facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

WYDARZENIA

Triada zimowa 2017 - etapowo lub solo

W weekend 21-22 stycznia biegacze górscy zamiast świętować Dzień Babci i Dziadka w zaciszu domowym będą zmagali się z warunkami zimowymi na trasach o dystansach 11 km, 22 km i 33 km.

 
 
 
2017-01-20   WYDARZENIA
 

GÓRNOLOTNI – spotkania ludzi gór

„GÓRNOLOTNI – spotkania ludzi gór” przyciągają tłumy pasjonatów gór i wspinaczki, tych, dla których sport, pasja, wyprawy są sensem życia. Każdego roku festiwal gości wybitne osobowości ze środowiska górskiego, ikony polskiego i światowego himalaizmu, tych którzy podejmują heroiczne wyzwania.

 
 
 
2017-03-10   WYDARZENIA
 

Kolosy (za rok) 2016. Zgłoszenia do 22 stycznia

10-12 marca 2017 w Gdyni, jak co roku, odbędzie się największa podróżnicza impreza w Europie. Kto chce wziąć udział w XIX Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników Żeglarzy i Alpinistów w roli prelegenta, ma czas na zgłoszenie swojej wyprawy do 22 stycznia. Na najlepszych czekają Kolosy – statuetki za podróżnicze dokonania roku 2016.

 
 
 

Armenia – w cieniu Araratu

10 stycznia 2017 roku w ramach spotkań „Podróże małe i duże” zapraszamy do kina Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach na pokaz o Ormianach i Armenii.

 
 
 

W jaskiniach świata - pokaz Pawła Ramatowskiego

20 grudnia 2016 roku zapraszamy do Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa na wyjątkowe spotkanie z Pawłem Ramatowskim.

 
 
 

Zimą i latem - Regatta Ultra Trail Małopolska i Szczebel

Lubisz się zmęczyć? Biegasz po górach? Nie boisz się ambitnych wyzwań? Zapraszamy na górskie bieganie zarówno zimą, wiosną, latem i jesienią.

 
 
 
2017-03-11   WYDARZENIA
 

4 Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego

11 marca 2017 - zapamiętajcie dobrze tą datę. Tego dnia odbędzie się już czwarta edycja Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego im. Tomka Kowalskiego. W tegorocznej edycji na starcie pojawi się 350 śmiałków. Nie są to przypadkowe osoby. Zgodnie z wymogami bezpieczeństwa oraz regulaminem biegu, każdy z nich ma ukończone co najmniej dwa biegi górskie na dystansie minimum maratonu. 

 
 
 
 
 

Powidoki z Karpat Wschodnich - pokaz w Niepołomicach

22 listopada 2016 roku w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach będzie gościć Jacek Wnuk, wraz z którym w ramach pokazów „Podróże małe i duże” przeniesiemy się w Karpaty Wschodnie.

 
 
 
 
 
2016-11-18   WYDARZENIA
 

Ruda Śląska: Spotkania Górskie „Lawiny” po raz jedenasty

Wśród gości Janusz Gołąb, Łukasz Supergan i autorzy biografii Jerzego Kukuczki.
Od 18 do 20 listopada w Rudzie Śląskiej odbywać się będą XI Spotkania Górskie „Lawiny”. W programie festiwalu znajdą się pokazy filmów o tematyce górskiej, zajęcia wspinaczkowe dla dzieci i dorosłych, warsztaty tematyczne, koncerty, konkurs fotograficzny oraz prelekcje zaproszonych gości.

 
 
 
2016-11-19   WYDARZENIA
 

Górski Śląsk: Kukuczka, Wielicki, Hajzer i s-ka. Spotkanie z Januszem Majerem

19 listopada, godzina 17.00

Opowieścią o środowisku wspinaczy skupionych wokół Klubu Wysokogórskiego w Katowicach „złotą erę” polskiego himalaizmu przypomni podczas kolejnego Kolosowego Spotkania w Dworku Janusz Majer. Uczestnik i kierownik kilkudziesięciu wypraw w najwyższe góry świata aktualnie stoi na czele programu Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera 2016-2020, którego głównym celem jest próba pierwszego zimowego wejścia na K2

 
 
 

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski NW w Lubinie

27 listopada 2016 roku w Lubinie (woj. dolnośląskie) odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking, będące ostatnimi zawodami Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Nordic Walking.

 
 
 

Górska Masakra czyli Finał Ligi Biegów Górskich Dare 2b

26 listopada 2016 r. Ustroń stanie się polską stolicą biegów górskich. Po raz pierwszy odbędzie się tam Finał i Wielka Gala Ligi Biegów Górskich Dare 2b.

 
 
 
2016-12-09   WYDARZENIA
 

Big Boulder Battle

Zapraszamy wszystkich na II edycję największych towarzyskich zawodów wspinaczkowych Big Boulder Battle na Ukrainie! 

 
 
 
2016-11-16   WYDARZENIA
 

Dzień Górski na UW – PRZESUNĄĆ HORYZONT

Dzień Górski na UW organizowany w ramach obchodów 200-lecia powstania Uniwersytetu Warszawskiego

 
 
 

7 szczytów czyli Korona Ziemi Moniki Witkowskiej

Kolejne spotkanie podróżnicze w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa będzie dotyczyć gór. Razem z Moniką Witkowską 8 listopada 2016 r. zdobędziemy najwyższe szczyty wszystkich kontynentów.

 
 
 
 
 

Ameryka Środkowa - kobieta i wulkan

25 października 2016 roku w ramach spotkań „Podróże małe i duże” zapraszamy do Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach na spotkanie z Anitą Demianowicz, która opowie o tym, czego szukała w Ameryce Środkowej.

 
 
 
2016-10-19   WYDARZENIA
 

5 Opolski Festiwal Gór

Impreza tradycyjnie odbędzie się w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki  w Opolu.     

 
 
 
 
...
14
...
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2020 Goryonline.com