facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-12-05
 

Jak zaplanować wyjazd outdoorowy - 10 wskazówek

Planujesz wyjazd w skały? Nie wiesz od czego zacząć? Skorzystaj z porad ekspertów adidas Outdoor Team. Zaplanuj swój wyjazd tak, aby był czas na wspinanie, zwiedzanie, a także upragniony rest! 


Członkowie adidas Outdoor Team odbyli podróż na południe Francji w okolice Verdon. Znaleźli czas na wielowyciągi (męska część zespołu pokonała jedną z najdłuższych dróg w Verdon, 300 metrową "Rideaux de Gwendal"), zwiedzanie średniowiecznej miejscowości Castellane, highline, a także wspinanie w jednym z najstarszych rejonów wspinania sportowego - Buoux'ie. Jak zaplanować tak atrakcyjny wyjazd? Zachęcamy do skorzystania z poniższych wskazówek przygotowanych przez Agatę Wiśniewską, ambasadorkę adidas: 


 

 

 

1. POMYSŁ. Zastanów się co chcesz robić. Wspinać się z lina, boulderować a może chodzić po taśmie? 

2. PLANOWANIE. Wybierz miejsce wyjazdu i zbierz informacje o rejonie. Wiele znajdziesz w internecie, a w większości outdoorowych miejscówek dostępne są specjalistyczne przewodniki

 3. TERMIN. W miarę możliwości dopasuj termin wyjazdu do warunków pogodowych w wybranym rejonie. Południe Francji jest raczej ciepłe i działaniu w tych rejonach najmilsze są temperatury wiosny i jesieni. 

4. DOJAZD. Miejscówki outdoorowe są często oddalone od większych miast, więc decydując się na lot samolotem pomyśl o wynajęciu auta na miejscu lub jeśli szukasz dodatkowej przygody, autostopie.

5. NOCLEG. W większości rejonów znajdziesz kemping. Nierzadko prowadzony przez lokalnych wspinaczy lub slacklinerów, którzy mogą służyć poradą w odkrywaniu nowego miejsca.

6. SPRZĘT. Sprzęt dopasuj do aktywności, którą chcesz uprawiać. Pamiętaj, że lepiej mieć go za dużo niż za mało.

7. LUDZIE. Wyjeżdżaj z ludźmi, których lubisz i którym ufasz. Dobra atmosfera to podstawa. 

8. JEDZENIE. Jedz zdrowo i regularnie. Sport to zdrowie... i duży wysiłek energetyczny. Pamiętaj, że w rejonach outdoorowych nie zawsze znajdziesz restauracje. Jeśli weźmiesz palnik i menażki możesz gotować sam korzystając z lokalnych produktów.

9. UBIÓR. Przygotuj się na każdą pogodę. Niezależnie od prognoz zawsze bierz ze sobą kurtkę przeciwdeszczowa, kurtkę puchowa i dobre buty outdoorowe.

10. ENJOY, pamiętaj, że dobre samopoczucie i pozytywne wibracje to podstawa każdej udanej eskapady :) 

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-02-12
GÓRY
 

VI Memoriał Olka Ostrowskiego

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-01
GÓRY
 

24 000 metrów w pionie w 24 godziny

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-30
GÓRY
 

Kobiecy skiturowy trawers Tatr Wysokich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com