facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

WSPINACZKA SPORTOWA Bouldering

Jodła i Rambo w Albarracin

Jazda nowym Volvo najwyraźniej służy Kubie Jodłowskiemu:-). Zaledwie sześć dni wspinaczkowych wystarczyło na powtórzenie aż siedmu problematów za 8A. W królestwie dachów już pierwszego dnia padła Zarzamora i El Mito de la Caverna na Peninsuli.
 
 
 

Return of the Warrior Ninja Princess

W dniu dzisiejszym bouldering.pl TV zaprasza do obejrzenia kolejnej odsłony Teksańskiej Masakry Piłą Mechaniczną. Tym razem w roli główniej wystapi mocarna Ashima Shiraishi.
 
 
 

Mocne pierwsze przejścia w Valle Bavona

Valle Bavona? Que? Większości bulderowców Tessin kojarzy się raczej z Chironico lub Cresciano. Jak się okazuje jest tam również kilka innych, nieco mniej znanych spotów. 
 
 
 

Kuba Ziółkowski przechodzi Kheops 8B

Pisaliśmy ostatnio o masywnej bańce Coup Atomique pokonanej przez Bartka Jarosiewicza w Fontainebleau. Okazuje się, że nie była to najmocniejsza realizacja ekipy ze Stolycy pod Paryżem.
 
 
 

Carlo Traversi nadal rządzi w Magikach

Pan Carlo "Muszę to przecenić chociaż o pół stopnia" Traversi nadal rządzi w Magic Wood. Trzeba mu przyznać, że w formie jest znakomitej. Kolejnymi podbojami byłego amanta Alex Puccio są Practice of the Wild oraz Mystic Stylez.
 
 
 

Tomoko Ogawa pierwszą kobietą na 8B+

To, że niedługo nadejdzie dzień, w którym jakaś kobieta sieknie 8B+, było wiadomo od dłuższego czasu. Pytanie brzmiało: która jako pierwsza? Niektórzy obstawiali Alex Puccio, inni mistrzynię panelu Annę Stohr. Całkiem sporo buchmacherów stawiało również na młodzutką Ashimę Shiraishi. Jednak ku zaskoczeniu wszystkich, pierwszą kobietą która wkosiła 8B+ jest mało znana szerszej publiczności Tomoko Ogawa.
 
 
 

Niccolo Ceria przechodzi Entlinge 8B+

Przystawka Entlinge doczekała się kolejnego pogromcy i przeceniacza. Wytyczona przez Fredka Nicole oryginalnie wyceniona została na 8C. Pan Daniel Woods, który wkosił Entlinge fleszykiem skłonił się do lekkiej korekty wyceny o pół stopnia.
 
 
 

A Highball Honeymoon in Bishop

Gdzie by tu spędzić miesiąc miodowy? To pytanie zapewne zadaje sobie sporo naszych czytelników. Może w hotelu Gołębiewski? A może na żaglówce w Mikołajkach? Można by też pojechać do Egiptu piramidy zobaczyć... 
 
 
 

Paweł Jelonek przechodzi Disturbię 8B

Fejsbuk to wspaniały wynalazek. Dzięki niemu informacje przemieszczają się niemalże z prędkością światła. Właśnie za pośrednictwem FB Paweł Jelonek poinformował o swojej najnowszej zdobyczy. Po kilku długich sesjach padła jedna z najtrudniejszych linii w Diabelskim Schronisku - Disturbia 8B. 
 
 
 

Seria mocnych przejść w Rocklands

Sezon w Rocklands trwa w najlepsze. A jako, że ekipa rezyduje tam mocno nie dziwią seryjne niemalże przejścia mocnych przystawek.
 
 
 

Sylwia Buczek przechodzi Foxy Lady 8A

Sporo pisaliśmy ostatnio o panach pokonujących ostre przystaweczki w Magic Wood. Jednak niewiele było słychać o jedynej przedstawicielce płci ładniejszej w teamie - Sylwii Buczek.
 
 
 

Ola Taistra i jej podopieczni w Magic Wood

Ola Taistra (Mercedes-Benz Auto Idea, Salewa, La Sportiva, Soya, Sztuka Żywienia, Grandessa, Action Club) w ramach urozmaicenia treningu przed wspinaniem w Hiszpanii odwiedziła po raz pierwszy boulderowy ogródek.
 
 
 

Ola Taistra przechodzi Fingerlicker 7C+

Ola Taistra najwyraźniej naprawdę zaprzyjaźniła się z głaźnictwem. Pobyt na kampie dla chomików w Magic przedłuża się, czego efektem są coraz trudniejsze realizacje. Pierwszą z honorniejszych przystawek pokonanych przez Olę była super klasyczna Supernova 7C/C+.
 
 
 

Grubo w Magic Wood

Jak co roku o tej porze mocno rozrasta się Polisz Tim w Magicznym Lesie. Oprócz zawodników wspomnianych w poprzednich newsach na wiórkach dla chomików koczuje również para Kaliciak & Buczek oraz Berger, Ginszt i Pietrzak.
 
 
 

RPA najmodniejsze tego lata

Do południowej Afryki dotarli już Hukkataival, Graham, Woods, Traversi, Jorg. Taki zestaw zawodników gwarantuje niezłą akcję. Panowie od razu zabrali się do dzieła i zaatakowali ubiegłoroczne nowości Mr. Robinsona.
 
 
 

Magnus Midtbø i Dave Graham w natarciu

Przedstawiamy parę ujęć filmowych ujęć Magnus Midtbø i Dave Grahama z ich autorskich problemów.
 
 
 

Northumberland, czyli kamienie pogranicza

Jakież to typowe dla Brytyjczyków spierać się, który rejon jest lepszy, które drogi i problemy ładniejsze bądź trudniejsze, który gatunek skały przedniejszy. Szczególnie jeśli się pod to podepnie dumę narodową.
 
 
 

Wyniki Alpinus Summer Climbing Cup

Czyli trzeciej edycji Pucharu Polski w boulderingu 2011.
 
 
 

Robinson eksploruje Topside

Czego efektem jest wytyczenie nowej 8C.
 
 
 

Gaduła w Szwajcarii

Adaś Karpierz nareszcie podszedł poważnie do tematu boulderingu.
 
 
 
 
...
26
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com