facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Maja Rudka w finale Pucharu Europy Juniorów w Bruneck!

Świetne wieści dotarły dziś do nas z włoskiego Bruneck! Po rozegranych eliminacjach w ramach Pucharu Europy Juniorów w prowadzeniu, do niedzielnego finału awansowała Maja Rudka. Reprezentantka krakowskiej Korony uplasowała się na 9 miejscu w łącznym rankingu, uwzględniającym 2 eliminacyjne drogi. Już jutro o 11:20 będzie walczyć w rundzie finałowej!

W kategorii Youth A (16-17 lat wg kryteriów IFSC) startowały 33 zawodniczki, w tym 3 nasze reprezentantki - obok Mai swoich sił próbowały świetnie ostatnio spisujące się (zwłaszcza w "czasówkach") Natalia i Ola Kałuckie. Pierwszą eliminacyjną drogę zatopowało 7 zawodniczek, Maja dotarła niemal pod sam top, kończąc przygodę z drogą z wynikiem 39+ (dla niezorientowanych w przepisach - każdy chwyt na danej drodze jest odpowiednio numerowany - ostatni, którego zawodnik przytrzyma przed odpadnięciem jest zarazem jego wynikiem na drodze, chyba że zdoła jeszcze "wyprowadzić" ruch do kolejnego, wówczas dodawany jest plusik). Natalii i Oli na pierwszej drodze ewidentnie nie poszło, dopiero występ na drugiej polepszył ich pozycje w końcowej klasyfikacji. Natomiast drugiej z dróg nie zdołała pokonać w całości żadna z zawodniczek. Kilkanaście uzyskało wynik 19+, w tym Maja i Ola. Dla reprezentantki krakowskiej Korony w łącznej klasyfikacji dało to upragniony awans do finału z 9 miejsca. 

Maja Rudka w akcji. Fot. Szymon Aksienionek

 

Ostatecznie Ola Kałucka zajęła 21, a jej siostra Natalia 30 miejsce. W męskich zmaganiach startowali w kategorii Youth A Jakub Ziętek - finalnie 27, a w Youth B Jan Gurba - zmagania zakończył na 30 miejscu. 

Już jutro o 11:20 Maja powalczy o jak najlepsze miejsce w finale. Szkoda, że nie dane będzie nam tego zobaczyć na żywo, (IFSC niestety nie transmituje zawodów) ale w całej redakcji trzymamy mocno kciuki! :-) 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Bartek Pasiowiec
 
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com