facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Maja Rudka z brązowym medalem Pucharu Europy Juniorów w prowadzeniu!

Maja Rudka nie zawiodła naszych oczekiwań i świetnym występem w finale Pucharu Europy Juniorów w prowadzeniu w Bruneck zapewniła sobie 3 miejsce! Zwycięstwo zgarnęła zawodniczka gospodarzy, Laura Rogora. Maja kontynuuje więc swój świetny sezon, w którym zdążyła już zdobyć m.in. tytuł Mistrzyni Polski Juniorów. 

Maja Rudka podczas zawodów Murall Challenge. Fot. Szymon Aksienionek

 

Do finału w swojej kategorii wiekowej, czyli Youth A, Maja awansowała z 9 miejsca, które okazało się być bardzo dobrą pozycją wyjściową do walki o czołowe lokaty. Na finałowej drodze zawodniczka KS Korona długo prowadziła, osiągnąwszy wynik 38+. Kolejne zawodniczki, które na ścianie meldowały się po niej spadały znacznie wcześniej, wyprzedziła ją dopiero Słowenka Lucka Rakovec, docierając o dwa chwyty dalej. Ku radości publiczności gospodarzy, zwycięstwo bardzo pewnie zgarnęła Laura Rogora. Świetnie dysponowana Włoszka była bardzo blisko by jako jedyna zatopować drogę, ale zatrzymała się na wyniku 50, który i tak pozwolił na zdecydowany triumf tego dnia. 

 

Dokładne wyniki finału dzięki uprzejmości IFSC

 

Cieszymy się z bardzo dobrego występu Mai i gratulujemy brązowego medalu! ;-) Teraz przed naszą zawodniczką dalsza część pucharowego tournee po Italii - już za kilka dni będzie rywalizować w Mezzolombardo, tym razem w "czasówkach". W akcji zobaczymy naturalnie również Natalię i Olę Kałucką, a także Jana Gurbę, Jakuba Ziętka, Miłosza Bujaka i Konrada Gruszkę. Liczymy na jeszcze lepszy występ naszych juniorów i mamy nadzieję, że sukces Mai pozytywnie zadziała na morale wśród całej kadry. ;-)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Bartek Pasiowiec
 
2018-06-16
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Maja Rudka w finale Pucharu Europy Juniorów w Bruneck!

Komentuj 0
 
Kinga
 
2024-07-03
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Black Diamond przedstawia – Doubloons

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-06-14
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Piętnasty Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego już za Nami!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com