facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

HYDEPARK Literatura

2017-09-28   HYDEPARK
 

Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika

W książce Aconcagua. W cieniu Śnieżnego Strażnika autor zabiera czytelnika do serca Andów, gdzie próbuje soczystej patagońskiej wołowiny, nasącza się winem Malbec z Mendozy, gdzie przy wspólnym yerba mate poznaje wyjątkowych ludzi, w których żyłach płynie indiańska krew oraz gdzie słodkim dulce de leche rekompensuje trudy surowego obozowego życia.

 
 
 
2017-08-23   HYDEPARK
 

Legendarny himalaista Piotr Pustelnik po raz pierwszy opowiada swą historię

Ta książka jest jak najlepsza powieść przygodowa. Dużo w niej zwrotów akcji, przypadkowych, a jak się później okaże przełomowych wydarzeń, radości, smutku, potyczek z przeznaczeniem i balansowania na granicy życia i śmierci.

 
 
 
2017-06-22   HYDEPARK
 

Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz

Ukazała się długo oczekiwana książka o Wandzie Rutkiewicz. Opowieść o najsłynniejszej polskiej himalaiste. Wanda, znana zarówno młodemu jak i starszemu pokoleniu. Książka napisana przez Annę Kamińską. 

 
 
 
2017-06-16   HYDEPARK
 

Przewodnik przyrodniczy po Tatrach Polskich

W MAJU NA PÓŁKI KSIĘGARSKIE TRAFIŁO TRZECIE, POPRAWIONE I UZUPEŁNIONE WYDANIE BESTSELLEROWEJ POZYCJI, KTÓRA UKAZAŁA SIĘ NAKŁADEM TPN PO RAZ PIERWSZY W ROKU 2010. KSIĄŻKA TOMASZA SKRZYDŁOWSKIEGO TO OBSZERNE KOMPENDIUM WIEDZY PRZYRODNICZEJ, ALE NIE TYLKO. ZAWIERA LICZNE INFORMACJE O DZIEJACH POZNANIA PRZYRODY TATR, HISTORII JEJ OCHRONY, O LUDZIACH, KTÓRZY TATROM POŚWIĘCILI SWOJE ŻYCIE. OBOWIĄZKOWA POZYCJA PRZED WYPRAWĄ W TATRY!

 
 
 
2017-06-06   HYDEPARK
 

Od marzenia do przygody. Wszystko o wędrowaniu. TREK

"Jeśli ty także marzysz o przeżyciu fantastycznej górskiej przygody, ale nie masz pojęcia, jak się do tego wszystkiego zabrać, ta książka jest dla ciebie. Napisałem ją w formie poradnika - znajdziesz tu zatem mnóstwo wskazówek, które ułatwią przygotowanie do trekkingu".

 
 
 
2017-05-30   HYDEPARK
 

Wielki Szlak Himalajski. 120 dni pieszej wędrówki przez Nepal

1700 km, 120 dni, 2 ludzi, 64 kg bagażu, 1 cel.
Bez wsparcia tragarzy, kucharzy i przewodników. 

 
 
 
2017-05-24   HYDEPARK
 

FIVA. Przekroczyć granicę strachu – nowa książka w Serii Reporterskiej Wydawnictwa Poznańskiego

W 1969 roku młodzi wspinacze, Gordon i John Stainforth, postanowili zmierzyć się z najwyższą w Europie pionową ścianą skalną, norweską Ścianą Trolli. Zachęceni przez „ekspertów”, pewni swoich umiejętności i zaopatrzeni w marny prowiant oraz sprzęt, który dziś określilibyśmy jako przestarzały, wybrali drogę nazywaną „Fiva” (słowo wymawiane jak angielskie fever – gorączka).

 
 
 
2017-04-28   HYDEPARK
 

Potęga Gór

POTĘGA GÓR to pierwszy tomik z serii CYTATY GÓR. Jest to książka niezwykle pięknie ilustrowana i pełna interesujących górskich cytatów, często dających do myślenia. Idealna na prezent :)

 
 
 
2017-01-24   HYDEPARK
 

Spod zamarzniętych powiek

22 lutego 2017 r. odbędzie się premiera książki Adama Bieleckiego i Dominika Szczepańskiego – Spod zamarzniętych powiek

 
 
 
2017-01-23   HYDEPARK
 

MISJA HELIKOPTER

Himalaista, który nauczył się latać,

by ratować życie w najwyższych górach świata!

 

Ta książka zawiera odpowiedź na pytanie, jak żyć, kiedy minie czas mierzenia się z najwyższymi górami tego świata

i najmroźniejszymi zimami na ośmiotysięcznikach.

Reinhold Messner

 
 
 
2017-01-21   HYDEPARK
 

#Yeti40

Polski alpinista w środowisku nosi przydomek Yeti. Wszyscy o nim słyszeli, ale niewielu
go widziało na żywo, bo często znika, by wspinać się i wytyczać nowe drogi na najtrudniejszych ścianach świata. Marcin Tomaszewski, bo o nim mowa, po ponad 25 latach wspinaczki wydaje książkę o swojej drodze. W niedzielę 22 stycznia w Tarnowie, podczas spotkania ludzi gór – Górnolotnych, nastąpi prapremiera tego unikalnego notatnika.

 
 
 
2016-12-12   HYDEPARK
 

Zimowy Kurs Turystyki Wysokogórskiej - czy warto...?

Szczeliny, seraki, wieczna zmarzlina, tego u nas nie doświadczymy, ale surowe warunki zimowe, lawiny, odmrożenia to zjawiska bliskie również polskim górom.

 
 
 
2016-10-26   HYDEPARK
 

CO WYDARZY SIĘ WYSOKO W GÓRACH, POZOSTAJE WYSOKO W GÓRACH

Niektóre góry dużo bardziej od innych są naznaczone ciężarem milionów lat, które je uformowały. Tutaj czas przybiera konkretną, fizyczną formę – staje się swego rodzaju bytem. I wcale nie oznacza to, że byt ten jest przyjazny. 

 
 
 
2016-10-05   HYDEPARK
 

Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia

Spotkanie z autorami książki „Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia” - Dominikiem Szczepańskim i Piotrem Tomzą odbędzie się w Faktycznym Domu Kultury, w Warszawie, w środę 12 października o godzinie 19.00. Wstęp wolny!

 
 
 
2016-10-03   HYDEPARK
 

„Lot koło Nagiej Damy” książką roku na XXI Festiwalu Górskim w Lądku Zdrój

Książka pt. „Lot koło Nagiej Damy” autorstwa Moniki Rogozińskiej została książką górską roku 2016 (ex aequo) w kategorii wspomnienia i autobiografia na XXI Festiwali Górskim w Lądku – Zdrój. 

 
 
 
2016-08-16   HYDEPARK
 

„Croatia” Borisa Čujića po nowemu

Przebywając  w tym roku na wakacjach w Starigradzie w sklepie w Paklenicy zauważyłem efektowną okładkę przewodnika wspinaczkowego po Chorwacji. 

 
 
 
2016-08-12   HYDEPARK
 

KUKUCZKA – premiera książki

Portret legendarnego himalaisty to coś więcej niż rzecz o determinacji i górach. To zapierająca dech opowieść o granicach ryzyka, które bywają granicami człowieczeństwa. Już niebawem, 31 sierpnia premiera biografii Jerzego Kukuczki.

 
 
 
2016-08-09   HYDEPARK
 

TYDZIEŃ NAJLEPSZYCH OFERT nowości wydawnicze GÓRY Books

Wapień i granit. Setki rejonów, tysiące skał i pięknych dróg. Wszystko to znajdziecie w pachnących nowością pozycjach wydawnictwa GÓRY Books: przewodnikach wspinaczkowych JURA 2 i GÓRY SOKOLE wydanie 2.

 
 
 
 
 
 
 
 
5
...
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com