facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-08-25
 

Polska Kirgizja

Parę dni temu informowaliśmy Was, że mocny polski zespół w składzie Michał Król i Andrzej Sokołowski oraz na stałe współpracujący z naszym magazynem fotoreporter Adam Kokot wyruszył na wyprawę w bardzo mało popularny, nawet wśród rosyjskich wspinaczy, i bardzo trudno dostępny rejon Western Kokshaal-Too...
Parę dni temu informowaliśmy Was (nius), że mocny polski zespół (nius) w składzie Michał Król i Andrzej Sokołowski oraz na stałe współpracujący z naszym magazynem fotoreporter Adam Kokot (jego zdjęcia możecie obejrzeć w znajdującej się na naszej stronie zakładce Hyde Park, a także w ostatniej naszej Fotoedycji) wyruszył na wyprawę w bardzo mało popularny - nawet wśród rosyjskich wspinaczy - i bardzo trudno dostępny rejon Western Kokshaal-Too.

Dzięki łączności satelitarnej, którą wyprawie zapewniła firma Subaru, na stronie freerajdy.pl  możemy śledzić postępy w realizacji celu głównego, jakim jest wytyczenie nowej drogi w rejonie szczytu Kyzyl-Asker.

17 sierpnia Michał i Andrzej wbili się w niesamowitą, i wyglądającą na bardzo trudną technicznie nitkę lodową z zamiarem pokonania jej w stylu alpejskim. Z tego powodu (chodzi o obrany styl) postanowiono, iż Adam nie będzie im towarzyszył podczas tej wspinaczki.
Jak się okazało, zastane trudności, które należą do tych z gatunku nie słabych, oraz praktycznie brak sensownej asekuracji zmusił zespół do wycofania się po urobieniu około 200 metrów.
Po przeanalizowaniu sytuacji zespół postanowił wrócić na drogę w stylu „oblężniczym”, a na nieasekurowalnych w inny sposób płytach osadzić spity.

Zapowiada się prawdziwy lodowo-mikstowy ekstrem. Z niecierpliwością czekamy na dalsze informacje.

Praktycznie ten sam rejon za miejsce swojego działania obrała inna polska wyprawa, w skład której weszli Michał Kasprowicz, Wojtek Ryczer i Robert Waldorf Zając. Celem wyprawy jest poprowadzenie nowej drogi o charakterze lodowo-mikstowym.

Obie polskie wyprawy będą stacjonować obok siebie, także w drogę powrotną udadzą się jedną karawaną.

Więcej o wyprawie na: http://uka.pl/main.php?a=pokaz_niusa&un_id=477


Źródło: http://uka.pl

Region Zachodni Kokshaal Too należy do wielkiego łańcucha górskiego Tien-Shan w Azji Centralnej. Znajduje się on na pograniczu kirgisko-chińskim, pomiędzy jeziorem Issyk Kul na północy, a pustynią Takla Makan na południu. Wyjątkowość tych gór polega na znikomej eksploracji, znajduje się tam wiele dziewiczych szczytów przekraczających 5 tys. metrów, a najwyższe sięgają sześciu tysięcy.

Informacja z ostatniej chwili (24.08) dot. wyprawy Tien-Shan KOKSHAAL TOO RANGE Expedition 2009:

Michał został uderzony spadającą bryłą lodu. Ma stłuczony bark i nogę. Obrażenia są na tyle niegroźne, że chłopaki liczą na powrót i dokończenie drogi, ale póki co nie są w stanie kontynuować wspinaczki.

Więcej informacji: freerajdy.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-22
GÓRY
 

28 marzeń – niepełnosprawni w drodze na zachód

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-06
GÓRY
 

Madera - trekkingowy raj?

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-26
GÓRY
 

Z południa na północ Korsyki – częśc 2

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-24
GÓRY
 

Ewoucja w zimowym sprzęcie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-18
GÓRY
 

Dream Line 2024 – Anna Tybor wyrusza w Himalaje

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com