Całkowita zgoda.
Ten mało zauważany gatunek wypowiedzi literackiej wbrew swej „niepoważnej” nazwie, odegrał w latach międzywojennych doniosłą rolę w rozwoju polskiej literatury górskiej.

 
 
 
2014-05-11   HYDEPARK
 

(Nie)znana Jura – Cz. 2 Żytnie Skały

W drugiej części naszego cyklu zapraszamy na Żytnie Skały, które aktualnie przeżywają swoją drugą – a właściwie czwartą - młodość, dzięki przeprowadzonym niedawno pracom ekiperskim. Najbardziej aktualne topo znajdziecie w najnowszych GÓRach 2/201.

 
 
 
 
 
 
...
8
...
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2020 Goryonline.com