facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-05-13
 

Kolejne silne trzęsienie ziemi w Nepalu

Nie minął jeszcze miesiąc od ostatniego, tragicznego trzęsienia ziemi o sile 7,8 stopnia w skali Richtera, w którym zginęło ponad 8000 ludzi, a Nepal nawiedził kolejny silny wstrząs, tym razem o sile 7,3 stopnia.

źródło: explorersweb.comEpicentrum wstrząsu, który nawiedził Nepal 12 maja, znajdowało się bliżej Mount Everestu niż ostatnie, kwietniowe – około 86 kilometrów od świetnie znanego wszystkim wspinaczom, trekkersom i czytelnikom literatury górskiej Namche Bazar. 


Wstrząsy były odczuwalne jednak także w znacznie bardziej oddalonych miejscach, jak Tybet czy Indie, gdzie zginęło 17 osób. W sumie w wyniku trzęsienia ziemi śmierć poniosło przynajmniej 68 osób, a ponad 1000 jest rannych. 


Specjaliści przewidują, że może to nie być koniec trzęsień i wstrząsów wtórnych w tym rejonie. Dla Nepalczyków, którzy w dalszym ciągu zmagają się z katastrofalnymi skutkami kwietniowego – a teraz także wczorajszego – trzęsienia ziemi,  są to bardzo niepokojące wieści... źródło: explorersweb.com, nationalgeographic.com

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-09-13
GÓRY
 

Andrzej Bargiel - Khumbu Icefall

Komentuj 0
Goryonline
 
Goryonline
 
Łukasz Ziółkowski
 
2016-07-25
GÓRY
 

Koniec polskich wypraw na K2 i Gasherbrum I

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
2016-07-07
GÓRY
 

Wypadek Polaków na Gasherbrumie

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com