facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Typowo polskie święta

Warun podczas przerwy świątecznej ewidentnie dopisał. Dobrze utuczeni tradycyjnym karpikiem, barszczem z uszkami oraz kutią nasi zawodnicy ruszyli do walki w rytmie niezapomnianego przeboju Last Christmas:


Ciepły wokal G. M. zagrzał do walki całkiem skutecznie. Łukasz Dudek na ten przykład niesiony pozytywnym przesłaniem utworu wkosił aż dwie 8A na Kamiennej Górze: Pryzmat i Archimedes. Oprócz tego padły nieco łatwiejsze Zberezina, Carnajs oraz Rubikon. Kamienna ma okazję stać się w najbliższym czasie mocno popularnym spotem, gdyż Łukasz podobnie zresztą jak inni przyjezdni wizytujacy ten rejon, wprost rozpływa się w zachwytach nad urodą problematów.

Wokal G.M. dodał również mocy Michałowi Czeladzkiemu, który po raz pierwszy w swej karierze otarł się o stopień 8A pokonując trawers Estrella 7C+/8A w Borzęcie.


Michał Czeladzki w Żurawnicy. Fot. 27crags.com

Kolejnego powtórzenia doczekał się też trawers Makaze na Zachełmiu. Ten zdzierający skórę problemat autorsko został wyceniony na 8A+. Jadnak Łukasz Siedziukiewicz, który pokonał problem jeszcze przed świętami optuje raczej za cyferką 7C+. Dość zdecydowana degradacja...

Nie od dziś wiemy również, że dobra muza zawsze stała za mocnymi realizacjami Pana Zająca. Tym razem ten fan poezji Georga M. rozwiązał kolejną niełatwą linię w Norze na Zakrzówku. Potencjalny klasyk ochrzczony został na cześć idola: Wyliż i wyceniony na 7C+. O tym, że łatwo nie było, świadczą słowa autora:

"Subiektywnie najdlużej oblegany projekt w Norze. Oczywiście pewnie prosty jak sranie"

Trzeba będzie sprawdzić...

szopa

Źródło: bouldering.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com