facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

WSPINACZKA SPORTOWA Zawody

Triumf Janji Garnbret i Jakoba Schuberta na otwarcie Pucharu Świata w prowadzeniu w Villars

Puchar Świata w prowadzeniu wystartował! W ubiegły weekend w szwajcarskim Villars zainaugurowano jego nową edycję. Można powiedzieć, że Puchar zaczął się tak jak się zakończył rok temu w Kranj - na najwyższym stopniu oglądaliśmy bowiem znów Janję Garnbret i Jakoba Schuberta. Mamy więc otwarcie bez niespodzianek, ale za to jak zawsze - ze sporą dawką emocji po drodze, której dostarczyła nam rywalizacja najlepszych. Niestety w decydujących momentach zabrakło Polaków - Maciej Dobrzański i Szymon Pęcikiewicz, którzy dopiero zaczynają regularne występy w zawodach rangi międzynarodowej pod auspicjami IFSC, zakończyli rywalizację odpowiednio na 65 i 68 miejscu. Swoje lokaty będą mieli okazję poprawić już pojutrze podczas kolejnej edycji Pucharu w Chamonix. ;-)

 
 
 

Reinhold Messner na Arco Rock Legends - nominacje do wspinaczkowych Oscarów

Arco Rock Master Festival to największe święto wspinaczkowe w Europie. Oprócz całej serii zawodów, na czele z Pucharem Świata w czasówkach i prowadzeniu, w tym roku jak zwykle przyznane zostaną „wspinaczkowe Oskary” Arco Rock Legends. Wsród jury, jak co roku zasiądzie również przedstawiciel magazynu GÓRY - redaktor naczelny Piotr Drożdż.

 
 
 

Podwójne "pucharowe uderzenie" - linowcy i czasówkowicze powalczą w Villars

Już jutro w szwajcarskim Villars rozegrane zostaną kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata pod szyldem IFSC. W akcji zobaczymy najlepszych "czasówkowiczów" oraz "linowców", którzy inaugurują tym samym pucharowe zmagania. Śmiało rzecz można, że dostaniemy wszystko to, czego nam ostatnio brakowało podczas śledzenia rywalizacji najlepszych wspinaczy globu - komplet wielkich nazwisk na listach startowych (z broniącą tytułu Janją Garbret na czele) oraz transmisje na żywo o "ludzkiej" porze ;-) Choć trzeba przyznać, że oglądanie streamu z Chin w środku nocy z zaciśniętymi kciukami za naszych reprezentantów miało swój urok, to jednak zdecydowanie preferujemy ściskanie ich w komfortowych warunkach, za dnia. A będzie za kogo ściskać, o to już nie ma się co martwić! ;-)

 
 
 

Świetny występ naszych sprinterów w Mezzolombardo! 4 medale i zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy Juniorów Natalii Kałuckiej!

Dawno nie mieliśmy tylu powodów do radości ze startów naszych najmłodszych wspinaczy na pucharowej arenie - w miniony weekend podczas ostatnich w tym sezonie zawodów z cyklu Pucharu Europy Juniorów we wspinaniu na czas, aż czwórka naszych zawodników stanęła na podium! Najwięcej powodów do radości miała Natalia Kałucka, która po zakończonych zmaganiach odebrała nagrodę na zwycięstwo w łącznej klasyfikacji całego pucharowego cyklu w swojej kategorii. Jej siostra bliźniaczka Ola uplasowała się tuż za nią, a swoje pierwsze medale w międzynarodowych zawodach pod auspicjami IFSC zdobyli Jan Gurba i Konrad Gruszka. 

 
 
 

Avatarki’ds 2018 - Puchar Dzieci i Dzieci Młodszych - wyniki i relacja

7 edycja słynnych już na całą Polskę zawodów Avatarki'ds właśnie dobiegła końca. Na starcie zjawiło się prawie 140 zawodników i zawodniczek. Zaskoczył nas wiek najmłodszych uczestników (4,5 lat) zatem drżyjcie starszaki na rosnącą nam kadrę :-)

 
 
 

Maja Rudka z brązowym medalem Pucharu Europy Juniorów w prowadzeniu!

Maja Rudka nie zawiodła naszych oczekiwań i świetnym występem w finale Pucharu Europy Juniorów w prowadzeniu w Bruneck zapewniła sobie 3 miejsce! Zwycięstwo zgarnęła zawodniczka gospodarzy, Laura Rogora. Maja kontynuuje więc swój świetny sezon, w którym zdążyła już zdobyć m.in. tytuł Mistrzyni Polski Juniorów. 

 
 
 

Maja Rudka w finale Pucharu Europy Juniorów w Bruneck!

Świetne wieści dotarły dziś do nas z włoskiego Bruneck! Po rozegranych eliminacjach w ramach Pucharu Europy Juniorów w prowadzeniu, do niedzielnego finału awansowała Maja Rudka. Reprezentantka krakowskiej Korony uplasowała się na 9 miejscu w łącznym rankingu uwzględniającym 2 eliminacyjne drogi. Już jutro o 11:20 będzie walczyć w rundzie finałowej!

 
 
 

W najbliższy weekend Puchar Europy Juniorów w Bruneck. Startują nasi zawodnicy!

Sezon zawodów pod auspicjami International Federation of Sports Climbing (IFSC) w pełni. W najbliższy weekend od zmagań odpoczną seniorzy, w akcji zobaczymy natomiast młodszych wspinaczy. We włoskim Bruneck rozegrane zostaną zawody w ramach Pucharu Europy Juniorów w prowadzeniu. Dla naszych zawodników będzie to dobry sprawdzian formy przed zbliżającymi się wielkimi krokami Mistrzostwami Świata Juniorów, które będą miały miejsce już w sierpniu w Moskwie.

 
 
 

Raport z Pucharu Świata: Alex Puccio i Rei Sugimoto po latach znów triumfują. Ida Kupś tuż za półfinałem

Od ładnych paru lat stałym punktem pucharowego sezonu są dla boulderowców zawody rozgrywane w amerykańskim Vail. Licząca sobie niespełna 5 tys. mieszkańców mała miejscowość w stanie Kolorado ściąga rokrocznie najlepszych zawodników globu i najczęściej skład ten nie jest „przerzedzony” jak to bywa w przypadku azjatyckiego tournée, które co dopiero się zakończyło. 

 
 
 

Raport z Pucharu Świata: Pierwsze zwycięstwo w karierze Moroniego i 4 medale dla Japonii. Nasi daleko.

Ostatnim akcentem azjatyckiego tournée w ramach Pucharu Świata w boulderingu były zawody rozgrywane w japońskim Hachioji. Wieszczyliśmy w zapowiedzi dominację gospodarzy, po cichu jednak licząc na niespodziankę i błysk formy kogoś spoza ścisłej światowej czołówki, która na dzień dzisiejszy jest dość hermetyczna. Tak stało się też w ubiegły weekend – kapitalny występ Gabriele Moroniego w niezwykle trudnym i zarazem zaciętym męskim finale dał sympatycznemu Włochowi pierwsze pucharowe zwycięstwo w jego 14-letniej karierze. Na tym limit niespodzianek się wyczerpał – u Pań trzecią wiktorią z rzędu popisała się Akiyo Noguchi, potwierdzając tym samym niekwestionowaną dominację. 

 
 
 

Boulderowcy wracają do pucharowej rywalizacji. Kolejny przystanek: Hachioji

Azjatyckie tournée w ramach Pucharu Świata powoli dobiega końca – w kalendarzu została już tylko jedna impreza zanim zmagania przeniosą się tradycyjnie do amerykańskiego Vail, by swój finał mieć w sierpniu w Monachium. Mowa oczywiście o japońskim Hachioji, które w ten weekend będzie gościć najlepszych boulderowców globu, choć nie wszyscy najwięksi mocarze pofatygowali się do Kraju Kwitnącej Wiśni. 

 
 
 

Natalia Kałucka wygrywa Mistrzostwa Europy Juniorów

Kolejnymi medalami dla Polski zakończyły się rozegrane w Imst zawody Mistrzostw Europy Juniorów.

 
 
 

Francuzi najszybsi w Tai’an. 4 miejsce dla Ani Brożek!

Puchar świata we wspinaniu na czas rozkręcił się na dobre, a rywalizacja nabrała rumieńców. W miniony weekend serca zabiły nam mocniej za sprawą Ani Brożek, (Mammut Polska) której świetny występ o mało co nie zakończył się medalem. Ostatecznie zatriumfowała Francuzka dwójka – zwycięstwo zgarnęła Anouck Jaubert i Bassa Mawem. 

 
 
 

Polka zwycięża w Pucharze Europy Juniorów

Doskonały start zaliczyła w ten weekend nasza juniorka Natalia Kałucka.

 
 
 

Puchar Świata - kolejny przystanek: Tai’an

Azjatyckie tournée w ramach Pucharu Świata w boulderingu i na czas trwa w najlepsze. Ledwie zdążyły opaść emocje po zeszłotygodniowej rywalizacji w Chongqing, a już w ten weekend kolejną ich dawkę będziemy mieli w Tai’an, które po raz pierwszy gościć będzie najlepszych wspinaczy globu, choć z racji tego iż nie startują „linowcy”, właściwszym określeniem byłoby „najsilniejszych” i „najszybszych” – to z racji dyscyplin, w których te 2 przymiotniki odgrywają kluczową rolę. :-) 

 
 
 

Triumf doświadczenia i czynniki decydujące o zwycięstwie w Pucharze Świata - Akiyo Noguchi

W miniony weekend podczas kolejnej edycji Pucharu Świata w boulderingu w chińskim Chongqing oglądaliśmy powrót „starej gwardii” w pełnej krasie. W finałach błyszczeli ci, którzy na przestrzeni ostatnich lat nas do tego przyzwyczaili – wśród najlepszej szóstki ponownie zagościły takie nazwiska jak Jan Hojer, Sean McColl,  czy Jakub Schubert. Ich powrót do czołowej stawki przyćmił jednak kapitalny występ Akiyo Noguchi – Japonka była o klasę lepsza od swoich rywalek, z liderującą w klasyfikacji generalnej, koleżanką z reprezentacji, Miho Nonaką na czele. 

 
 
 

Integrowanie Przez Wspinanie, czyli Integracja przez duże I

Jednym z najlepszych motywatorów do rozwoju jest wsparcie bardziej doświadczonych kolegów. A co, jeśli tym kolegą zostanie legenda wspinaczki? Wtedy progres robi się sam!

 
 
 

Aries Susanti Rahayu i Dimitrij Timofiejew najszybsi w Chongqing. Nasi daleko.

W ubiegły weekend rozegrano kolejną, drugą już edycję Pucharu Świata we wspinaniu na czas. Tym razem areną zmagań sprinterów było chińskie Chongqing, inaugurujące tournée po Dalekim Wschodzie. Pisząc zapowiedź zawodów wieszczyliśmy niespodzianki, będące stałą częścią rywalizacji w tym zakątku globu. 

 
 
 

Pucharowe zmagania na Dalekim Wschodzie - kolejny przystanek: Chongqing

Stałym punktem pucharowego cyklu, zarówno dla boulderowców jak i czasówkowiczów są zawody rozgrywane w Chinach. Biorąc pod uwagę różnorakie okoliczności, m.in. fakt iż niemal zawsze mamy do czynienia z absencją kilku bardziej prominentnych nazwisk wśród startujących (zwłaszcza dotyczy to europejskiej czołówki), specyficznym i charakterystycznym dla Dalekiego Wschodu klimatem oraz wreszcie – jet-lagiem, z którego dolegliwościami częstokroć mierzyć się muszą przyjezdni, możemy spodziewać się zaskakujących rezultatów. Czy będzie tak i tym razem? Przekonamy się już w najbliższy weekend.

 
 
 

Aleksandra Rudzińska triumfuje w Tokio i ustanawia rekord polski

W miniony weekend, w stolicy Japonii rozegrano zawody typu masters we wspinaczce na czas Speed Star Tokio.

 
 
 
 
4
...
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com