facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-08-03
 

Już dziś premiera ostatniego odcinka „Atak na K2”

„Atak na K2”, czyli eksperymentalny projekt audiobooka z przełomowej wyprawy K2SKICHALLENGE, przez 3 tygodnie utrzymywał się w czołówce najpopularniejszych produkcji Storytel. Oficjalna premiera finałowego odcinka serii już dziś!


Bicie serca i oddech Andrzeja Bargiela kiedy zdobywał K2, a następnie jako pierwszy człowiek na świecie zjechał na nartach z drugiego najwyższego szczytu Ziemi. Oto kwintesencja piątego odcinka słuchowiska Storytel zatytułowanego „Widok ze Szczytu”.

 

183 minuty zamknięte w 5 odcinkach, to pierwsza taka relacja audio z niezwykłej wyprawy Andrzeja Bargiela. Przygotowania do tego przedsięwzięcia rozpoczęły się na początku roku.

 

"Otrzymaliśmy 5 godzin i 22 minuty surowego materiału, takiego audio pamiętnika nagrywanego przez Andrzeja Bargiela, Marka Ognia oraz Piotra Pawlusa. Dodatkowo ponad 2 godziny różnych dźwięków nagrywanych podczas całej wyprawy - bicie serca i oddech Andrzeja podczas wyjść aklimatyzacyjnych, wiatr szalejący u podnóża szczytu K2, odgłosy miast w trakcie wyprawy, rozmowy Szerpów, latającego drona czy nawet muchy fruwającej w namiocie." - mówi Katarzyna Tymczyszyn-Będenek, Publishing Manager, Storytel Polska.

 

Na dzień dzisiejszy wszystkie odcinki przesłuchało już kila tysięcy użytkowników aplikacji. Dzięki temu „Atak na K2” przez 3 tygodnie utrzymywał się w czołówce najpopularniejszych produkcji Storytel, zaraz po "A ja żem jej powiedziała" Kasi Nosowskiej. 


 

„Projekt był całkowicie eksperymentalny, nie było ustawionego procesu, w okresie 1,5 miesiąca byliśmy cały czas w gotowości i czekaliśmy aż ekipa złapie zasięg i będzie w stanie zrzucić materiał. Cały czas żyliśmy wydarzeniami z wyprawy. Kiedy otrzymywaliśmy kolejny materiał Asia Chudy, z ekipy K2SKICHALLENGE, i nasza redakcja, prowadzona przez Marcina Zwierzchowskiego, wspólnie redagowali całość tak, by zachować logiczny ciąg wydarzeń. Ustalaliśmy co będzie czytane przez lektora, co będzie powiedziane słowami Andrzeja lub ekipy. W tym czasie studio, prowadzone w Storytel przez Maćka Sokołowskiego, słuchało dźwięków i robiło bazę do przygotowania sound design. Następnie materiał był nagrywany i montowany, czasem także w nocny, tak by zachować jego bieżący charakter.” - mówi Jakub Barzak, Marketing Manager, Storytel Polska.

 

Projekt trwał miesiąc. Kampania promocyjna prowadzona w social mediach to przeszło 1000 wzmianek (Facebook, Twitter, Instagram) i zasięg na poziomie 2 000 0000. Stronę internetową ATAK2 w ostatnim miesiącu odwiedziło ponad 50 000 użytkowników. 

 

W promocję projektu zaangażowali się partnerzy Storytel m.in. Martyna Wojciechowska, Magda Mołek i Cezary Pazura. National Geographic, Traveler, Focus.pl, Magazyn GÓRY i GoryOnline.com oraz wspinanie.pl objęły projekt patronatem medialnym.

 

 

Pomysłodawcą projektu jest Storytel. Za kreację i koncept strony www.atak2.storytel.pl odpowiada boutique kreatywny The Hares, produkcją zajęła się agencja OS3, a media relations agencja Social Tigers. SalesTube odpowiadała za działania performance.

 

Premiera ostatniego odcinka „Atak na K2” odbędzie się podczas oficjalnej konferencji prasowej Andrzeja Bergiela, od razu po powrocie, w piątek, 3 sierpnia o godz. 16:00. Tutaj też Storytel działa eksperymentalnie, bo słuchowisko będzie prezentowanie w formie mixu DJ'skiego, a za jego wykonanie odpowiedzialny będzie Dionizy "DIO" Konieczny, jeden z popularnych Warszawskich DJ'ów. Wszystkie odcinki są dostępne dla użytkowników aplikacji Storytel.


Zdjęcia: Marek Ogień


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-22
GÓRY
 

28 marzeń – niepełnosprawni w drodze na zachód

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-06
GÓRY
 

Madera - trekkingowy raj?

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-26
GÓRY
 

Z południa na północ Korsyki – częśc 2

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-24
GÓRY
 

Ewoucja w zimowym sprzęcie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-18
GÓRY
 

Dream Line 2024 – Anna Tybor wyrusza w Himalaje

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com