facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-01-21
 

#Yeti40

Polski alpinista w środowisku nosi przydomek Yeti. Wszyscy o nim słyszeli, ale niewielu
go widziało na żywo, bo często znika, by wspinać się i wytyczać nowe drogi na najtrudniejszych ścianach świata. Marcin Tomaszewski, bo o nim mowa, po ponad 25 latach wspinaczki wydaje książkę o swojej drodze. W niedzielę 22 stycznia w Tarnowie, podczas spotkania ludzi gór – Górnolotnych, nastąpi prapremiera tego unikalnego notatnika.

 

Książka #Yeti40 dołączy do oferty wydawnictwa GÓRY BOOKS, w której znajdują się bestsellerowe autobiografie, wspomnienia i opowieści największych Polaków światowej sceny górskiej ostatnich czterech dekad: Krzysztofa Wielickiego, Wojtka Kurtyki i Ryszarda Pawłowskiego.

 

„W czasie swojej działalności Yeti dał się poznać nie tylko jako utalentowany eksplorator i sportowiec, ale także wrażliwy i uważny autor reportaży, bujdałek oraz bajek. Publikacja tomu prezentującego jego twórczość i osiągnięcia nie mogła zatem dłużej czekać. Jesteśmy przekonani, że tom #Yeti40 będzie świetną lekturą dla czytelników z górskiego środowiska i dla wszystkich miłośników dobrej literatury faktu”. – powiedział Piotr Drożdż z wydawnictwa GÓRY BOOKS.

 

„Książka #Yeti40 jest dla mnie formą podsumowania dotychczasowych lat spędzonych w górach. Notatnikiem i czwartą ścianą, która oddziela mnie od ludzi, rzeczywistości. Dzieli góry od domu, który jest dla mnie twierdzą nie do rozpoznania. Czwarta ściana pozwala w całości i ciszy oddać się mojej ścianie”. – powiedział o książce autor, Marcin Tomaszewski.

Od marca książka będzie dostępna w salonach Empik i Matras oraz wielu innych księgarniach
stacjonarnych i internetowych.

 

Zapraszamy serdecznie na prelekcję Marcina #Yeti Tomaszewskiego w niedzielę, 22 stycznia
o godz. 18.30, a po niej na spotkanie z autorem, na stoisku GÓR, gdzie będzie można nabyć przedpremierowe egzemplarze i oczywiście otrzymać autograf lub dedykację. Na Górnolotnych zobaczycie też wystawę zdjęć z najważniejszych wypraw Yetiego!

 

Więcej o imprezie > http://bit.ly/G%C3%B3rnolotni2017

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com