facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-06-02
 

IV Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika

Podróżować to żyć, więc przybywajcie do Środy Wielkopolskiej. Stowarzyszenie Klub Szalonego Podróżnika zaprasza na IV edycję Średzkiego Festiwalu Podróżniczego. W tym roku zapowiada się on nadzwyczaj interesująco. Gwiazdą festiwalu będzie zdobywca wszystkich 8-tysięczników, himalaista Krzysztof Wielicki. Festiwal odbędzie się w dniach 2-4 w Parku Łazienki. 

Pierwszego dnia w piątek 2 czerwca spotkamy się z Rafałem Królem by zobaczyć jego „ Ekspedycje kajakową na Spitsbergen” a zaraz potem wraz z Anną Jaklewicz udać się do Indonezji w jej prezentacji „ Po drugiej stronie raju”. Po wysłuchaniu prezentacji możliwe będzie nabycie książki czy autografu przybyłych gości. Na zakończenie pierwszego dnia obejrzymy film „Mustang” reżyserii Deniz Gamze Ergüven.

 

IV Festiwal Podróżniczy Klubu szalonego podróżnika

 

W sobotę 3 czerwca w średzkim Ośrodku Kultury odbędą się etnowarsztaty dla dzieci – Warsztat Afrykański oraz warsztat Chiński. Tu dzieci będą mogły odkryć odległe kraje nie tylko przez barwne opowieści, ale przede wszystkim poprzez poznawanie smaków, kolorów, a nawet tańce z dalekich krain. Dzieci będą mogły m.in. samodzielnie wykonać chińską grę, napić się świeżo zaparzonej herbaty czy poznać kilka obcojęzycznych zwrotów, a to wszystko przy wtórze muzyki z dalekich krain. Warsztaty objęte są obowiązkową rezerwacją miejsc.

 

Dla młodzieży stowarzyszenie przygotowało prezentacje warsztatową Rafała Króla o „ Bezpiecznym podróżowaniu i sztuce przetrwania” - tu także obowiązuje rezerwacja miejsc.

 

W godzinach popołudniowych festiwal wraca do Parku Łazienki gdzie będzie można zobaczyć prezentacje Michaliny Kupper – Antypody, podróż po Australii, Nowej Zelandii i Papui Nowej Gwinei. Następnie wraz z Janem Piętkiem wybierzemy się do Islandii by wraz z nim przeżyć jego przygodę w prezentacji „ Islandia: wiatr, deszcz i rowerowa przygoda życia”.

 

Kulminacją tego dnia będzie spotkanie z Krzysztofem Wielickim pt. „Mój wybór”. To pierwsza prezentacja, która tak szczegółowo przedstawia górski dorobek wybitnego polskiego himalaisty. Wielicki będzie opowiadał o swoim dzieciństwie, czasach studiów i początkach górskiej pasji oraz pierwszych wyprawach. Będzie można zobaczyć wiele z większości niepublikowanych zdjęć i archiwaliów. Krzysztof Wielicki (ur. 1950) to piąty człowiek na świecie, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. Jest autorem trzech pierwszych wejść zimowych na szczyty ośmiotysięczne i znakomitych przejść solowych; pierwszym himalaistą, który z bazy wszedł na szczyt ośmiotysięcznika w ciągu jednej doby. Jest laureatem wielu nagród i prestiżowych wyróżnień za wybitne osiągnięcia dla polskiego i światowego alpinizmu.

 

W ostatnim dniu festiwalu 4 czerwca spotkamy się z Szymonem Radzimirskim – 10 latkiem który opowie o swojej podróży w prezentacji „Simon w krainie orangutanów. Extremalne Borneo. „Psim zaprzęgiem przez życie” to spotkanie z laureatami ubiegłorocznego festiwalu Darią i Krzysztofem Nowakowskim. Ten dzień polecamy szczególnie rodzicom by wraz z dziećmi spędzili to popołudnie gdyż na zakończenie zostanie wyemitowany kinowy film „ Amazonia. Przygody małpki Sai” (reż. Thierry Ragobert ) oraz komedia „Białe szaleństwo” ( reż. Rune Denstad Langlo)

W Parku Łazienki przez cały czas trwania festiwalu będzie można za darmo korzystać ze ścianki wspinaczkowej o trzech poziomach trudności. Każdego dnia odbywać się będą spotkania pozakulisowe z podróżnikami, a w planach festiwalu również ognisko.

 

Szczegółowe informacje o poszczególnych prezentacjach wraz z planem festiwalu będzie można przeczytać na nowej stronie www.klubszalonegopodroznika.pl czy fan page oraz na wydarzeniu FB.


Prenumerata czasopisma Góry - Górski Magazyn Sportowy

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-04-06
WYDARZENIA
 

KIERAT 2023 – góry w solidnej dawce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com