facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-07-27
 

Olek Ostrowski zaginął na Gasherbrumie II

Po nieudanej próbie ataku szczytowego spowodowanej kiepskimi warunkami, Olek Ostrowski zdecydował się zjechać na nartach z powrotem do bazy. Olek i Piotrek Śnigórski osiągnęli wysokość około 7600 m n.p.m.

Olek Ostrowski (fot. arch. OO)

 

 

Jednak w dniu wczorajszym podczas zjazdu z obozu drugiego do bazy Olek Ostrowski zaginął. Do bazy dotarł na szczęście cały i zdrowy Piotrek Śnigórski. Obaj himalaiści zjeżdżali razem jednak w pewnym momencie Olek zniknął. Są podejrzenia że mógł wpaść do szczeliny. Do akcji ruszyła grupa ratunkowa gdyż z powodu warunków atmosferycznych nie jest możliwe wysłanie śmigłowca.

 

W bazie pod Gasherbrumem II przebywa Kinga Baranowska, która bierze udział w koordynowaniu działań ekipy ratowniczej. Do bazy przybyli również wprost spod Broad Peaku Andrzej Bargiel i Darek Załuski. Mimo że akcja ratunkowa rozpoczęła się wczoraj nadal nie mamy żadnych wiadomości. Miejmy nadzieje że dziś dotrze do nas informacja o odnalezieniu Olka.


Edit: 


Wczesnym rankiem tragarze wysokościowi i wspinacze, którzy szukali Olka Ostrowskiego powrócili do bazy. Niestety nie natrafili na żaden ślad Polaka. Nie tracimy nadziei i czekamy na kolejny komunikat.

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Weronika Biernacka
 
2020-10-24
GÓRY
 

Lhotse - ostatnia wyprawa Jerzego Kukuczki

Komentarze
0
 
 
Piotr Michalski
 
2020-10-19
GÓRY
 

Kołowy Szczyt – nowe drogi

Komentarze
0
 
 
Piotr Michalski
 
2020-10-09
GÓRY
 

Tatry – nowe drogi w Dolinie Batyżowieckiej

Komentarze
0
 
 
Piotr Michalski
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2020 Goryonline.com