facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

WSPINACZKA SPORTOWA Bouldering

Nowa 8A+ w Zimnym Dole

Jak to mówią - "Święta święta i po świętach". W tym roku najdłuższy weekend Europy obfitował w idealną pogodę i niezły warun, co idealnie docenili ci, którzy postanowili udać się na wyprawę za zachodnią granicę;-)

 
 
 

Dziewczyny na 7C

Zawsze miło pisać o dziewczynach pokonujących niełatwe przystaweczki. Tym razem na siódemkach ce zawalczyły Gosia Rudzińska (AKW Kotłownia, adidas outdoor) i Sylwia Buczek (KS Korona, Salewa, Five Ten, bouldering.pl).
 
 
 

Piotrek Czarnecki przechodzi Amores Perros 8A+

Pomimo słabego warunu panującego wczoraj w Borzęcie Piotrkowi Czarneckiemu udało wpisać się na krótką listę pogromców najtrudniejszego bulderu w rejonie: Amores Perros 8A+.
 
 
 

James Kassay fleszuje 8B

Mocny Australijczyk James Kassay po starcie w Pucharze Świata w Millau (gdzie swoją drogą został pokonany przez Mechaniora:-) postanowił wyskoczyć na chwilę do Font.
 
 
 

Paweł Jelonek przechodzi Amber 8B

Poprawienie się sytuacji pogodowej w Szwajcarii pomogło w realizacjach nie tylko Carlo Traversiemu. Również nasza ekipa rezydująca w Tessinie nie mogła narzekać na brak tłustych realizacji. Najbardziej tłusto święta spędził Paweł Jelonek.
 
 
 

Traversi przechodzi The Story of Two Worlds 8C

Już prawdopodobnie piątego przejścia doczekał się ekstrem autorstwa Grahama w Cresciano: The Story of Two Worlds. Ekstrem anonsowany przez autora jako nowa jakość 8C. I faktycznie, jak na razie wycena się utrzymała.
 
 
 

The New Chapter 8C Paula Robinsona

Nie da się ukryć, że Amerykanie ostatnio przodują w odnajdywaniu trudnych sekwencji na kamykach. Kolejną linię o potencjalnych trudnościach V15 odnalazł i pokonał Paul Robinson.
 
 
 

Zima zła?

Nie taka zima zła jak ją malują. W ciągu ostatnich mroźnych kilku tygodni ruch w klasycznych miejscówkach był wbrew pozorom niemały.
 
 
 

Toru Nakajima przechodzi Big Island 8C

No i wyrósł nam godny następca samuraja Dai Koyamady. Nie tak dawno pisaliśmy o powtórzeniu linii Tokoyo 8C w wykonaniu młodego Toru Nakajimy. Młodzian z Kraju Kwitnącej Wiśni ewidentnie się rozochocił i postanowił udać się na podbój Fontainebleau.
 
 
 

Jan Hojer przechodzi Dreamtime 8C

Nie tylko Polacy atakują klasyki w Tessinie. Pod jednym z najsłynniejszych głazów Szwajcarii - Dreamtime - zasiadł ostatnio Jan Hojer. Jak wiemy Niemiec jest ostatnio na fali i wciąga ekstremy seryjnie. Nie oparł mu się również i ten historyczny problemat.
 
 
 

Kolejne wieści z Tessinu

Kolejne elektryzujące wieści dotarły do nas z górskiej chatki w szwajcarskim kantonie Tessin. Jak już wiecie lokalne głazowiska okupowała (i częściowo nadal okupuje) spora ekipa z Polski z, między innymi, Ginsztem, Bergerem, Pietrzakiem i Dudkiem w składzie.
 
 
 

Michał Ginszt przechodzi The Dagger 8B+

Tajny agent climb.pl ukrywający się pod pseudonimem Butcher donosi o epokowej realizacji w szwajcarskim Cresciano. Michał Ginszt (adidas outdoor, Santa Cruz Team, Kotlownia) dokonał aktu przejścia turbo klasyka The Dagger 8B+.
 
 
 

A u nas sezon w pełni:-)

Mimo że teoretycznie warun nie rozpieszcza, chłopaki udowodnili, że "się da". Łukasz Dudek na ten przykład zaliczył udaną sesyjkę w Zimnym Dole. Efektem działań było prawdopodobnie pierwsze powtórzenie przystawki Marcina Zięby Widok na Las SD 7C.
 
 
 

Berger w Tessinie

Stało się już chyba tradycją, że kilka razy w sezonie Marcin Berger (adidas, Kotłownia, Santa Cruz Team) wybiera się na szwajcarskie kamyki przetestować, czy nowatorskie metody treningowe zdały egzamin. Tej zimy najwyraźniej znów się udało trafić z formą.
 
 
 

Na baldy do Macedonii ze smartfonem

Zastanawiacie się, co z tym telefonem i czemu do Macedonii? Prosta sprawa! Ale zanim o smartfonie, to o Macedonii trochę, a dokładnie to o terenach wokół Prilep.
 
 
 

Dan Beall przechodzi Terremer V15

Kalifornijczyk Dan Beall jako czwarty zawodnik zameldował się na topie Terremer V15 - linii uchodzącej za najtrudniejszą w Hueco Tanks. Wcześniej na tej przystaweczce wytyczonej w 2006 roku przez pana Nicole (który zresztą zaproponował wtedy cyferkę V16) zameldowali się Woods i Robinson.
 
 
 

Daniel Woods na Witness the Fitness 8C

Dwunastometrowy dach Witness the Fitness 8C w Horseshoe Canyon Ranch (Arkansas) doczekał się drugiego powtórzenia od chwili, gdy w 2005 roku wytyczył go Chris Sharma. Tym razem szczęśliwym pogromcą został Daniel Woods.
 
 
 

The Game dla Jona Cardwella

Kolejny zawodnik podczas ostatnich kilku dni zameldował się na topie 8C. Tym razem Jon Cardwell wciągnął wycenioną autorsko przez Daniela Woodsa nawet na 8C+The Game.
 
 
 

Typowo polskie święta

Warun podczas przerwy świątecznej ewidentnie dopisał. Dobrze utuczeni tradycyjnym karpikiem, barszczem z uszkami oraz kutią nasi zawodnicy ruszyli do walki w rytmie niezapomnianego przeboju Last Christmas:
 
 
 

Toru Nakajima powtarza Tokoyo 8C

W raczej mało kojarzonym przez Europejczyków, japońskim rejonie Kasagi, Toru Nakajima dokonał aktu powtórzenia Tokoyo 8C. Autorem linii jest nasz ulubiony samuraj Dai Koyamada, który wytyczył ją w 2011 roku i określił mianem "bulderu marzeń". 
 
 
 
 
...
25
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com