facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

O TYM NIE PISZEMY

Łowcy miodu w Himalajach

Żeby dostać się do pszczelich gniazd przyklejonych do skalnych ścian w dolinie rzeki Hongou w Nepalu, łowcy miodu używają bambusowych drabinek zawieszonych nawet 90 metrów nad ziemią. Nie korzystają przy tym z żadnych zabezpieczeń czy kombinezonów chroniących przed użądleniami.

 
 
 

Enduro MTB – nie taki diabeł straszny. Historia prawdziwa

„W weekend jedziemy do Kościeliska, co Ty na to?”

 
 
 
 
 

Shivaay atakuje

Mission Impossible, Cliffhanger a nawet Vertical Limit mogą się schować. To co widzicie poniżej to najfajniejsze sceny z nowej superprodukcji Bollywood. Bohaterski Shivaay ratuje świat w górach wysokich. I nie przeszkodzi mu w tym nawet założona na odwrót uprząż!!! Czekamy niecierpliwie na premierę w Polsce.

 
 
 

Wspinaczka, Mountain Dew i Bollywood

Na speców od reklamy zawsze można liczyć. W szczególności jeśli są z Bollywood! Niecałe 30 sekund a tyle niezapomnianych ujęć. Efektowne skoki podczas żywcowania… trudna wpinka (ale po jaka cholerę skoro wspina się solo????)… szczytowanie na szczycie (już z liną), no i przede wszystkim innowacyjne i nigdzie niespotykane otwieranie butelki… a nie czekaj… chyba Tymbark miał podobne 10 lat temu? I jakieś 500 innych marek też miało podobne… Mistrzostwo reklamy:-)

 
 
 

Deep Water Dry Tooling

Wszystko rozumiemy ale to już chyba lekkie przegięcie…:-)

 
 
 

Wspinanie w szpilkach

Szpilki na Giewoncie już były. Na Orlej Perci w sumie pewnie też nie raz. Teraz zawitały również na ściankę wspinaczkową. Zapraszamy do Szczecina.

 
 
 

Kurs wspinaczki wg. Vertical Limit

Pewne sceny filmowe na stałe wchodzą do kanonu i uważane są za klasykę gatunku. We wspinaczkowym świecie takim klasykiem z pewnością jest film Vertical Limit czyli Granice Wytrzymałości. Pomimo tego że film ma już swoje lata pewne prawdy w nim zawarte nic a nic nie straciły na aktualności:-) Zobaczcie kurs wspinaczkowy wg. Vertical Limit:

 
 
 

Wspinaczkowa celebrytka w reklamie…. odkurzaczy:-)

Bycie wspinaczkowym celebrytą to niełatwy kawałek chleba… Wszędzie fani, paparazzi, wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy… No i udział w reklamach. Czasem niezbyt mądrych… Sierra Blair-Coyle wystąpiła ostatnio w widowiskowej kampanii reklamującej odkurzacze LG. Zobaczcie sami jak wyszło.

 
 
 
 
 

Niedźwiedź pogonił snowboardzistkę

W górach trzeba uważać to wiadomo wszystkim. Na freeriderów czekają zagrożenia obiektywne i…inne… Zobaczcie co spotkało Kelly.

 
 
 
 
 

Ekstremalna droga pod skały

Marudzicie na długie i niewygodne podejścia pod skały? No to zobaczcie z czym muszą zmagać się zawodnicy w Portugalii:-)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

The Climb - wspinaczkowa gra w rzeczywistości wirtualnej

Wspinaczka free solo bez ryzyka? Firma Crytek zaanonsowała właśnie nową grę The Climb. Gracz za pomocą gogli Oculus będzie mógł się wcielić w rolę Honnolda, Pottera i Steph Davies w jednym:-) Ciekawe….

 
 
 

Tomahawk - Szpej

Po Jareckim i Palfy Gróf kolejny muzyk porusza tematy górsko-wspinaczkowe.

 
 
 
 
 
 
1
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com