facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-10-06
 

245 tatrzański 2015

Numer tatrzański to żelazny punkt naszego cyklu wydawniczego. Kiedy w zeszłym roku zmienialiśmy formułę pisma, liczył on 100 stron. Spotkał się jednak z tak dobrym przyjęciem, że w tym roku postanowiliśmy zwiększyć jego objętość do standardowych 144 stron. Nie było to trudne. Tatry, to kopalnia tematów!


Wydawać by się mogło, że o Orlej Perci napisano już wszystko. Dlatego też zdecydowaliśmy się na inne podejście do tematu. Zamiast powielać setki istniejących już opisów tego honornego szlaku, postanowiliśmy wybrać siedem zagadnień dotyczących Orlej, które powinien znać każdy miłośnik Tatr. Mamy nadzieję, że informacje te będą dla Was ciekawe i pomocne. 


Publikujemy także obszerny materiał z najprawdopodobniej pierwszego pełnego przejścia Głównej Grani Tatr Wysokich – ściśle ostrzem z wejściem na wszystkie nazwane turnie i przełęcze.


Prezentujemy sylwetki dwóch ciekawych, związanych z Tatrami postaci. W tym roku minęła 70. rocznica śmierci Henryka Bednarskiego – taternika, ratownika TOPR, narciarza, barwnej legendy Zakopanego. Postanowiliśmy także porozmawiać z Apoloniuszem Rajwą, który opowiada o halnym stulecia, pomiarze radioaktywności śniegu, dyżurach meteorologicznych na Kasprowym Wierchu oraz, rzecz jasna, miłości do gór.


Kontynuujemy tematykę biegów górskich. Oprócz porad dotyczących przygotowania się do biegu ultra i wyboru odpowiedniego plecaka, poruszamy także temat biegania w Tatrach. Nie skupiamy się jednak tylko na teoretycznych aspektach i radach, podajemy także konkretne propozycje wycieczek dla biegaczy na różnym poziomie zaawansowania.


Postanowiliśmy też tym razem poszerzyć spektrum tematów poruszanych na łamach GÓR o jaskinie. Numer tatrzański był ku temu idealną okazją. To właśnie tu znajdują się bowiem te „naj-” polskie jaskinie.


Uzupełnieniem tatrzańskiej tematyki są trzy propozycje trekingowe dla każdego. Wszak nawet największy tatromaniak, nie spędza całego wolnego czasu wyłącznie w naszych najwyższych górach.

 

Lato było bardzo łaskawe. Miejmy nadzieję, że teraz czeka nas równie pogodna złota polska jesień. W Tatrach rzecz jasna!

 

Łukasz Ziółkowski

zastępca redaktora naczelnego


ZAMAWIAM

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Kinga
 
2024-06-19
GÓRY
 

Nie byłoby Haliny, gdyby nie Tatry

Komentuj 0
Kinga
 
2024-01-30
GÓRY
 

Kobiecy skiturowy trawers Tatr Wysokich

Komentuj 0
Kinga
 
2024-01-04
GÓRY
 

Zimowe początki

Komentuj 0
Kinga
 
2023-09-06
GÓRY
 

Główna Grań Tatr – Bardziej niż mniej

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com