facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Jan Hojer przechodzi Dreamtime 8C

Nie tylko Polacy atakują klasyki w Tessinie. Pod jednym z najsłynniejszych głazów Szwajcarii - Dreamtime - zasiadł ostatnio Jan Hojer. Jak wiemy Niemiec jest ostatnio na fali i wciąga ekstremy seryjnie. Nie oparł mu się również i ten historyczny problemat.

Adam Ondra na Dreamtime. Fot. Eva Ondrova

Historia Dreamtime jest nieco skomplikowana. Wytyczony w 2000 roku przez Fredka Nicole wyceniony został na 8C. Po serii powtórzeń i wyjściu na światło dzienne faktu, że "chwyty nieco się polepszyły", oficjalna wycena spadła do 8B+. Jednak w 2009 roku kluczowa klamka została urwana, co znacząco utrudniło sekwencję. Przynajmniej tak się wydawało, dopóki do Dreamtime nie przystawił się Adam Ondra. Czech pyknął nową wersję niemalże z marszu twierdząc, że jeśli ktoś ma mocne przytrzymanie na krawądach, to nowa wersja nie jest trudniejsza od starej. Jednak patrząc na ilość powtórzeń od obrywu (nie licząc Ondry - zero) chyba jednak urwanie klamki nieco utrudniło sekwencję:-). Podobnego zdania jest Janek Hojer:

"Wykorzystałem dynamiczny patent, gdyż nie mogłem sobie nawet wyobrazić przytrzymania tych krawądek. Dużo trudniejsze niż jakiekolwiek 8B+, jakie próbowałem..."

Czyli Dreamtime chyba jednak znów dołączył do grona 8C. Ja bym tam bardziej jednak wierzył Jankowi niż Adasiowi w tym temacie...

A dla tych, którzy zdążyli już zapomnieć jak wygląda Dreamtime, stary filmik (jeszcze przed obrywem) z Dave Grahamem w roli głównej:


Źródło: bouldering.pl

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Maciek Szopa
 
2018-05-25
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Kamil Ferenc podbił Diabelskie Schronisko

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-05-23
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Integrowanie Przez Wspinanie już w najbliższy weekend

Komentarze
0
 
Maciek Szopa
 
2018-05-23
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pirmin Bertle poprowadził La Cène du (Roi) Lézard 9b

Komentarze
0
 
Maciek Szopa
 
2018-05-23
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Michaela Kiersch i ekstremalne drogi w Katalonii

Komentarze
0
 
Jacek Trzemżalski
 
2018-05-22
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Przełom Marcinka: Piętrowa Turnia i Ściana Bez Bloku - skałoplan

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2018 Goryonline.com