facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

WSPINACZKA SPORTOWA Bouldering

Brooke Raboutou na Fragile Steps 8B

Przypomnijmy, że Brooke ma zaledwie 13 lat. Przed nią dokonała tego jedynie niesamowita Ashima Shiraishi.

 
 
 

Bouldering w Tatrach Słowackich

Przedstawiamy kilka ujęć z tatrzańskiego boulderingu. W akcji m. in. Dávid Závacký.

 
 
 

Łukasz Dudek szaleje w Ostaszu

Na szczęście, wbrew pozorom Łukasz Dudek nie przerzucił się jeszcze całkowicie na alpinizm. Kilka dni temu znalazł chwile czasu, aby wyskoczyć do czeskiego spotu Ostas. Efektem jednodniowej akcji było przejście aż dwóch 8A+: Hadí Svět oraz Kobra Královská.

 
 
 

The Left Hand of Darkness 8A+

Dwaj nasi zawodnicy, Paweł Jelonek i Łukasz Kudła najwyraźniej zostali ostatnio mocno zmotywowani przejściami Thomasiny Pidgeon:-). Wszystko wskazuje na to że zgodnie stwierdzili, że skoro "starsza pani" daje radę to i oni nie mogą być gorsi... I tego samego dnia obaj zakończyli sukcesem batalię na The Left Hand of Darkness 8A+.

 
 
 

adidas Outdoor Team w Magic Wood

Upalny lipiec w Magic Wood? Czemu nie. Dla osób z adidas Outdoor Team okazał się fajną zabawą i dobrym treningiem, przy okazji udały się całkiem dobre przejścia boulderowe.

 
 
 

Amerykanie na 8C

Jeszcze nie tak dawno czołowym przeceniaczem Ameryki był Carlo "To chyba tyle nie ma" Traversi. Jednak ostatnimi czasy wyrósł mu spory konkurent. A mianowicie James "To na pewno tyle nie ma" Webb.

 
 
 

Martina Mali na Rumble in the Jungle 8A/A+

Słyszeliście wcześniej o słoweńskiej pani doktor Martinie Mali? My też nie:-). A tu wyszło na jaw że Słowenka prezentuje całkiem spory zapas sił. Zapas wystarczający do pokonania jednego z najbardziej klasycznych dachów w USA.

 
 
 

Jelonek pokonuje Disturbia Extension 8B

Nora w Kusiętach słynie z ekstremalnych wytrzymałościowych problematów. Można powiedzieć że to taka nasza własna Hollow Mountain Cave:-). Najtrudniejsza przystawka rejonu Ali Baba 8B+ póki co ciągle czeka na powtórzenie ale nieco łatwiejszą linię dopisał do scorecarda Paweł Jelonek.

 
 
 

Samuel Ometz fleszuje 8B

Nikomu nieznany Szwajcar, Samuel Ometz błysną niezłym fleszykiem na przełęczy Sustenpass.

 
 
 

Alex Megos wytycza Wheelchair 8C+?

Kilka tygodni po błyskawicznym powtórzeniu The Wheel of Life 8C, Alex Megos powrócił do Hollow Mountain Cave. Tym razem postanowił dorzucić do siatki przystawek przecinających dach jaskini własną kombinację.

 
 
 

8B dla Maćka Kality

Maciek Kalita ostatniego dnia pobytu sieknął Skiroute Project 8B. Boulder uważany przez wielu, za jeden z najbardziej interesujących boulderów Silvretty.

 
 
 

The Wheel of Life dla Daniela Woodsa

X-Treme Cool 7C plus Sleepy Hallow 8A plus Cave Man 7C plus Dead Can't Dance 8A. Ponad sześcdziesiąt ruchów w totalnym dachu. Ta ekstremalna kombinacje autorstwa Dai Koyamady w Grampians znają chyba wszyscy fani bulderingu.

 
 
 

Zwiederwurzn 8A dla Sylwii Buczek

Doszły nas pierwsze wieści od mocnej ekipy stacjonującej w Silveretta. Sylwia Buczek rozprawiła się z pierwszą 8A na tym tripie: Zwiederwurzn.

 
 
 

Megos przechodzi The Wheel of Life 8C

Tydzień temu Alex Megos wpadł na szybką sesyjkę bulderową do najbardziej znanej australijskiej nory Hollow Mountain Cave w Grampians. Owocem tego wypadu było treningowe, trzykrotne przejście linii Cave Rave V13.

 
 
 

Bulder w Madrycie

La Pedriza i El Escorial to dwie najbardziej znane w środkowej Hiszpanii strefy bulderowe. Bruno Macías i Nacho Sanchez prezentują pierwszy odcinek z serii filmów nagranych podczas ich podróży po różnych hiszpańskich miejscach bulderowych.

 
 
 

Jimmy Webb fleszuje

Dwa tygodnie temu samolot z Jimmim Webbem na pokładzie wylądował w RPA. Amerykanin od razu zabrał się do pracy. Zaczęło się niewinnie od przejścia kilkunastu 8A w większości fleszykiem lub w drugiej wstawce. Widać było, że forma dopisuje!

 
 
 

Skała, która uzależnia

David Schickengruber y Stefan Köchel, to dwóch Austriaków, którzy pewnego dnia zakochali się w miejscach wspinaczkowych w hiszpańskiej Galicji. Podczas czterech tygodni przemierzyli prowincje Lugo i La Coruńa nagrywając miejscowych wspinaczy.

 
 
 

Hukkataival otwiera The Understanding

Ten projekt czekał na przejście ponad 10 lat! Był ponoć jednym z pierwszych odczyszczonych kamieni w Magic Wood. Nalle Hukkataival pierwsze wstawki w przechwyty zaliczył już w 2004 roku i od tego czasu próbował się z tym problematem przy okazji każdej wizyty w Averstal.

 
 
 

Czyżewska pokonuje Moiste Messi 7C+/8A

Miło nam donieść, że kolejna Polka dołączyła do elitarnego klubu "Laski na 8A". Po Agnieszce Ostrzałek i Sylwii Buczek na ósemkowej przystawce zatopowała mieszkąjaca obecnie w Madrycie a wychowana w Warszawie Olga Czyżewska. Aktu tego dokonała na bulderze Moiste Messi o łamanej wycenie 7C+/8A leżącego w mało znanej miejscówce Campisabalos. Z tej okazji udało nam się namówić Olgę na mini wywiad:

 
 
 

Paweł Jelonek w Chironico

Nie tylko Pandit i Sid pocisnęli ostatnio trudne przystawki w Chironico. Razem z Sidem w Tessinie działał miłośnik Kusięt Paweł Jelonek.

 
 
 
 
...
24
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com