facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-08-13
 

"Project 360" – Eiger North Face

Widok z góry, ekspozycja, przestrzeń – to jedne z najważniejszych czynników, które sprawiają, że alpinizm jest tak fascynujący. 

Ideą "Project360" – którego pomysłodawcą i twórcą jest znana marka outdoorowa Mammut – jest pokazanie zmagań alpinistów z zupełnie nowej, szerszej perspektywy: ich oczami, bezpośrednio ze ściany poprzez filmy i 360˚ panoramiczne zdjęcia. Zdjęcia do nich zostały zrobione przez sześć kamer zainstalowanych w specjalnie zaprojektowanych plecakach, które zabrali w ścianę dwaj profesjonalni wspinacze – Daniel Arnold i Stephan Siegrist. Podjęli się oni przejścia Drogi Heckmaira na legendarnej, północnej ścianie Eigeru i dokumentowania wspinaczki, dzięki czemu każdy miłośnik gór, może znaleźć się niejako razem z nimi na słynnym urwisku. 

Efekty pracy całego zespołu możecie zobaczyć na stronie www.project360.mammut.ch. Za pomocą kilku kliknięć myszy można śledzić wspinaczkę, zmieniać kąt widzenia, spoglądać w górę bądź w dół, albo „rozejrzeć się dookoła”. Dzięki temu bez wychodzenia z domu, można przenieść się np. na trawers Hinterstoissera czy Pająka. 


  

Daniel Arnold i Stephan Siegrist w ścianie Eigeru, fot. Daniel Bartsch/MammutWięcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Kinga
 
Piotr Gruszkowski
 
Goryonline
 
2016-12-20
GÓRY
 

7 dni na północnej ścianie Eigeru

Komentuj 0
Goryonline
 
2016-12-06
GÓRY
 

Titanic na Eigerze

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
2016-05-30
FOTO-VIDEO
 

Zjazd wschodnią Matterhornu FILM

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com