facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

W najbliższy weekend Puchar Europy Juniorów w Bruneck. Startują nasi zawodnicy!

Sezon zawodów pod auspicjami International Federation of Sports Climbing (IFSC) w pełni. W najbliższy weekend od zmagań odpoczną seniorzy, w akcji zobaczymy natomiast młodszych wspinaczy. We włoskim Bruneck rozegrane zostaną zawody w ramach Pucharu Europy Juniorów w prowadzeniu. Dla naszych zawodników będzie to dobry sprawdzian formy przed zbliżającymi się wielkimi krokami Mistrzostwami Świata Juniorów, które będą miały miejsce już w sierpniu w Moskwie.

Do Włoch udała się skromna delegacja pod opieką trenera Maćka Oczko. Skromna, ale z nazwiskami, które mają na swoim koncie już liczne sukcesy i to zarówno na krajowym jak i międzynarodowym podwórku. W akcji zobaczymy bowiem świetnie spisujące się siostry Kałuckie – Natalia niespełna 3 tygodnie temu triumfowała w Mistrzostwach Europy na czas w austriackim Imst, a jej siostra Ola zdobyła brązowy medal. Jak tym razem pójdzie w prowadzeniu? Przekonamy się już niebawem. Natalia i Ola rywalizować będą w kategorii Youth A (czyli dla wspinaczy w wieku 16-17 lat wg kryteriów IFSC).

 W akcji...no właśnie - Natalia czy Ola? ;-) Fot. Eddie Fowke - The Circuit Climbing


W tej samej kategorii wystartuje również Maja Rudka, która na swoim koncie prócz licznych zwycięstw w Pucharze Polski Juniorów ma również aktualny, wywalczony niespełna miesiąc temu tytuł Mistrzyni Polski Juniorów w prowadzeniu. Co ciekawe, wyprzedziła wówczas wspomniane siostry Kałuckie. Nie mamy nic przeciwko, żeby skład podium w Bruneck był taki jak w przywołanych Mistrzowstwach rozegranych w Sosnowcu. :-)

 

Maja Rudka - jedna z największych nadziei polskiego wspinania. Fot. Szymon Aksienionek

Będzie to jednak niezwykle trudne zadanie – w tej samej kategorii co nasze dziewczyny wystartują bowiem rewelacyjna Austriaczka Sandra Lettner, która w Imst triumfowała, a także Włoszka Laura Rogora, mająca na swoim koncie prowadzenia ekstremalnie trudnych dróg o wycenie 9a – przed własną publicznością na pewno będzie chciała pokazać się z jak najlepszej strony.

W Bruneck wystartują również nasi chłopcy – w kategorii Youth A swoich sił spróbuje Jakub Ziętek, a w Youth B (14-15 lat) powalczy Jan Gurba. Trzymamy mocno kciuki za występ wszystkich naszych reprezentantów. ;-)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com