facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

WSPINACZKA SPORTOWA Bouldering

Robinson na nowej 8B+ w RPA

Tym razem jednak nie w Rocklands.
 
 
 

Nowy rekord w skoku do chwytu

Skyler Weeks ponownie pobił swój własny rekord świata w skoku do chwytu, tym razem skacząc 2.875 m
 
 
 

Melloblocco 2011: Dla każdego coś miłego

Impreza o której wielu z nas słyszało, wielu też chciałoby wziąć udział ? a jednak tłumów bulderowców znad Wisły raczej w dolinie Masino i Mello raczej się nie uświadczy. Niemniej jednak posród rekordowego (po raz kolejny) tłumu ponad 2600 uczestników z 22 krajów dało się zauważyć kilkoro Polaków...
 
 
 

Kolejny członek klanu Ginsztów na Keep Fit 8A

Nie tak dawno pierwszego powtórzenia Keep Fit 8A dokonał Michał Ginszt. Tym razem ten siłowy boulder poddał sie wyrzeźbionemu bicepsowi innego z członków klanu. Kuba Ginszt, bo o nim mowa, spędził na rozpracowywaniu problemu dwa wyjazdy.
 
 
 

Schädelknacker & Formalina: Michał Janik i Maciej Kalita na 8A

Kolejnego pogromcy doczekał się jeden z trudniejszych bulderów Ciężkowic, Formalina 8A. Ten niełatwy sit start do Meskaliny do poprzedniego sezonu miał zaledwie dwa przejścia.
 
 
 

Entropia: pierwsze 8C w Hiszpanii

Aż ciężko uwierzyć, że w kraju z taką ilością skał jak Hiszpania, dotychczas nie wytyczono żadnego boulderu wycenionego na 8C. Sytuacja ta jednak została ostatnio naprawiona za sprawą Nacho Sancheza...
 
 
 

Daniel Woods na Wojennej Ścieżce

W 2007 roku James Litz odbył kilka wycieczek do mało znanego rejonu Castle Rock w Idaho. Owocem tych wypadów, oprócz otworzenia sporej ilości łatwiejszych przystawek, było przejście jednego z trudniejszych boulderów w Stanach - Warpath.
 
 
 

Carlo Traversi wraca do Gry

Przez chwilę niewiele było słychać o czołowym przeceniaczu Ameryki, czyli Carlo Traversim. Okazało się że Carlo przez ten czas wcale sie nie obijał tylko ostro ładował i patentował jeden z najtrudniejszych boulderów świata - The Game.
 
 
 

Trawersy w Ciężkach

To był zdecydowanie weekend trawersów: Sylwia Buczek sieknęła Sesję Zdjęciową, a Kalita i Saladra Odyseję Dotyku.
 
 
 

Paul Robinson: The Story of 2 Worlds 8C

"Yipppppeeee!!! The epic is over !!!!!!!!!!" Tak Paul Robinson cieszył się z zakończenia prawdziwie epickiej batalii na The Story of 2 Worlds 8C.
 
 
 

Sadek: Cienka Czerwona Linia

Kilka dni temu pojawiły się newsy o kolejnym powtórzeniu najtrudniejszej kombinacji na podlesickim Sadku czyli Kataklizmu 7C+/8A. w wykonaniu Krystiana Macieji. Przypomnijmy, że kombinacja stanowi połączenie trawersu Ressurection z wyjściem przystawką Bóg, Honor, Obczyzna. No i właśnie z tą końcówką jest spore zamieszanie...
 
 
 

Lucas Ménégatti przechodzi The Big Island 8C

W Fontainebleau śniegi, wilgoć a jednak niektóre przystawki pozostają suche. Wczoraj Lucas Ménégatti odnalazł warun na The Big Island 8C.
 
 
 

Laski na 8A

Stała bywalczyni lasów Frankenjury, Niemka Conny Matthes rozprawiła się z jednym z większych klasyków bulderowych frankońskiego wapienia.
 
 
 

Robinson w Blo i Peak District

Deadpoint Magazine opublikował filmik z ostatnich podbojów Paula Robinsona. Zobaczymy Gecko Assis 8B+ w Fontainebleau i The Ace 8B w Peak District.
 
 
 

Leć, Adam, leć!!!

Niestety nadal chodzi jedynie o Adama Ondrę. Jak na razie Małysz nadal zajmuje się jedynie skokami narciarskimi, choć podobno wyraził opinię, że w trakcie przerwy w pucharowych startach będzie chciał skoczyć Teleportację w Zimnym...
 
 
 

Fijał podbija Rocklands

Maciej Fijałkowski znany powszechnie jako Fijał postanowił opuścić ojczystą ziemię i udać się na poszukiwanie szczęścia i pieniędzy w nieco cieplejsze klimaty, czyli prosto do Południowej Afryki.
 
 
 

Matty Hong przechodzi Esperanzę 8B+

Matty Hong, dziewiętnastolatek na stałe mieszkający w Boulder w stanie Kolorado (swoją drogą jak nie tu nie być mocnym bulderowcem mieszkając w takiej miejscówce:-) podniósł ostatnio swój "personal best" przechodząc Esperanzę 8B+ w Hueco Tanks.
 
 
 

Dziewczyny w Hueco Tanks

Zaledwie godzinka wystarczyła Alex Puccio na rozpracowanie i sfinalizowanie przejścia Rogered in the shower 8A.
 
 
 

Śniegi w Bishop i Las Vegas wita...

Śnieg i mróz nie przeszkadza... no może troszeczkę. Ale i tak sie da. Co udawadniają amerykanie.
 
 
 

Mocne FA Jimmiego Webba w Arkansas

Po lekkim zaleczeniu kontuzji ścięgna Jimmy Webb wraca do gry. Najpierw odwiedził Hueco Tanks gdzie rozprawił się z kilkoma niełatwymi problemami ktore określił jako "not too crimpy".
 
 
 
 
...
27
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com