facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-07-22
 

„Weekend z przygodą” w Krakowie i okolicach

W dniach 22 i 23 lipca zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach związanych ze sportami wytrzymałościowymi. Ich wspólnym mianownikiem będzie prawdziwa przygoda w najciekawszych, podkrakowskich terenach rekreacyjnych.

 

W ramach całego przedsięwzięcia uczestnicy mają możliwość rywalizacji w:

- MAŁOPOLSKIEJ SETCE - czyli rowerowym maratonie na orientację na dystansie 100 km. Zawodnicy startujący w zespołach 2-sobowych będą musieli odnaleźć kilkanaście punktów kontrolnych, zlokalizowanych na terenie Pogórza Wielickiego i Beskidu Makowskiego. Limit czasu na pokonanie trasy to 14 godzin,  trasa charakteryzować się będzie sporymi przewyższeniami i poprowadzona zostanie bocznymi drogami i w sporej części leśnymi ścieżkami. Start zawodów zlokalizowany będzie na terenie Fortu Winnica, a baza zawodów znajdować się będzie przy Ośrodku Sportu i Rekreacji Kolna (ul. Kolna w Krakowie).

 

 

BIEGU TWIERDZY KRAKÓW - czyli biegu przełajowym na dystansach  5 i 10 km, po terenie Fortu Winnica oraz okolicznych, leśnych ścieżkach i duktach i łąkach. Teren choć stosunkowo płaski,  jest podmokły i trudny technicznie. Start Biegu - 22 lipca 2017, FORT WINNICA godzina 10.  Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal i przy okazji będzie miał możliwość zwiedzenia Fortu. Zapewniamy punkt odżywczy oraz elektroniczny pomiar czasu.

 

 

- PIESZE ZAWODY NA ORIENTACJĘ - to propozycja dla lubiących biegać dłuższe dystanse i posługujących się mapą. Zawodnicy przy pomocy map w skalach od 1:15 000 do 1:50 000 będą musieli odnaleźć kilkanaście punktów kontrolnych rozmieszczonych  na terenach lasów miasta Krakowa. Limit czasu na pokonanie całej trasy o długości około 30 km to 10 godzin.

 

Punktem kulminacyjnym i główną imprezą weekendu ma być rajd przygodowy ADVENTURE TROPHY '17 (ta kultowa niegdyś impreza wraca do kalendarza w tym sezonie). W tegorocznej edycji zespoły rywalizować będą w 2-osobowych składach na trasie  AT '17 200 km w limicie 30 h oraz Krótkiej - 70 km w limicie 14 h. Zawody organizowane są w cyklu AR Team Cup.  Na obu trasach na zawodników czekają takie dyscypliny jak: bieg na orientację, MTB, kajak, rolki, pływanie, a także liczne zadania specjalne - zadania linowe, eksploracja podziemi, pływanie, rafting i odcinki specjalne fragmenty o obowiązkowym przebiegu. Organizatorzy (na co dzień sami startujący w rajdach przygodowych - członkowie AR Team Polska) dołożą wszelkich starań, aby rajd był naprawdę ciekawy, trasa wymagająca fizycznie i nawigacyjnie, a zadania specjalne mocno wryły się w pamięć uczestników.

W zamyśle chcemy przywrócić dawną renomę zawodom Adventure Trophy i już od kolejnej edycji wrócić do rywalizacji klasycznych 4 osobowych zespołów na długiej wielodniowej trasie.

 

 

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Adventure, a więcej szczegółów można znaleźć na stronie zawodów - http://adventure-trophy.pl/  i jej fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/ADVENTURE.TROPHY a także na profilu zespołu AR Team Polska https://www.facebook.com/ARTeamPolska/

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2015-12-10
GÓRY
 

Spotkanie z Marcinem Tomaszewskim w Krakowie

Komentuj 0
Goryonline
 
2022-09-21
WYDARZENIA
 

Jack Wolfskin Lądek Film Tour

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com