facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-04-18
 

IV FESTIWAL "NA ROZDROŻACH" - relacja

Już po raz czwarty mury Instytut Geografii Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach gościły podróżników i widzów z całej Polski.

Już po raz czwarty mury Instytut Geografii Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach, a wcześniej Akademii Świętokrzyskiej, gościły podróżników i widzów z całej Polski. Z roku na rok impreza przyciąga coraz więcej publiczności, rośnie zainteresowanie ze strony władz uczelni, patronów medialnych oraz sponsorów. Nic dziwnego, jest to jedyna tego typu impreza w Regionie Świętokrzyskim.

Imprezę otworzył Dziekan Wydziału Matematyczno – Przyrodniczego prof. dr hab. Bartłomiej Jaśkowski, Wicedyrektor Instytutu Geografii dr Robert Sołtysik i opiekun SKNT „Bez Nazwy” dr Artur Zieliński. Cała trójka objęła patronat honorowy nad imprezą. Festiwal prowadzili dwaj studenci geografii i członkowie Koła: Jan Kotwica – przewodniczący komitetu organizacyjnego i Adam Wilk.

Po krótkiej prezentacji działalności SKNT „Bez Nazwy” zaczęły się pokazy slajdów z różnych zakątków świata. Zdobywca Korony Ziemi – Tomasz Kobielski zaprezentował swoje zmagania z najwyższym szczytem Australii i Oceanii (Piramida Carstenz) i Antarktydy (Mt. Vinson). Następnie przenieśliśmy się na dwóch kółkach na Bliski Wschód, poznając trzy kraje tego regionu: Syrię, Jordanię i Izrael. Kolejne pokazy dotyczyły nadal świata Islamu: zawędrowaliśmy do „Bram Afryki” – Maroka, by po chwili wrócić na Bliski Wschód do Iranu.

W przerwie między pokazami odbył się Konkurs Podróżniczy Oxford School of Languages w Kielcach, w którym do wygrania były kursy językowe. Szczęśliwców mieliśmy poznać dopiero na drugi dzień. W czasie trwania pokazów można było pobrać wiele darmowych materiałów, reklamujących różne regiony turystyczne Polski.

Drugi dzień pokazów rozpoczął dr Artur Zieliński, który jako jedyny wystąpił we wszystkich czterech edycjach Festiwalu. Zabrał nas do pobliskiej Litwy, aby przekazać nam garść informacji o kulturze Karaimów. Następnie poznaliśmy odległą Patagonię, bliższą Europie Turcję, dzikie norweskie Góry Jotunhaimen oraz nieosiągalną dla „zwykłego zjadacza chleba” Australię.

Po pokazach poznaliśmy osoby, które niebawem podejmą naukę w celu doskonalenia języka angielskiego, jakże potrzebnego przy planowaniu i realizacji podróżniczych marzeń. Jeszcze kilka słów podsumowania: łezka w oku, gdyż wiele osób spotyka się właśnie tutaj raz do roku i IV Festiwal „Na Rozdrożach” stał się historią…

Już niebawem jednak trzeba będzie myśleć o przyszłości. Czas mija nieubłagalnie, co roku do grona publiczności dosiadają poprzedni organizatorzy. Miejmy nadzieję, że będą nadal zasiadać na kolejnych edycjach Festiwalu. Młodzi !!! Trzymamy za WAS kciuki !!!

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy. Liczymy na wsparcie za rok. Impreza nie odbyłaby się, gdyby nie prelegenci, którzy dzielą się wiedzą, doświadczeniem i wspomnieniami za słowo „dziękuję” i reklamówkę gadżetów od sponsorów. Także publiczność to ważny element napędowy Festiwalu, z roku na rok jest WAS coraz więcej. Do zobaczenia na V Festiwalu „Na Rozdrożach” !!!

Organizator:     
Studenckie Koło Naukowe Turystyki „Bez Nazwy”
Forum Turystyczne SKNT „Bez Nazwy” www.sknt.fora.pl
Instytut Geografii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. 

Sponsorzy:                   
Oxford School of Languages w Kielcach, PTTK Odział Świętokrzyski w Kielcach, Wydawnictwo Ruthenus, Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego UJK, Euroregion Karpacki, Podróżnicza Księgarnia Internetowa www.bezdroza.com, Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych Krosno, Informacja Turystyczna w Andrychowie, Informacja Turystyczna w Wadowicach, Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Kielce

Patronat medialny:     
www.onet.pl, Gazeta Wyborcza, npm Magazyn Turystyki Górskiej, www.odyssei.pl, www.travelbit.pl, www.goryonline.com, www.wici.info, www.student.kielce.pl, TK PORTAL, www.outdoor.org.pl, www.karpatywschodnie.pl 

Opieka medialna: TVP Kielce

2008-04-18

(kg)
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-04-24
GÓRY
 

Ewoucja w zimowym sprzęcie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-18
GÓRY
 

Dream Line 2024 – Anna Tybor wyrusza w Himalaje

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-25
GÓRY
 

Ferraty w Dolomitach – przegląd subiektywny

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-04
GÓRY
 

Tomek Mackiewicz. Pięć zim pod Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com