facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Magazyn GÓRY

6 265 grudzień 2018

GÓRY numer 265

 
 
 

5 264 zima 2018

GÓRY numer 264

 
 
 

4 263 wrzesień 2018

GÓRY numer 263

 
 
 

3 262 lipiec 2018

GÓRY numer 262

 
 
 

2 261 maj 2018

GÓRY numer 261

 
 
 

1 260 luty 2018

GÓRY numer 260

 
 
 

6 259 grudzień 2017

GÓRY numer 259

 
 
 

5 258 listopad 2017

Dawniej, gdy ludzie byli mocniej związani z naturą, zima oznaczała czas wyciszenia. Życie upływało spokojnie, zgodnie z rytmem Gai, która o tej porze roku w naszej strefie klimatycznej wchodziła w fazę uśpienia. Mniej światła, mniej witamin i sroga aura, przed którą nie chronił prosty przyodziewek. Nic więc dziwnego, że na kilka miesięcy pomieszczenie z piecem stawało się centralnym punktem życia. Obecnie dysponujemy niemal wszystkim, co pozwala rzucić wyzwanie Matce Naturze, za to mamy zbyt mało czasu, aby marnować go na siedzenie w ciepłych kapciach. Nie ma więc mowy o jakimkolwiek wyciszeniu i spokojnej regeneracji, skoro puch czeka na ślizg nart, lodospad na ostrze dziabek, a białe i mroźne przestrzenie na swoich odkrywców. 

 
 
 

4 257 wrzesień 2017

GÓRY numer 4/2017 (257)

Stali czytelnicy GÓR nie będą zaskoczeni – o tej porze roku w powietrzu daje się wyczuć subtelny zapach górskiej przygody, pod różnymi postaciami serwowanej w trakcie Festiwalu w Lądku-Zdroju. A to oznacza, że tradycyjnie w naszym Magazynie już teraz można znaleźć sylwetki niektórych jego bohaterów.

 
 
 

3 256 lipiec 2017

GÓRY numer 3/2017 (256) 

Łomnica, Widły, Kieżmarski Szczyt – efektowny skalny bastion usytuowany na południowo-wschodnim skraju Tatr – posiada wszelkie przymioty, by stać się supergwiazdą. Onieśmiela spektakularną urodą, pobudza wyobraźnię śmiałymi kształtami, bezustannie przyciąga uwagę widowiskowym położeniem. 

 
 
 

2 255 maj 2017

GÓRY numer 2/2017 (255) 

Czy potrzebne jest specjalne wydanie GÓR dla kobiet? Zdecydowanie tak. Przecież tyle jest ciekawych, wartych poznania historii związanych ze wspinaczkami, biegaczkami i narciarkami. Dziewczyny też chcą poczytać o przeznaczonym wyłącznie dla nich ekwipunku, dedykowanych treningach lub fizjoterapii. O kolorach, które tylko panie potrafią nazwać i o emocjach, na które rzadko zwracają uwagę panowie :).

 
 
 

1 254 marzec 2017

GÓRY numer 1/2017 (254) 

Jedną z coraz mocniej zauważalnych tendencjina outdoorowym rynku jest to, że producenci zaczynają specjalizować się w ekwipunku dedykowanym do krótkotrwałych aktywności. To niestety zgodne z logiką, bo jaki jest sens produkowania na przykład sprzętu turystycznego na wielodniowe włóczęgi, skoro statystycznie klienci mają coraz mniej wolnego czasu i na tego typu przyjemność mogą przeznaczyć jeden dzień… w tygodniu? 

 
 
 

4 253 grudzień 2016

GÓRY numer 4/2016 (253) 

„Witajcie w Górach!” – niemal dokładnie 25 lat temu tymi słowami Krzysztof Baran otworzył swój wstępniak w pierwszym numerze magazynu GÓRY. Proste, zwyczajnie powitanie i proszę bardzo, jaki efekt! Ćwierć wieku później chciałbym napisać coś równie oszczędnego w formie i głębokiego w treści... Nic z tego – niektóre słowa mają moc twórczą, inne potrafią tylko opisywać rzeczywistość. Z perspektywy czasu mogę jedynie stwierdzić, że dobrze się stało. Najlepiej, jak mogło, że przez te kilkadziesiąt lat naszym pasjom towarzyszyły GÓRY. 

 
 
 

2 252 listopad 2016

GÓRY numer specjalny: ZIMOWY 2 / 2016 (252)

Dla większości osób, dla których góry stanowią ważny element życia, zima nie jest porą roku „straconą”. Wręcz przeciwnie. Zamiast przez kilka miesięcy rozleniwiać się w domowym zaciszu, albo rozładowywać energię w dusznych halach, wykorzystujemy każdą darowaną przez sprzyjającą pogodę i warunki chwilę, aby spędzić ją w górskim otoczeniu – na nartach, wspinaniu w lodzie czy po prostu bieganiu w białej scenerii. To wystarczający powód, aby ZIMIE poświecić specjalne wydanie magazynu GÓRY.

 
 
 

3 251 wrzesień 2016

GÓRY nr 3/2016 (251) już w sprzedaży!  W GÓRACH najważniejsze są góry. To oczywiste. Nie wydajemy jednak periodyku dla geologów, dlatego w GÓRACH równie ważni są dla nas Ludzie. Tworzą Oni historie, które chcemy poznawać i które mogą nas inspirować. W najnowszym wydaniu Magazynu GÓRY kluczem do tych historii jest zbliżający się XXI Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju, na którym pojawią się ludzie w górach wybitni, warci naprawdę bliskiego poznania. Dlatego liczymy na ciekawą interakcję pomiędzy czasopismem, a  Festiwalem, między „papierowymi sylwetkami”, a ludźmi z krwi i kości, którym niebawem będziecie mogli podać rękę albo… numer Magazynu GORY do wpisania autografu ;).   

 
 
 

1 250 2016

GÓRY 1/2016 Numer tatrzański już w sprzedaży!


Z pewnością zauważyliście „okrągły” numer Magazynu GÓRY. 250 to imponująca liczba, która zazwyczaj skłania do strzelistych aktów. My przygotowaliśmy dla Was niespodzianki: GÓRSKIE wlepy dla wszystkich, a dla szczęśliwców nagrody, które można będzie wygrać w konkursie… Obdarowanymi będą więc Czytelnicy, a nie dostojny jubilat ;). Ale to właściwa logika, bo czym byłby nasz Magazyn bez Czytelników?


 
 
 

2 249 2016

GÓRY 2/2016 już w sprzedaży!


W numerze: Złoty Czekan dla Wojtka Kurtyki i jego Ścieżka Góry na jedenastu wybitnych ścianach, Mont Blanc – historia i wpsomnienia oraz inspiracje (101 dróg wspinaczkowych, opisy dróg normalnych, trekking wokół masywu, biegi górskie), skalne ekstremy Mateusza Haładaja i Piotra Schaba, sprzęt (plecaki do 30 l, zegarki sportowo-outdoorowe z GPS).

 
 
 

1/2016 248 2016

ZAMAWIAM


Magazyn GÓRY dostępny jest w każdym z 228 salonów prasowych sieci Empik w Polsce. Poza salonami sieci Empik GÓRY dostępne są również w wybranych salonach prasowych Inmedio, Relay, Ruch i kolporter

 
 
 

4/2015 247 2015

W numerze m.in. krótka historia eksploracji Nanga Parbat, Denali drogą Cassina, Ama Dablam praktycznie, Lodowy Szczyt; wywiady z Jerzym Walą, Ueli Steckiem i Łukaszem Dudkiem; wspinanie zimowe – Bula pod Bandziochem i Grunseefalle; wspinanie – Norwegia, Grecja, Syberia; inspiracje skiturowe i Bieszczady; sprzęt biegowy – pulsometr, spodnie i legginsy na zimę. KUP w naszym sklepiku CZYTAJ online

 
 
 

246 Zima 2015

W numerze zimowym króluje śnieg i lód. Podobnie jak w ubiegłym roku, sporo miejsca poświęciliśmy skituringowi. Na naszych łamach dominują zwykle tatrzańskie propozycje. Tym razem postanowiliśmy więc to zmienić. Jest więc szczegółowy opis siedmiodniowego przejścia Karkonoszy, propozycje bieszczadzkich eskapad, wejścia na Turbacz, a także wędrówki po Beskidzie Niskim niedawno wyznaczoną – opisywaną być może po raz pierwszy w mediach ogólnopolskich – trasą kurierską „Jaga-Kora”. Z zagranicznych propozycji przygotowaliśmy natomiast Norwegię i austriacki Stubai.


Tatromaniaków zaskoczy zapewne materiał o legalnym freeridzie w Tatrach. Tak, tak... postanowiliśmy udowodnić, że w granicach TPN można przyjemnie pojeździć pozostając w zgodzie z obowiązującymi przepisami! Polecamy także materiały o jeździe poza trasami w St. Anton am Arlberg oraz relacje z freeride’owych wypraw do Patagonii i na Alaskę.

 
 
 
 
1
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com