facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-06-10
 

Kadzielnia Sport Festiwal

Organizatorzy Kadzielnia Sport Festiwalu, pierwszego i jak dotąd jedynego festiwalu sportów ekstremalnych dla amatorów w Polsce, mają szczęście. Mają Kadzielnię. Malowniczy kamieniołom położony w sercu Kielc i naturalne miejsce do uprawiania sportów.

Do niedawna to głównie cel wycieczek krajoznawczych i miejsce… koncertów. Tak, bo oprócz tego, że Kadzielnia to przepięknie położona atrakcja turystyczna to jeszcze mieści się w nim amfiteatr, w którym odbywa się kilkanaście imprez rozrywkowych rocznie. I taką Kadzielnia pełniła dotąd rolę, spacery, koncerty, a dla bardziej aktywnych zwiedzanie podziemnej trasy jaskiń.


Kadzielnia Sport Festiwal - festiwal sportów ekstremalnych

Fot. 1, Piotr Michalec


Trzy lata temu grupa pasjonatów wpadła na pomysł żeby z Kadzielni uczynić arenę czynnego uprawiania sportów, i do tego ekstremalnych. Kamieniołom od dawna fascynuje wspinaczy, alpinistów i grotołazów. W Kielcach stał się ich naturalną bazą treningową. To zainspirowało kilkoro aktywistów miejskich do zrobienia cyklicznej imprezy, która mogłaby promować ten rodzaj aktywności. Zaczęło się dość skromnie. Pokazy wspinaczki, ratownictwa górskiego, kino plenerowe – tak wyglądała I edycja Kadzielnia Sport Festiwal w 2015 roku. Na ambicje i wyobrażenia członków Fundacji WLK4, organizatora wydarzenia, okazało się zdecydowanie za mało. Rok później rozbudowali imprezę i zachęcili władze Kielc do współpracy przy II edycji wydarzenia. No i się zaczęło. Imprezę rozbudowano do 4 stref tematycznych: strefa górska, strefa sportów miejskich, strefa slackline i strefa chillout. Blisko 1000 osób skorzystało z atrakcji festiwalu, a było w czym wybierać. Kilka dróg wspinaczkowych, most linowy, tyrolka, warsztaty trickboard i longboardowe, bmxy, streat workout, puchar Polski w trikclinie, pokazy slackline, festiwal kulinarny Zjem to fest! i kącik zabaw dla dzieci. Festiwal okazał się nie tylko dobrą propozycja na aktywne spędzanie wolnego czasu, ale też świetną marką promocyjną dla Kielc.

 

Kadzielnia Sport Festiwal - festiwal sportów ekstremalnych


Kadzielnia Sport Festiwal - festiwal sportów ekstremalnych

Fot. 2, 3, Michał Jaroń


O każdy dobry „produkt” trzeba dbać więc już dziś finalizowane są ustalenia co do ostatecznego kształtu III edycji Kadzielnia Sport Festiwal. Impreza w tym roku odbędzie się 10 czerwca, oczywiście na kieleckiej Kadzielni. Jak zwykle na pierwszym planie będzie szereg aktywności dostępnych dla wszystkich chętnych i pokazy mistrzów. Dotychczasowe atrakcje wzbogacą prezentacje i warsztaty w nowej strefie freestyle: flay bag, skimboard, zawody bmx/skate na rampie. Oczywiście nie zabraknie propozycji dla amatorów górskiej wspinaczki, sportów miejskich i entuzjastów „chodzenia po linie”. Organizatorzy rozbudowali także strefę chillout, gdzie oprócz chwili relaksu będzie można zaspokoić swój apetyt. Jednym zdaniem nie może Was zabraknąć na III edycji Kadzielnia Sport Festiwal, 10 czerwca Kielc po raz kolejny staną się stolicą sportów ekstremalnych.


Kadzielnia Sport Festiwal - festiwal sportów ekstremalnych


Promocja wielkanocna książek górskich

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-07-05
WYDARZENIA
 

7. Zakopiański Festiwal Literacki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-04-21
WYDARZENIA
 

Wspinaczkowy Puchar Polski w Skarpie Bytom

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-04-11
WYDARZENIA
 

Spektakl „WANDA”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-09
WYDARZENIA
 

Przegląd Kobiecych Filmów Górskich i Podróżniczych

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com