facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-09-16
 

Tydzień z... MESSNEREM cz.6

Zawody adidas ROCKSTARS to święto wspinaczki sportowej, szczególnie bulderingu. Nie oznacza to jednak, że w trakcie ich rozgrywania można spotkać jedynie zawodników. W ubiegłym roku jako goście specjalni pojawili się między innymi Barbara Zangerl, Beat Kammerlander, Mayan Smith-Gobat oraz Alex Luger. Największą furorę wśród widzów i dziennikarzy robił jednak – jak zwykle – Reinhold Messner, z którym udało nam się przeprowadzić wywiad. W tym tygodniu, w oczekiwaniu na kolejną edycję adidas ROCKSTARS, codziennie znajdziecie kolejną odsłonę zapisu tej krótkiej, lecz niezwykle ciekawej rozmowy.

 

fot. Piotr Drożdż

 

A jak widzi Pan swoją misję, kiedy spotyka się z setkami młodych ludzi, jak tutaj w Stuttgarcie? Próbuje Pan ich przekonać, aby spróbowali zakosztować także świata alpejskiego? 

Nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać. Raczej pokazuję pewne zależności, pokazuję jak alpinizm rozwija się historycznie i skąd biorą się pewne trendy. Niedawno opublikowałem książkę, która pokazuje ewolucję alpinizmu od połowy dziewiętnastego wieku do dnia dzisiejszego. Za pięć lat będę chciał ją zaktualizować – wyrzucić kilka fragmentów i zmieścić aktualne wydarzenia. Zarówno w takich publikacjach, jak i w moich muzeach, próbuję patrzyć na alpinizm z szerszej perspektywy – jako część relacji istot ludzkich z górami. Tak samo postrzegam swoją misję podczas pobytu tutaj i na podobnych imprezach.Zobaczcie także pozostałe pytania z cyklu "Tydzień z... Reinholdem Messnerem"

PYTANIE 1

PYTANIE 2

PYTANIE 3

PYTANIE 4

PYTANIE 5

 

 

Relacje i galerie zdjęć z zakończonego już adidas ROCKSTARS 2013 znajdziecie na naszej stronie głównej, a także na specjalnym podserwisie: www.adidas-rockstars.goryonline.com


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Piotr Michalski
 
Goryonline
 
2015-09-17
GÓRY
 

Tłumaczenia zaleceń komisji medycznej UIAA

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
2014-08-13
FOTO-VIDEO
 

"Project 360" – Eiger North Face

Komentuj 0
Piotr Drożdż
 
2013-09-13
GÓRY
 

Tydzień z... MESSNEREM cz.5

Komentuj 0
Piotr Drożdż
 
2013-09-12
GÓRY
 

Tydzień z... MESSNEREM cz.4

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com