facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Magazyn GÓRY

3 251 wrzesień 2016

GÓRY nr 3/2016 (251) już w sprzedaży!  W GÓRACH najważniejsze są góry. To oczywiste. Nie wydajemy jednak periodyku dla geologów, dlatego w GÓRACH równie ważni są dla nas Ludzie. Tworzą Oni historie, które chcemy poznawać i które mogą nas inspirować. W najnowszym wydaniu Magazynu GÓRY kluczem do tych historii jest zbliżający się XXI Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju, na którym pojawią się ludzie w górach wybitni, warci naprawdę bliskiego poznania. Dlatego liczymy na ciekawą interakcję pomiędzy czasopismem, a  Festiwalem, między „papierowymi sylwetkami”, a ludźmi z krwi i kości, którym niebawem będziecie mogli podać rękę albo… numer Magazynu GORY do wpisania autografu ;).   

 
 
 

1 250 2016

GÓRY 1/2016 Numer tatrzański już w sprzedaży!


Z pewnością zauważyliście „okrągły” numer Magazynu GÓRY. 250 to imponująca liczba, która zazwyczaj skłania do strzelistych aktów. My przygotowaliśmy dla Was niespodzianki: GÓRSKIE wlepy dla wszystkich, a dla szczęśliwców nagrody, które można będzie wygrać w konkursie… Obdarowanymi będą więc Czytelnicy, a nie dostojny jubilat ;). Ale to właściwa logika, bo czym byłby nasz Magazyn bez Czytelników?


 
 
 

2 249 2016

GÓRY 2/2016 już w sprzedaży!


W numerze: Złoty Czekan dla Wojtka Kurtyki i jego Ścieżka Góry na jedenastu wybitnych ścianach, Mont Blanc – historia i wpsomnienia oraz inspiracje (101 dróg wspinaczkowych, opisy dróg normalnych, trekking wokół masywu, biegi górskie), skalne ekstremy Mateusza Haładaja i Piotra Schaba, sprzęt (plecaki do 30 l, zegarki sportowo-outdoorowe z GPS).

 
 
 

1/2016 248 2016

ZAMAWIAM


Magazyn GÓRY dostępny jest w każdym z 228 salonów prasowych sieci Empik w Polsce. Poza salonami sieci Empik GÓRY dostępne są również w wybranych salonach prasowych Inmedio, Relay, Ruch i kolporter

 
 
 

4/2015 247 2015

W numerze m.in. krótka historia eksploracji Nanga Parbat, Denali drogą Cassina, Ama Dablam praktycznie, Lodowy Szczyt; wywiady z Jerzym Walą, Ueli Steckiem i Łukaszem Dudkiem; wspinanie zimowe – Bula pod Bandziochem i Grunseefalle; wspinanie – Norwegia, Grecja, Syberia; inspiracje skiturowe i Bieszczady; sprzęt biegowy – pulsometr, spodnie i legginsy na zimę. KUP w naszym sklepiku CZYTAJ online

 
 
 

246 Zima 2015

W numerze zimowym króluje śnieg i lód. Podobnie jak w ubiegłym roku, sporo miejsca poświęciliśmy skituringowi. Na naszych łamach dominują zwykle tatrzańskie propozycje. Tym razem postanowiliśmy więc to zmienić. Jest więc szczegółowy opis siedmiodniowego przejścia Karkonoszy, propozycje bieszczadzkich eskapad, wejścia na Turbacz, a także wędrówki po Beskidzie Niskim niedawno wyznaczoną – opisywaną być może po raz pierwszy w mediach ogólnopolskich – trasą kurierską „Jaga-Kora”. Z zagranicznych propozycji przygotowaliśmy natomiast Norwegię i austriacki Stubai.


Tatromaniaków zaskoczy zapewne materiał o legalnym freeridzie w Tatrach. Tak, tak... postanowiliśmy udowodnić, że w granicach TPN można przyjemnie pojeździć pozostając w zgodzie z obowiązującymi przepisami! Polecamy także materiały o jeździe poza trasami w St. Anton am Arlberg oraz relacje z freeride’owych wypraw do Patagonii i na Alaskę.

 
 
 

245 tatrzański 2015

GÓRY 245 numer specjalny TATRZAŃSKI: temat tumeru - Orla Perć, wywiad z Apoloniuszem Rajwą, sylwetka Henryka Bednarskiego, pełne przejście Głónej Grani Tatr Wysokich, najpiękniejsze panoramy, tatrzańskie jaskinie, wspinanie - najlepsze drogi kursowe i trudniejsze propozycje, bieganie w Tatrach, porady, felietony

 
 
 

3/2015 244 maj-czerwiec 2015

Temat numeru: topowe przejścia polskie i zagraniczne – trawers Fitz Roy, Hagshu, Thamserku, Brento Centro, Papichulo; Zdzisław Jan Ryn – góry wysokie i psychiatria; Zima w górach najwyższych – Denis Urubko i Andrzej Machnik; Tatry – Harnaska Grań, Igła w Wysokiej; Wywiady – Eiter, Ropek, Pietras, Dzieński; biegi górskie – przegląd imprez i butów; topo, porady. ZAMAWIAM

 
 
 

2/2015 243 marzec-kwiecień 2015

Temat numeru: Matterhorn – historia, ludzie, wywiady, rekordy, wspinaczka, trekking, info praktyczne. Ponadto, m.in.: Janusz Kurczab – wspomnienie; 10 naj... Jakuba Radziejowskiego; Zbójnickie Turnie w Głównej Grani Tatr; wywiady – Alain Ghersen, Stanisław Głazek; rejony na wiosnę – Roca Verde; Ludvikov; porady – trening, fizjoterapia, joga, stanowiska. ZAMAWIAM

 
 
 

1/2015 242 styczeń-luty 2015

W numerze m.in: relacja Marcina Tomaszewskiego z wytyczenia drogi na ścianie Trollveggen, wspinanie mikstowe w Canadian Rockies, sylwetka Tomka Mackiewicza, Todra dla mniej i bardziej zaawansowanych, Piramida Carstensza, materiały z Tatr (Tomkowe Igły i Ostry Szczyt), wywiady (Vermessy, Stöhr, Marković), skitury (Tatry, Karkonosze), toposy (Lutynia, Góra Zborów) i porady (hipotermia, fizjoterapia, sprzęt). ZAMAWIAM

 
 
 

4/2014 241 grudzień 2014

W nowym numerze GÓR: drytooling (Doliny Złomisk i Wielicka, Janówek), wspinanie lodowe (Sertig), Adam Pustelnik o Lofotach, skituring w masywie Monte Rosa i Dolinie Staroleśnej, szczyty i granie Tatr (Kościółek i Nowoleśna), topo bulderowe (Kamienna Góra), a także tekst Wojtka Kurtyki.

ZAMAWIAM

 
 
 

zima 240 listopad 2014

W specjalnym zimowym numerze GÓR (nr 240) m.in.: skituring (Haute Route w stylu retro, Grossvenediger, Mustagh Ata, Dolina Pięciu Stawów, Śnieżnik), wywiady (Andrzej Bargiel, Olek Ostrowski), najlepsze wycieczki na nartach biegowych – propozycje Kadry Narodowej, narty na Słowacji, wspinanie lodowe w Austrii i Hiszpanii, alpinizm (Wielki Filar Narożny Mont Blanc i Matterhorn), porady sprzętowe, felietony.                ZAMAWIAM

 
 
 

239 wrzesień-październik 2014

W nowych GÓRACH (nr 239) m.in.: temat numeru - góry najwyższe (Majer, Gołąb, Bielecka, Bielejec), Pawłowski - Everest na 5, kobiece wspinanie (Sansoz, Gronkiewicz, Patissier), Mt McKinley, trekking i via ferrata, topo (Jaskinia Mamutowa, Góra Kołoczek), porady, recenzje, felietony.

 
 
 

tatrzański (238) Lipiec-Sierpień 2014

W numerze tatrzańskim: szkic do portretu Jana Długosza, wywiad z Janem Muskatem, opisy Mnicha, Ganku i Grani Wideł, zestawienie "Tatry na 6", propozycje wspinaczkowe na Lodowym, Batyżowieckim i Urbanowej Turni, wykaz zimowo-klasycznych ekstrem, podsumowanie sezonów wspinaczkowych, bujdałki, legendy, największe tragedie tatrzańskie. 

ZAMAWIAM

 
 
 

2 (237) Maj-Czerwiec 2014

W numerze 2/2014, na 144 stronach znajdziecie m.in.: Temat Numeru - Dolomity (historia polskich dokonań wspinaczkowych, obszerny wybór najciekawszych dróg i via ferrat), wywiady z Denisem Urubko i Johnem Roskelleyem, skałoplany Paklenicy, Karlina i Żytnich Skał, skitury (Silvretta), a także 25 stron porad (trening, rehabilitacja, miejscówki, dieta).

ZAMAWIAM

 
 
 

1 (236) Marzec 2014

W pierwszym numerze GÓR w nowej odsłonie, na 144 stronach znajdziecie m.in. wywiady z Krzysztofem Wielickim i Marcinem Koszałką, monografię rys w Polsce, wspomnienia Marcina Tomaszewskiego i Marka Raganowicza, skałoplany Ciężkowic i Czarnorzek, skitury (Haute Route i Tatry), a także 25 stron porad (trening, rehabilitacja, dieta, miejscówki). zamawiam

 
 
 

12 (235) Grudzień 2013

W numerze dwa duże bloki tematyczne: wspinaczka lodowa (Norwegia, Austria, Włochy, Biała Woda) i skituring (trawers Alp Berneńskich, Chopok, Ukraina, Tatry). A ponadto: wspinaczka skałkowa na wybrzeżu Andaluzji, wywiady z Luką Lindičem i Evą López, podsumowanie bulderowego sezonu 2013 oraz trening slackline’owy.

 
 
 

11 (234) Listopad 2013

W numerze „Niepokonani” czyli między egoizmem a heroizmem, highline free solo, dziesięć najwspanialszych przejść Rafała Sławińskiego, wywiady z Agatą Wiśniewską i Matteo Della Bordella, Uszba, Moonlight Buttress, trawers Tatr - na nartach, Sobkowa Grań - wspinaczkowo, podsumowanie polskiego sezonu 2013 w skałach oraz wiele innych, ciekawych materiałów.

 
 
 

10 (233) Październik 2013

W numerze Hansjörg Auer opowiada o zdobyciu Kunyang Chhish East i Dolomitach, Andrzej Bargiel o zjeździe na nartach z ośmiotysięcznika. Ponadto niezwykłe Tatry: Zadni Mnich i Śnieżna Grań, Chamonix dla każdego, wywiad z Jackiem Trzemżalskim, wspinanie w Yosemitach w czasie government shutdown, skałoplany Mirowa i Muchówki oraz wiele innych, ciekawych materiałów.

 
 
 

9 232 Wrzesień 2013

W najnowszym numerze GÓR Monika Witkowska obala mity na temat Everestu, Simone Moro przekonuje, że alpinista to nie kamikadze, a Yeti i Regan po raz kolejny prezentują swoje zmagania (tym razem na Great Trango Tower) z przymrużeniem oka i w lekkiej, komiksowej formie. A ponadto: trawers lodowca Valée Blanche, melancholia norweskich fiordów, Ultra Trail Mount Fuji, wywiad z Christophem Dumarestem, skałoplan.

 
 
 
 
3
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com